Sol Reklam
Sağ Reklam

+100 Online alan Türk Minecraft Sunucuları!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CrazY02

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
60
Puanlar
2.135
Yer
Konya
Son düzenleme:

lwur

rabels oyun hizmetleri
Emekli

Discord:

lwurr

Elmaslar
628
Puanlar
7.285
Yer
Tekirdağ
Minecraft
lwurr
neden ki eğer bilgin varsa bizede açıklada bizde bilelim
SoulCraft'da Propenthia'da ekipte ek olarak SoulCraft adıyla bir sunucu açılmaya çalıştılar soulcraft'ın real sunucusunda dmduyuru botu ile yeni dcye geçtik vs yalanları atıldı bu yüzden kapatıp yeni bir sunucu açmaya karar verdiler diye biliyorum.

CrazY02

Elmaslar
60
Puanlar
2.135
Yer
Konya
Son düzenleme:

CrazY02

Elmaslar
60
Puanlar
2.135
Yer
Konya
.

Son düzenleme:

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
147
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Sunucuların son durumlarını söylemek istiyorum:

İlk olarak son oyuncu ve craftrise %50 oyuncu kaybettiler ve günde ortalama 5.000 aktif oyuncu ile devam ediyorlar.
Ender oyuncu ve reborn craft ortalama 300 online ile devam ediyor.
Provanas büyük oyuncu kaybetti ve +150 online ile devam etmekte.
Hira Network +100 online ile devam ediyor.
Betacraft gün geçtikçe oyuncu kaybediyor +30 online ile minecraft hayatına devam ediyor.
Senna network büyük çaplı düşmeler yaşadı ve +10 online ile devam ediyor.
Atom craft büyük bir kurucusu ayrıldı ve +100 online ile devam ediyor.
Lydoria +25 online ile devam ediyor.
Coleries sunucusu +50 online ile devam ediyor.
Miner Town Dolunay craft oldu ve büyük kayıplar yaşadı, çökmenin eşiğinde +5 online ile devam ediyor.
Konya Craft adeta çöküyor! +5 online ile sunucu hayatına devam etmekte.
Legend Craft kapanıp kapanıp tekrardan açılıyor, sanırım şu anda geliştirilmekte .
Gizemli Oyuncu +100 online hayatına devam etmekte.

Minezoid sunucusuna ne olduğu ben tarafından bilinmemekte.
MightCraft sanırım kapandı!
MohikanTR sanırım kapandı!
Hunttr sanırım kapandı!
Sunday Network büyük ihtimalle kapandı
Soul Craft v2 büyük ihtimalle kapandı!

ÇÖKMEKTE OLAN SUNUCULAR:
Konya Craft = 5 Online
Miner Town = 5 Online
Senna Network = 10 Online
Lydoria = 25 Online

Beta Craft = 30 Online

Son düzenleyen: Moderatör:

Kritex

Engineer
Elmaslar
58
Puanlar
13.520

İlk olarak son oyuncu ve craftrise %50 oyuncu kaybettiler ve günde ortalama 5.000 aktif oyuncu ile devam ediyorlar.
Betacraft gün geçtikçe oyuncu kaybediyor +30 online ile minecraft hayatına devam ediyor.
Rain craft sunucusu artık Saloon Network olarak +40 online ile devam etmekte.
Miner Town Dolunay craft oldu ve büyük kayıplar yaşadı, çökmenin eşiğinde +5 online ile devam ediyor.
Legend Craft kapanıp kapanıp tekrardan açılıyor, sanırım şu anda geliştirilmekte .

Protectsgg galiba kapandı.
Hunttr sanırım kapandı!

ÇÖKMEKTE OLAN SUNUCULAR:
Konya Craft = 5 Online
Miner Town = 5 Online
Lydoria = 25 Online

Beta Craft = 30 Online
1642798380085.png

Üstte gördüğünüz grafik, Provanas'ın aylara göre oyuncu çizelgesidir. 150 yazmışsınız ancak o kadar azalma yaşamadık :)

Klarusss

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
12
Puanlar
13.260

Rain craft sunucusu artık Saloon Network olarak +40 online ile devam etmekte.

Protectsgg galiba kapandı.
Hunttr sanırım kapandı!

ÇÖKMEKTE OLAN SUNUCULAR:
Konya Craft = 5 Online
Miner Town = 5 Online
Lydoria = 25 Online

Beta Craft = 30 Online
Böyle giderse metaverseninde gelişiyle 4 yıla sunucu falan kalmaz bakalım en son kapanan sunucu hangisi olucak ? en son kapanan sunucuda son kez daha toplanıp minecrafta elveda diyelim hep birlikte....

S

Silinen üye 36023

Ziyaretçi

İlk 3'nün 1.8'den kopmamasından geri kalmışlığımız :/

Pucci

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
147
Puanlar
3.025
Yer
Nope
Minecraft
Nope
Eki Görüntüle 195926
Üstte gördüğünüz grafik, Provanas'ın aylara göre oyuncu çizelgesidir. 150 yazmışsınız ancak o kadar azalma yaşamadık :)
Tartışmadan yenik ayrılınca sildirmek olmuyor Kritex bey. Ben orada ortalama oyuncu sayılarını söylemiştim. Her ay maksimum kaç online aldığınızın ortalamasını değil. İyi forumlar..

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Baya güzel veriler bunlar, konuyu hazırlayan kişiye ve ekleyenlere teşekkürler

Kritex

Engineer
Elmaslar
58
Puanlar
13.520
Tartışmadan yenik ayrılınca sildirmek olmuyor Kritex bey. Ben orada ortalama oyuncu sayılarını söylemiştim. Her ay maksimum kaç online aldığınızın ortalamasını değil. İyi forumlar..
Mesajlarınız için sizi raporlamadım, yetkililere sorarsanız onaylayacaktır. Son mesajınızdan sonra da kaale alınacak bir insan olduğunuzu düşünmediğim için size cevap vermeye tenezzül etmedim.

YalnİzKurt

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

YalnizKurt

Elmaslar
22
Puanlar
13.470
Yer
İstanbul
Minecraft
YalnizKurt
Gereksiz ve yanlış bilgiler lanse etmekte üzerinize yok. Saloon Network hiçbir sunucunun devamı olmamıştır aksine kendi başına imkanlarıyla gelişmekte ve gerektiğinde mantıklı yatırımlar yaparak son halini almıştır.

SemihChetin

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Semosedo#9318

Elmaslar
3
Puanlar
385
Yer
Turkey
Minecraft
Semosedo
Eskiden çok fazla SoulCraft oynuyordum onların ilk kurucuları şunlar: Semosedo , ScYagmur , OgzhnTnms, Souls
ve +9 rehber 1 gün soulcraftta yoğun bir dupe yapılıyor ve oyunda piyasa çöküyor bu sırada "Soulsun dediğine göre Semosedo,ScYagmur ve 9 rehber hiç bir yardımda bulunmuyor" Souls kasm ayında bir toplantı yapmıstı orada açıkladı tüm yetkililerin yetkisini almıştı bile o gün o toplantıda Semosedo artık soulcraft'ta çalışmayacağını açıkladı sonrasında sesden çıktı ben 2 ay kadar yüzlerini görmedim sadece rehber bir kaç tanıdık ile takılıyorduk sonra rehber byaizen ile muhabbet ederken dedim sw açsam yetkili olurmusun oda dediki zaten bir sunucuda yetkiliyim tabii bu olay taa aralıkda geçiyor sonra attı o sunucunun dc yi baktım RainCraft baktım semosedo baktım 9 rehber baktım ScYagmur bu kişiler kendi serverlerini kuruyordu ve 17 Ocak 2021 de açmayı planlıyorlardı raincraft bu şekilde giderken SoulCrafta bydemir , MrTol gibi birçok kurucu gelip ayrılmıştı "OgzhnTnms dediğine göre 1 gün kalktığında SoulCraftın hiç bir şifresi aynı değildi herşey değişmişti ve yetkisi yoktu" SoulCraft tabiri caiz ise Lale Devrine girmişti artık bu olaylar gelişirken RainCraft açılmak üzereydi ve deli gibi bekliyeni vardı beklentiler çok fazlaydı aylardan ocağa girmiştik sonrasında OgzhnTnms de bildiğim kadarı ile web sayfası falan vardı Soulcraft'ın muhtemelen öyle neyse konuya dönelim Soulcraftın eski web sayfası artık Lydoria olmuştu bu sırada RainCraft açıldı ve izdiham oldu tabiri caizse sıra soulcrafttaydı çünkü neredeyse tüm online raincraft'a geçmişti soulcraft büyük bir kitle kazanmak için GökselKirca gibi youtuberler ile reklam anlaşması yapmıştı bu soulcrafta birazcık ivme verdi fakat düşüşüde sert oldu Raincraft çok iyi ilerliyordu lydoria yı takip etmemiştim ne oldu ne yaşandı bilmiyorum sonrasında soulcraft düşüşlerle birlikte isim değişikliği kararı aldı MohikanTR oldu artık yeni ismi ve SoulCraftın başından ayrılmıştı Souls sınavlar nedeni ile neyse MohikanTR günde 10 online bile görmüyordu ve yavas yavas 0'a dayandı onlinesi bildiğim kadari ile bakın doğru olmaya bilir SoulCraftTr eski soulcraftın plugin paketlerini çalmıştı ve biz gerçek soulcraft'ız diye reklama başladılar çoğu kişide gitti onlinesi +100 e dayandı fakat sonrasında Souls geri döndü olaylar yerine oturdu derkeeen Raincraft kötüye gidiyordu tekblok açılmıştı fakat aradan 1 ay sonra faction kapatılmıştı ve bir çok klan gitmişti raincraft +30 onlineye kadar düştü ve bir darbe daha yedi 10 nisanda kapanma darbesi evet raincraft kapanıyordu ve kapandıda 10 nisan 2021 tariginde kapandı Lydoria'da +70ê kadar çıktı
Konuda tonlarca yanlış bilgi var arkadaşım. Soulcraft 2014 döneminde açılmış eski ve köklü minecraft sunucularından biri. Bu sunucu çalkantılı hayatımız ve ekip içi iletişim problemlerimiz sebebiyle birkaç kere kapatılıp açıldı. 2020'de tekrar açıldığında asıl kurucular olarak söylediğin arkadaşlar ekipteydi ancak Soulcraft 2020'den ibaret değildi. 2020'de de dikiş tutturamayınca ekip dağıldı ve piyasadan çıkmak düşüncesindeydik. Ancak kitlemizden belli bir kesimin yoğun baskısı sebebiyle Raincraft sunucusunu açtık. Burada birkaç ay çok iyi ilerledik ancak gerçekten bir iş yapmamız için kaliteli ve tecrübeli bir ekibe ihtiyacımız vardı.

2018'de ilk Soulcraft'tan kopup kısa bir süre denediğimiz (2018'de sunucuyu kuranlardanım) Saloon Network sunucusuyla 2021'de anlaştık. Bu sefer sunucuyu kuranlardan değil ekibe sonradan katılanlardandım. Ben ve arkadaşlarım Raincraft sunucusunun tüm haklarını Saloon Network'e devretme kararı aldık. Sunucuyu devrettik ve ben yine bırakamadım. Bu Saloon Network ile ikinci yazımız ve Türkiye'deki en büyük sunucular arasında yer aldığımızı düşünüyorum. Ekibimiz şu zamana kadar yaptığımız hataları tekrarlamıyor ve çok daha olgun bir şekilde hareket ediyor. Yalnizkurt ile uzun yıllardır çalışmışlığımızın artısı da bizim için çok kıymetli. Çizgimizden sapmadan yavaş ama güçlü bir şekilde ilerliyoruz.

Bu arada sürekli olarak açılan yeni Soulcraft sunucularını takip etmiyorum. Geçen sürede birçok farklı insan birkaç kez Soulcraft açtığını iddia etti. Artık hangisinin gerçek Soulcraft olduğu hakkında bilgim yok.

SemihChetin

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Semosedo#9318

Elmaslar
3
Puanlar
385
Yer
Turkey
Minecraft
Semosedo
Gereksiz ve yanlış bilgiler lanse etmekte üzerinize yok. Saloon Network hiçbir sunucunun devamı olmamıştır aksine kendi başına imkanlarıyla gelişmekte ve gerektiğinde mantıklı yatırımlar yaparak son halini almıştır.
Buradaki bilgi de çok mühim. Yalnizkurt'un dediği gibi Saloon Network hiçbir sunucunun devamı olmadı. Hatta birkaç sunucuyu bünyesine kattı. Benim kısa süreli açmış olduğum Raincraft sunucusunun bütün hakları da 2 yılı aşkın bir süredir Saloon Network'e ait. Saloon Network 2018 yılında ilk kez açılmış ancak dikiş tutturamamış, 2020'de tekrar açılmış bir sunucudur. 2018'de bu sunucuyu kuranlardan biri de bendim. 2020'deki pandemi döneminde Yalnizkurt, Galip Şahan ve birkaç arkadaşımız ile tekrar camiaya döndü. Ben ise Raincraft'ı da yanıma alıp Saloon Network'e geri döndüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı