Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü 24GB R9 Makinada 50 oyuncuda yüksek mspt düşük tps sorunu yaşıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GORDION CRAFT

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

_alper.xyz

Elmaslar
4
Puanlar
410
Yer
Bursa
Minecraft
SIRINDOSCARF
Merhaba, sunucumda toplam 32gb r9 makina bulunuyor 2 ayrı makina yaptım lobi bungeecord için ayrı 8 gb makinam bulunuyor.
1.16.5 emekskyblock oyunuma 24gb makina kullanıyor ve 20gb ram veriyorum.

Ancak sunucuya biri girdiğinde, pistonlar çalıştığında, ada açıldığında veya adaya gidildiğinde anlık mspt'de artış gerçekleşiyor ve tps düşüyor 11 12 lere kadar bazen daha da düşüyor.
Timings'i incelediğimde chunk sorunu olduğu yazıyor, bunu nasıl bir çözüme kavuşturabilirim?

1677330363617.png

GORDION CRAFT

Discord:

_alper.xyz

Elmaslar
4
Puanlar
410
Yer
Bursa
Minecraft
SIRINDOSCARF
Server.properties, spigot.yml, purpur.yml, bukkit.yml ayarlarını atacak arkadaşlar lütfen atmasınlar; bildiğim ve internet üzerinde paylaşılan tüm ayarları yaptım. Optimizasyon Linki olarak değilde hangi yeri yanlış yapmış olduğum konusunda fikri olanlar öneri verirse sevinirim.

XBrexorX

Bin bilsen de bir bilene sor.
Emektar

Discord:

XBrexorX#2521

Elmaslar
190
Puanlar
2.280
Yer
İstanbul/Esenyurt
Minecraft
XBrexorX
Server.properties, spigot.yml, purpur.yml, bukkit.yml ayarlarını atacak arkadaşlar lütfen atmasınlar; bildiğim ve internet üzerinde paylaşılan tüm ayarları yaptım. Optimizasyon Linki olarak değilde hangi yeri yanlış yapmış olduğum konusunda fikri olanlar öneri verirse sevinirim.
Merhaba, şuan pek detaylı inceliyecek zamanım olmadığı için pek inceleyemedim. Kusura bakmayın. Hafiften incelediğim kadarıyla forkunuz zaten Purpur hatırladığım kadarıyla purpur mineablespawners eklentisinin özelliğini taşıyordu yani bu eklenti gereksiz. Ayrıyetten bentobox eklentisi ile ilgili sorununuz mevcut. Ayrıyetten maxEntityCramming'i gamerule ile worldlere göre ayarlamanızı öneririm. Benim tavsiyem 8 fakat sizin sunucunuza göre biraz fazla olabilir SkyBlock olduğu için. Müsait bir zamanda BentoBox'a da bakıp yanıt vereceğim. İyi forumlar dilerim.

hakancoskun

Ahlak şube

Discord:

onatic48

Elmaslar
66
Puanlar
4.155
Yer
Yakında!
Minecraft
hakancoskun4891
Hosting firması nedir?

GORDION CRAFT

Discord:

_alper.xyz

Elmaslar
4
Puanlar
410
Yer
Bursa
Minecraft
SIRINDOSCARF

hakancoskun

Ahlak şube

Discord:

onatic48

Elmaslar
66
Puanlar
4.155
Yer
Yakında!
Minecraft
hakancoskun4891
Hostavir kaliteli bir firma. Destek talebi oluşturabilirsiniz. Destek ekibi yardımcı olacaktır.

xMadzzy

Quezly Teams
Ekip Yöneticisi
MinePass
Quezly
Sunucu Sahibi

Discord:

xmadzzy

Elmaslar
663
Puanlar
3.305
Yer
Türkiye
Discord İzni
Minecraft
xMadzzy_yt
Merhaba, sunucumda toplam 32gb r9 makina bulunuyor 2 ayrı makina yaptım lobi bungeecord için ayrı 8 gb makinam bulunuyor.
1.16.5 emekskyblock oyunuma 24gb makina kullanıyor ve 20gb ram veriyorum.

Ancak sunucuya biri girdiğinde, pistonlar çalıştığında, ada açıldığında veya adaya gidildiğinde anlık mspt'de artış gerçekleşiyor ve tps düşüyor 11 12 lere kadar bazen daha da düşüyor.
Timings'i incelediğimde chunk sorunu olduğu yazıyor, bunu nasıl bir çözüme kavuşturabilirim?

Eki Görüntüle 218331
Anlık CPU ve Ram Kullanımlarına bakıyor musunuz? Ve sunucunuzu yoran veya ayarı bozuk olan eklenti varsa bunları düzeltmenizi tavsiye ederim. Paketi bir takımdan satın aldıysanız onlara bildirip onlardan da yardım alabilirsiniz. Eğer ki Cpu veya Ram Kullanımı fazla ise de onu hosting firmasıyla görüşeceksiniz.

S

Silinen üye 157985

Ziyaretçi
RoseStacker, Ciftci v5 bu tip eklentileri kaldırın. Bentobox çok düz eklenti olduğu için modüllerle çalışıyor bentobox önermiyorum. RoseStacker tüm chunklardan data çekip bir araya topluyor bu da laga sebep oluyor, Ciftci V5 kullanmayın kaldırın kısa süreliğine tekrar bakın spark raporu iletirseniz daha iyi olacaktır incelememiz için.

EpikLava

Developer/oyna.epiklava.com
Elmaslar
419
Puanlar
8.735
troyage#2894 discord iletişime geçerseniz sizi ekibimize yönlendirebilirim

GORDION CRAFT

Discord:

_alper.xyz

Elmaslar
4
Puanlar
410
Yer
Bursa
Minecraft
SIRINDOSCARF

Minedev

Discord:

Tunahan#3469

Elmaslar
5
Puanlar
135
Yer
Düzce

Gözlemlerim​

- Gereksiz eklenti var. Hoş geldin mesajı, oynama süresi ve uptime süresi gibi gibi.
- Korsan eklenti kullanıyorsunuz, sürümleri çok eski.
- İki adet hile koruma eklentisi kullanıyorsunuz!
- Sunucunun chunkları açılmamış! Bu yeni ada oluştururken vb. durumlarda makineye yük bindirir.

Düşüncelerim

Öncelikle sunucunuzda şu anlık sadece SKYBLOCK oyun modu aktifse, Çakma Lobi ve Bungee kullanın bunlar içinde 4gb makine yeterli olur, bu sayede para tasarrufu yapmış olursunuz. Skyblock pek ilgi alanım olmadığı için kaç gb yeter yetmez onun için pek bir şey diyemeyeceğim lakin 20 gb az bir miktar değil 50 oyuncu için düşünüyorum, bu konuyu barındığınız firma ile konuşmayı sakın unutmayın! Ayrıca 20 gb sunucuya ayıracaksanız bence 22 gb satın alın 2gb sisteme 20 gb sunucuya ayırın bu şekilde de ufak da olsa bütçe tasarrufu yapabilirsiniz.

Sunucunuzda gereksiz eklentilerden kaçının, eğer hangi eklenti ne işe yaradığını tam anlamıyla bilmiyorsanız sıkıntı başlayabilir. Mesela Essentials eklentisi ile hoş geldin mesajı yapabilirsiniz lakin ek bir eklenti indirmişsiniz bunun için.

Korsan eklentiler lütfen kullanmayın, timings raporunuza baktım vulcan gibi premium eklentilerin versiyonları düşük, bu sunucununuz için riskli!

Anladığım kadarıyla websender kullanıyorsunuz, onun yerine RCON önerebilirim.

Eklentilerinizin sürümünü güncel tutun, bu sunucunuz için daha sağlıklı olabilir.

Lütfen şunu yanlış düşünüyorsun, bu hiç bir etki etmez vb. eleştirilerinizi belirtmeyi unutmayın, seviliyorsunuz!

TheBoombouncer

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
17
Puanlar
13.330

Gözlemlerim​

- Gereksiz eklenti var. Hoş geldin mesajı, oynama süresi ve uptime süresi gibi gibi.
- Korsan eklenti kullanıyorsunuz, sürümleri çok eski.
- İki adet hile koruma eklentisi kullanıyorsunuz!
- Sunucunun chunkları açılmamış! Bu yeni ada oluştururken vb. durumlarda makineye yük bindirir.

Düşüncelerim

Öncelikle sunucunuzda şu anlık sadece SKYBLOCK oyun modu aktifse, Çakma Lobi ve Bungee kullanın bunlar içinde 4gb makine yeterli olur, bu sayede para tasarrufu yapmış olursunuz. Skyblock pek ilgi alanım olmadığı için kaç gb yeter yetmez onun için pek bir şey diyemeyeceğim lakin 20 gb az bir miktar değil 50 oyuncu için düşünüyorum, bu konuyu barındığınız firma ile konuşmayı sakın unutmayın! Ayrıca 20 gb sunucuya ayıracaksanız bence 22 gb satın alın 2gb sisteme 20 gb sunucuya ayırın bu şekilde de ufak da olsa bütçe tasarrufu yapabilirsiniz.

Sunucunuzda gereksiz eklentilerden kaçının, eğer hangi eklenti ne işe yaradığını tam anlamıyla bilmiyorsanız sıkıntı başlayabilir. Mesela Essentials eklentisi ile hoş geldin mesajı yapabilirsiniz lakin ek bir eklenti indirmişsiniz bunun için.

Korsan eklentiler lütfen kullanmayın, timings raporunuza baktım vulcan gibi premium eklentilerin versiyonları düşük, bu sunucununuz için riskli!

Anladığım kadarıyla websender kullanıyorsunuz, onun yerine RCON önerebilirim.

Eklentilerinizin sürümünü güncel tutun, bu sunucunuz için daha sağlıklı olabilir.

Lütfen şunu yanlış düşünüyorsun, bu hiç bir etki etmez vb. eleştirilerinizi belirtmeyi unutmayın, seviliyorsunuz!
Çok faydalı bir yorum olmuş umarım dikkate alırlar. Böyle eleştirel yorumlar sunucunun geleceği için kaçınılmaz derecede önemli.

Lost Vanilla

- Cem- Viva La Vida
Elmaslar
70
Puanlar
2.855
Yer
Lost
24gb ram ile skyblock sunucu kasması ne bileyim.
Paket içeriği atar mısın ? Kullandığı makineni üstünde fazla yük var mı ?
Timings Raporu ile Spark Rapolarını atar mısın ?
Sıkıştırılırmış makine kullanma ihtimalin var.
En az 30 dakikalık rapor atarsan sevinirim.
Ayrıca paketin can çekişiyor olabilir.
Crash raporun varsa onunda atarsan sevinirim.

EpikLava

Developer/oyna.epiklava.com
Elmaslar
419
Puanlar
8.735
Gerekli işlem yapıldı. Tps sorunu büyük ölçüde yükseltildi. Oyuncu sayısında artış yaşandı :=

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı