Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Açtığınız sunucu nasıl tutar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

iTaKka

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

๖̶̶̶ζ͜͡iTaKka๖̶̶̶ζ#4205

Elmaslar
143
Puanlar
6.840
Minecraft
iTaKka
Bazı sunucularda tüm komutlar ve pluginlerin prefixleri aynı
Örnek: &8[&aMC-TR&8]

Bazı sunucularda tüm komutlar ve pluginlerin prefixleri farklı farklı kötü de olan var
Örnek: &6[&bMC-TR&4]

Önemli olan prefixler veya kötü sunucu değil azda olsa emek verilmiş ve adaletli bir sunucu olmalıdır.
Eğer adalet olmassa online düşer ve sunucu batar.
Örnek: Bir oyuncu kurucunun arkadaşı diye ona vip vermesi veya gizli destek yapması gibi.

Çok aşırı emek verilen sunucular sıkıcı olur biraz rahat ve eğlendirici ve bol eventli ve çekilişli sunucular oyuncuları daha çok çeker.
Zaten çoğu oyuncunun istediği şey 1. olmak :)

WTF_Slayer

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
0
forumlarda reklam yaparak guzel onlineler elde edebilirsiniz!

LORD*HEAVEN

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
44
Puanlar
0
Minecraft
Flamestic
Herkese merhaba.
Ben MustafaTR(MustafaOzcann).
Bugün sizlere bir sunucu açtınız ve bu sunucunun tutmasını
istiyorsunuz.Bunun nasıl olabileceğini anlatacağım.
(Ego yapmak , kendimi üstün görmek gibi olmasın ama 5 yıllık sunucu tecrübelerim var.)
------------------------------------------------

İlk olarak
Sunucunuz için sağlam ve lag yapmayacak ama işlevli bir eklenti paketi lazım.Etrafımızda heryerde eklenti paketi dolu fakat ben alıntıdan yana değilim.Herkes kendi paketini yapsınki , bir hata olduğunda nerde olduğunu anlasın.
Daha sonra size güzel bir build lazım.
Build olarak gerekirse 1 ay çalışın.Ama yaptığınıza değsin.Veya alternatif olarakda para ilede yaptırabilirsiniz.Önemli bir şey demek istiyorum.Tutup skyblock sunucu açıp faction sunucu spawnı yaparsanız o sunucunun tutma ihtimali diğer normal sunuculara göre çok azdır.
Daha sonra size oyuncu lazım.
Bunun için başta formumuz olan MC-TR.COM gibi bir sürü site var.Hepsine reklamınızı vermenizi önermem.En çok aktif üyesi olanlara vermenizi öneririm.
Daha sonra kemik oyuncu kitlesi lazım!
Nedir bu kemik oyuncu kitlesi?Kemik oyuncu kitlesi sunucunuzun asıl ve has oyuncularıdır.
Sunucunuza her ne olursa olsun oynamaya devam ederler.Bunlara gerekli önemi vermediğiniz sürece(Mesala VIP Alcak var sonra dediğinizde) sizi bırakıp gitmemeleri lazım.

En önemlisi ADALET!
Birsürü aktif oyuncusu olan fakat adaleti olmayan büyük sunucular var! Diyecek pek fazla birşey bulamıyorum.Kısacası ADALETli olun!
Düzenli eventler & çekilişler yapın!
Sunucunuzda düzenli olarak eventler & çekilişler yapın.Çünkü bunlar sizin sunucunuzda oynama hazını 2 kat daha artıracak , oyuncular arasında rekabet olacak ve daha fazla aktif kullanıcınız olacaktır!
------------------------------------------------------------------------------
5 yıllık sunucu maceramdan bunları anladım.
Umarım birgün işinize yarar.
İşinize yaradıysa sadece beğenin.
İyi Forumlar!

Yazıları okurken renk körü oldum şunları düzelt hocam bu nedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı