Sol Reklam
Sağ Reklam

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

df315178c35c5fd7440c49c4a88573e1.gif

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
Atamızı saygıyla ve özlemle anıyoruz.
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılmasının 81. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz. Bu cuma günü ülke genelinde birçok okulda Atatürk, öğrenciler ve öğretmenler tarafından törenlerle anıldı. Aynı zamanda 10 Kasım'ın 09:05 saatinde tam anlamıyla ülke genelinde zaman duracak. Bu zamanda ülkece 1 gün yasa boğulacağız. Bunun en önemli sebebi ise Atamızın aramızdan ayrılmasının 81. yıl dönümü olacak. Pazar günü saat 09:05'de ülkemizde Atatürk'ün yıl dönümü adına eş zamanlı 82 milyonla bir saygı duruşu olacak.

autumn lookbook.png

10 Kasım 1938 Tarihinde Neler Gerçekleşti?
10 Kasım 1938 tarihinde Atatürk, oldukça zor dönemler geçiriyordu. Nasıl mı? Atatürk'ü o zamanlar oldukça zorlu bir hastalık yakalamıştı fakat o dinmemişti. 23 Nisan'da bile çocukların bayramını kutlamıştı. Maalesef 10 Kasım 1938 tarihi gelmişti. Sabah 09:05 geçe Atamızı kaybetmiştik. Bu hüzün verici olay ardından ülke genelinde çok büyük bir yas ilan edildi. Bugün Atamızın aramızdan ayrılmasının 81. yıl dönümü olsa bile biz halen onun fikirlerini, görüşlerini ve gençliğini yürütmeye devam ediyoruz ve ilelebet devam ettireceğiz. Unutmamalıyız ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde bizlere Cumhuriyeti ilan etti. Sadece Cumhuriyeti değil, Türk kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verdi.

GZ7Odb.jpg

10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenleri Nerede Olacak?
Atamızın 81. yıl dönümünde ülkemizin birçok yerinde onu anmak için törenler gerçekleşecek. Bu törenler genel olarak şehirlerimizin merkezlerinde olması bekleniyor. Örneğin Ankara'nın Kızılay semtinde Ankaralılar ile tören gerçekleşmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra birçok okul, Pazar günü öğrencileri törene davet etti. İstanbul şehrimizde ise Taksim gibi büyük meydanlarda anma yapılması bekleniyor. Aynı zamanda İstanbul'un nefesi olan Beylikdüzü ilçesinde de anma törenleri gerçekleşecek. Bu anma törenine katılmak için "Beylikdüzü Yaşam Vadisi" bölgesine gitmeniz gerekiyor. Bu anma törenin programını incelemek istiyorsanız aşağıda olan resmi incelemeniz yeterli olacaktır. ( Beylikdüzü Belediyesi )

72614908_193370511824364_4246051558198317526_n.jpg

10 Kasım Atatürk'ü Anma Gününe Özel Animasyon
Geçtiğimiz sene Atatürk'ün 80. yıl dönümüydü. Buna özel bir Youtube Türk partner kanalı Atatürk'ün 80. yıl dönümüne özel bir animasyon hazırlamıştı. Bu sene 81. yıl dönümü olmasına rağmen aşağıya koyduğum animasyon aslında her şeyi özetliyor. Daha doğrusu Atamıza o anlamlı günde nasıl saygıda bulunacağınızı oldukça özetliyor. Sizlerle paylaştığım bu 1 dakikalık animasyona 1 dakika zamanınızı ayırıp mutlaka izlemenizi öneriyorum. Ayrıca arkadaşlarınıza vs. izletebilirsiniz.

10 Kasım Atatürk'e Söylenmiş Beste

Büyük ihtimal büyük bir kısmınız bu aşağıya koyduğum besteyi okullardan veya herhangi bir yerden duymuştur. Bu arada biraz önce sizlere bahsettiğim beste son zamanlarda oldukça kullanılmaya başlandı. Daha önceden de oldukça popülerdi fakat okullarda vs. kullanılmıyordu. Aynı zamanda bu ünlenen bestenin oldukça farklı kişiler tarafından söylendiği klipleri de bulunmaktadır. Eğer gerçekten biraz araştırma yaparsanız o klipleri dahi izleyebilirsiniz. ( Sık olarak çocuklar söylüyor. )

10 Kasım Atatürk'ü Anma Şiirleri

10 Kasım tarihinde Atatürk'ü anmak için yazarlarımız belli başlı şiirler yazmış. Bende sizler için bu şiirler arasından en güzellerinden birisini seçmeye çalıştım. Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı 81. yıl dönümünde Atamızı anmak için bu şiiri sevdiklerinize veya tanıdıklarınıza okuyabilirsiniz. Son olarak konumu buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

mustafa-kemal-ataturk.jpg

Yıl otuz sekiz On Kasım Perşembe
Hatırdan çıkmayacak bir sonbahar.
Sarsılıyor İstanbul yedi tepe,
Yaman esmiş Dolmabahçe'de rüzgar.

Gerçek olamaz, olsa olsa bir düş,
Dokuzu beş geçe Atatürk ölmüş.
Böyle toptan bir yas nerede görülmüş,
Beraber ağlıyoruz kurtlar, kuşlar.

Bu memlekete en çok hizmet eden,
Bu aşk ile dağlara gücü yeten,
On sekiz milyonun omzunda giden
Atam, Ankara sırtlarında yatar.

atat%C3%BCrk-1024x576.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Çok güzel bir konu olmuş. Müzik de bayağı iyi harika bir konu olmuş. Ellerine sağlık!

KanedgyBO

SkriptTale

Discord:

TheLudoBile#3485

Elmaslar
390
Puanlar
5.565
Yer
Bursa / Erikli
Minecraft
TheLudoBile

Avelis

Ruh + Kum = Ruh Kumu
Elmaslar
837
Puanlar
9.875
1881 - ∞ <3

Konu için teşekkürler.

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
E92awn.jpg

"Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın."

Royal Craft Yönetim Ekibi​

ByMikan

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
59
Puanlar
2.110
Seni özleyeceğiz güzel insan.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

.
75gY.gif

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Çok güzel bir konu olmuş. Müzik de bayağı iyi harika bir konu olmuş. Ellerine sağlık!
1881 - ∞ <3

Konu için teşekkürler.
"Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın."

Royal Craft Yönetim Ekibi
Seni özleyeceğiz güzel insan.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Bu anlamlı yorumlarınız için çok teşekkür ederim <3

Xand3r

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

X

Elmaslar
2
Puanlar
120
Minecraft
Xander
Paşam... Saygı ve sevgiyle <3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı