Sol Reklam
Sağ Reklam

Tarih 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
1606212824342.png

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!
Herkesin unutamadığı öğretmenler bulunur. Kimi ona sevgi ve şefkatle yaklaşır, kimileri ise ona öyle bir destek olur ki aklından çıkmaz. Bu Covid-19 döneminde ise bize uzaktan eğitim veren öğretmenlerimizi unutmayalım. Mesafeler uzak olsa da, onlara duygularımızı belirtelim.

Merhaba değerli forum okurları, bu konumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü, önemi, tarihî ve bazı önemli sözler hakkında konuşacağız. Yılda bir kere gelen ve ülkemizde bulunan birçok öğretmenin en önemli günü olan öğretmenler gününde, öğretmeninize onu sevdiğinizi söyleyin.

1606214880047.png

1981 yılından bu yana coşkuyla kutlanan 24 Kasım, bu sene Covid-19 nedeniyle buruk ve hüzünlü kutlandı. Bu dönemde bile bize en üst düzey eğitimi vermeye çalışan öğretmenlerimiz, belki de bu boş zamanlarını biz ve bizim ödevlerimiz ile geçirdi. Çocukluğumuzdan bu yana belki ailemizden çok gördüğümüz öğretmenlerimize bugün güzel sözler söylemeyi deneyin. En azından onlara duygularınızı açın ve onları sevdiğinizi söyleyin. Emin olun ki bu bile onların yüzünde ufak bir tebessüme yol açacaktır. Bu konumuzda ise 24 Kasım'ın tarihi ve öğretmenler hakkında bazı sözlere göz atacağız. Son olarak ise şiirler ile konumuzu kapatacağız.

24 Kasım'ın Tarihî
Kurtuluş Savaşı'ndan sonra ülkeyi daha çok bilgilendirmeye çalışan Atatürk, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kânun ile Arap alfabesi yerine Latin alfabesini devreye sokmuştur. Bu ise 24 Kasım 1928'de Millet Mekteplerinde herkesin yeni alfabeyi öğrenmesi için bir fırsat tanımıştır. Bu tarih ise ilerleyen yıllarda Atatürk'ün başöğretmenliğe kabulü ve Millet Mekteplerinin olarak kabul edilmiştir. 1981 yılında ise bu tarih "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır. 39 yıldır coşkuyla kutlanan 24 Kasım, bu sene Covid-19 önlemleri nedeniyle öğretmenlerle yan yana kutlanamadı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kişiler için hazırlanmış özel bir gündür. 24 Kasım'da genellikle öğrenciler, öğretmenlerine ufak hediyeler getirerek onlara, sevgilerini ve saygılarını belirtir. Buna ek olarak devlet erkânı tarafından 24 Kasım'a özel mesajlar yayınlanır. Bu sene ise öğrenciler, öğretmenlerine özel hediyeler götüremedi fakat sosyal medya üzerinden onlara mesajlar yazabildi. Siz de öğretmeninizi sevindirmek istiyorsanız, mesaj yazmayı deneyebilirsiniz.

1606215556824.png

24 Kasım'ın Önemi
Öğretmenler Günü'nün asıl amacı; öğretmenlerin toplumdaki yerini, öğrenciler üstünde bıraktığı etki ve Atatürk'ü anmaktadır. Bildiğiniz gibi Atatürk, başöğretmendir. 24 Kasım'ın Öğretmenler Günü olmasındaki en büyük etki ise Atatürk'ün başöğretmen olmasıdır. Bu vesile ile Atatürk ve tüm öğretmenleri anıyoruz.

Şehit Öğretmenler
Bu Öğretmenler Günün'de şehit olan öğretmenleri unutmamak gerekiyor. Bazı şehit öğretmenlerimizin adı, öldüğü il ve ölüm tarihi yazılmıştır.

Şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum. Daha çok fazla şehit öğretmenimiz bulunuyor. Gerçekten üzücü, tek amaçları ve günahları Türk milletine akıllı ve saygılı öğrenciler yetiştirmekti.

Atatürk'ün Sözü
Atatürk'te bir öğretmendi. Bu yüzden eğitime ve öğretmenlere çok önem verdi. Bu başlıkta ise Atatürk'ün öğretmenler hakkındaki bir sözüne göz atacağız ve konumuzu bitireceğiz. Hepinize iyi günler dilerim.

"Öğretmenler! Cumhuriyet, fikir, bilgi, kuvvet ve yüksek seviyeli koruyucular ister. Yeni nesli bilgili ve yetenekli olarak yetiştirmek sizin elinizdedir."

1606224341738.png

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Eline sağlık @DarkSad.

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA
Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

ArifeSLMZ

Lady's first

Discord:

Arife Solmaz#8427

Elmaslar
97
Puanlar
1.610
Yer
Türkiye
Başta benim olmak üzere bütün herkesin öğretmenler gününü kutluyorum :)

Statius

Katman Kayası
Yasaklandı

Discord:

Statius#2162

Elmaslar
1.131
Puanlar
9.675
Minecraft
DarkSad
S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
24 Kasım, benim için özel bir gün. Ferdağ hocama çok teşekkür ediyorum 4. sınıfta bana yardımları için, konu mükemmel olmuş :)

ArifeSLMZ

Lady's first

Discord:

Arife Solmaz#8427

Elmaslar
97
Puanlar
1.610
Yer
Türkiye

zFluzz_

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

sadsa

Elmaslar
3
Puanlar
870
Minecraft
asdsad
ögretmenler günü kutlu olsun nice mutlu yıllara

Emirteox

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

emirteox

Elmaslar
55
Puanlar
8.975
Yer
Turkey
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun!
Bu konuyu hazırladığı için @DarkSad 'e teşekkür ediyorum ayrıca arkya koyulan müzikte çok güzel olmuş.

Rahmi Can Yılmaz

Koruma 1, Keskinlik 3

Discord:

kashiandwazaki

Elmaslar
670
Puanlar
15.425
Yer
BURSA
Minecraft
iRahmiCan
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun, bu güzel konu için elinize sağlık. <3

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof_

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
Şehit olan öğretmenleri rahmetle anarak, hayatta olup halen öğrencilere eğitim veren öğretmenlerin ise öğretmenler gününü kutluyorum :<3:

tunayilmaz08

Bir yol var ama her yerde tuzak

Discord:

Tuna Yılmaz#0002

Elmaslar
40
Puanlar
9.345
Yer
Ankara
Minecraft
tunayilmaz08
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı