Sol Reklam
Sağ Reklam

[1.8.9] OYNA.TALEMC.COM - *TEST* SÜRÜMÜ! 0 GECİKME [PvP Hitler/Kara Büyüler/Meslek/Tossy/Fread/Sihirli Tarlalar/Büyülü Çapa/Pis Tüccar/Büyücü Gandalf]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NotNull

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

NotNull#0001

Elmaslar
63
Puanlar
2.775
Minecraft
NotNull
Bu tarz bir soylemin baltalamadan farkı yoktur, Herkesin yaptığı sunucuyu yapıp hile korumasını ve hitleri değiştirdiğinizde iyi sunucu yapmış olmuyorsunuz, olması gereken klasik sunucuyu yapmış oluyorsunuz
Bu tarz bir söylem baltalamak değildir herkesin yaptığı sunucuyu yapıp hile korumasını ve hitleri düzgün bir şekilde ayarladığınızda sunucunuz kaliteli olmuş oluyor.

Şimdi tabi siz bu iki şeyi küçümsediğiniz için configden yapılır nedir ki bu hit vuruşları hile korumasının configdeki reach valuesini 3.2 yerine 3.0'a çekerim bazıları atılsın bazılarıda normal oynar olarak baktığınız için çok önemsememiş olabilirsiniz doğrudur.

Bunların haricinde factions'a getireceğiniz güncelleştirmeler pvp zevkini ve kalitesini arttıracak şeyler olmalı muzcraft gibi çok fazla özellik eklenebilir (bu özelliklerin çoğu gereksiz sadece özellik ekledik demek için eklenmiş şeyler) ki yazdığınız pluginlerde çok fazla aman aman şeyler bulunmuyor asıl önemli mevzu gerekli ve pvp zevkini arttıracak şeyler eklemektir yoksa rpg sunucusu açıp 1.8.x factions yazarakta birsürü fikir eklemiş oluyorsunuz.

| BeyazPolis |

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Bu tarz bir söylem baltalamak değildir herkesin yaptığı sunucuyu yapıp hile korumasını ve hitleri düzgün bir şekilde ayarladığınızda sunucunuz kaliteli olmuş oluyor.

Şimdi tabi siz bu iki şeyi küçümsediğiniz için configden yapılır nedir ki bu hit vuruşları hile korumasının configdeki reach valuesini 3.2 yerine 3.0'a çekerim bazıları atılsın bazılarıda normal oynar olarak baktığınız için çok önemsememiş olabilirsiniz doğrudur.

Bunların haricinde factions'a getireceğiniz güncelleştirmeler pvp zevkini ve kalitesini arttıracak şeyler olmalı muzcraft gibi çok fazla özellik eklenebilir (bu özelliklerin çoğu gereksiz sadece özellik ekledik demek için eklenmiş şeyler) ki yazdığınız pluginlerde çok fazla aman aman şeyler bulunmuyor asıl önemli mevzu gerekli ve pvp zevkini arttıracak şeyler eklemektir yoksa rpg sunucusu açıp 1.8.x factions yazarakta birsürü fikir eklemiş oluyorsunuz.
Efendim hile koruması olarak bizim şuanda en iyisini satın almak dışında yapabileceğimiz bir şey yok, sağlam bir hile koruması geliştirebilecek ekibimizde insanlar var ancak bunu zaman kaybı olarak gormemiz çok doğal, Hitlere gelirsek
dediğiniz ayarı yapmak 10 dakikalık iş bizim için ki kast ettiğiniz hit meselesi knockback ise.

Eklediğimiz sistemlerin hepsi gerekli ve sunucuyu ayakta tutan sistemlerdir.
Sunucunun bir hikayesi vardır ve oyun buna gore şekillenebilir. isteyen şekillendirmez bu onun meselesi.

Ancak Faction dediğimiz şeyin temelinde Ormanda insanların kalelerini yada sığnaklarını ele geçirmek olmadılıdır.
Bunu yapmak için arsayı kaldırmadık, Sadece ormana dikilebilen büyülü tarlalar ve büyülü çapalar ekledik.
Kendi yaptığımız Klan sistemindeki f power'ı kaldırdık bunun yerine işgal sistemi ekledik.
Klan Ruhu ekledik, Ortak Klan ruhu her adam oldürüldüğünde 1 artar ve her adam oldüğünde 1 azalır
En çok klan ruhu olan klanın bayrağı klan menüsünde gozukur.

Daha bunlarlada sınırlı değil. Eklediğimiz hiçbir sistem gereksiz değil. Gelip bu sunucuya bu eşyalar şurdanda kasılabiliyordu diyemezsiniz.

Büyülü Kitaplar ve Ozel eşyalar Karanlık Diyardan
Setler ve bir takım PVE eşyaları edit'den
Büyülü Tarla gibi şeyler Meslekten

kasılıyor.

Biz bu sunucuyu 3 senede kurguladık. emin olun yazdığınız her şeyi seneler once düşündük biz.
Ki bu sunucuyu ilk kurgulayan kişi Akihiron (SpiceyCraft'ın Sahibi).

Çoğu sistemimizin fikirlerin onlardan mirastır ve yapmak için izin almışızdır.
Eklediğimiz hiçbir sistem gereksiz değildir.

Biz Ormanda eski faction tadını alsınlar diye arsayı kaldırmak yerine yeni bir amaç ekledik. Yeni bir işgal sistemi ekledik
Biz yenilik diye birşeyleri kaldırmaz, birşeyleri ekleriz. Buda bizim farkımızdır

Belki hayatınızda hiç bir zaman bu kadar kaliteli bir faction goremicek oyuncular.
Ayrıca konuyu daha güncellemedim. Klan sisteminin bitmesini bekliyorum.

Dünyanın en iyi klan sistemine sahip olabiliriz şuanda;

Tüm Klan İşlemleri Menülü

Klan Listesi Menüsünde Klanların bayrakları vardır ve klan bayrakları değiştirilebilir

Klan Ruhu; Klan Sıralamasında en çok klan ruhuna sahip klanın kurucusu Lord Ünvanı Alır
Lord Ünvanı; Jackpot gibi yerlerden gelen vergileri kullanabilir

Klan Logları;
Klanda yapılan tüm işlemleri tutar, menüden hangi kişinin ne işlem yaptığı ve o işlemin tarihi gozukur.

Klan Rütbeleri ve Yetkilendirmeleri;
Klan kurucusu istediği gibi discorddaki gibi rütbe açalabilir ve yetkilendirebilir ayrıca hiyerarşi oluşturabilir (menülüdür ve karmaşık değildir)

Klan Başvuruları ve Davetiye
Bu sistem klana başvuru yapan kişilerin kafasını menüde gosterir, Başvuru kabul etme yetkisine sahip kişiler bu menüden istediği oyuncuyu alabilir. davetiye atabilir. ayrıca bir klana katılma isteği atmak için klan listesinden katılma isteği atılabilir

Klan Çadırı;
Klan çadırı kurulan yerde klandakiler buraya ışınlanabilir
Klan çadırı claimin içinde olmak zorundadır
Klan çadırı patlatılabilir yada kırılabilir

Klan Deposu;
Para tutan ve klandakilerin eşya koyabileceği bir sandıktır.
Bankacı yetkisi olanlar para çekebilir. ve yatırabilir.
Paraya ihtiyacı olanlar klan deposundan para talep edebilir ve bankacılar bunu onaylarsa para almış olur.

Klan Duyurusu;
1 ) Bir oyuncu savaşa girdiğinde Sohbet'de tüm klan üyelerine kırmızı şekilde bu oyuncunun savaşa girdiğini ve nerde savaşa girdiğini tüm klan oyuncularına duyurur,
2 ) Komutan yetkisi olan herhangi bir klan oyuncusu cihad başlatma emrini verdiğinde tüm klan oyuncularının ekranının ortasında 'Savaş Var (Arenaya/Ormana) gelin!' yazısı 5 saniye aralıklarla 10 kez çıkar
3 ) Geri çekilme emri verildiğinde savaşılan yerden uzaklaşmasını soyleyen bir yazı ekranın ortasında tüm klan oyuncularında çıkar
4 ) Kazandık tebligatı, savaş kazanıldığında yetkisi olan kişi bu emri verir ve kutlama yapar,
5 ) Düşman geri çekildi tebligatı düşman geri cekildiğinde ve savaşın bittiğini duyurmak icin klanda yetkili kişi kullanabilir

Duyuru yapma yetkisi kişilere verilebilir

Klan Geliştirmeleri;
Klan Çadırı Sayısını arttırma
Rütbe açma sayısını arttırma
Güçlendirilmiş Klan Bayrağı
Klan Deposunu geliştirme
ve dahası,,,

Bu günlük bu kadar yeterli, Daha okumaya üşeneceğiniz bu koca yazıyı biz oyunda yaptık bile,
Daha sistemlerin yarısını dahide gostermedim, Lütfen bilip bilmeden konuşmayı bırakınız.

Biz bu sunucuyu 2-3 yılda fikre doktuk. Bu sunucu internette şu skriptide gordum sürükleyim mantığı ile tasarlanmadı.
Sistemlerimiz gereksiz ve boğucu değil oyunu geliştiren şeylerdir.

Ve unutmayınki Klan Hapis, İşgal, Ordu, Antlaşmalar,,, ve daha çok şey var.

"Sunucu aşırı fazla istek aldığı için bazı sistemler tamamlanmamıştır, betada tüm sistemler tamamlanacaktır ve sistemler tamamlandıkça bu konu güncellenecektir"

BitterRevenge.

ablan star bebeğim

Discord:

BitterRevenge#3805

Elmaslar
155
Puanlar
9.925
Minecraft
BitterRevenge
Yorumun için teşekkürler, Harika bir hile koruması bulduk, ayrıca hitleri düzenlemek bizim için zor değil, kotuyse iyileştiririz, oyuncuların fikirlerine gore kolayca değişebilecek şeyler, ayrıca ana iddamiz her sunucuda olması gereken hitler ve hile koruması değil, değişik ve kendimize ozgü sistemler

Ana amacımız factions'ın doğal yapısındaki PVP ve PVE sistemini geliştirmektir
"Fazla ozelliğe boğmak" diye bir şey gormedim malesef türkiyede

Bu tarz bir soylemin baltalamadan farkı yoktur, Herkesin yaptığı sunucuyu yapıp hile korumasını ve hitleri değiştirdiğinizde iyi sunucu yapmış olmuyorsunuz, olması gereken klasik sunucuyu yapmış oluyorsunuz
Neden yapılan her yorumu baltalama olarak nitelendiriyorsun?

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Neden yapılan her yorumu baltalama olarak nitelendiriyorsun?
8 Yıla yaklaşan süredir faction oynuyorum, yaptığımız sunucu kadar kalitelisini gormedim, ve hayatımda "Fazla ozelliğe boğmak" diye bir şeyi ilk kez duyuyorum goruyorum, Mümkün olduğunca oyunu geliştiricek yenilikler sunmaya çalışıyoruz,
Türkiyeye ozel bir faction eklentisi yok ancak türkiyedeki faction kültürü ile yabancıların faction kültürü inanılmaz farklı, Ben herhangi bir türk faction sunucusuna girdiğimde klan geliştirmelerinde buğdayların daha hızlı büyüsün yada mob spawnerların daha çok xp versin tarzı şeyler gordüğümde hafiften bir gülümseme geliyor, İşte işe yaramaz ve boğuk sistem budur, bizim eklediklerimiz değil, Lütfen düşünerek yorum yapınız, Ayrıca notnull arkadaşımızın dediği hit sistemini ben 15 dakikada yapabilirim, Ekibimizdeki 6 yıllık javacı 5 dakikada yapar, Ben hem oyunu oynayan hemde geliştirme tarafında olan sayılı insanlardanım, neyin ne olduğunu biliyorum ki bu sunucuyu 3 yılda tasarladık o yüzden bir şeyi beğenmeyen bir oyuncumuz yok, Biz bir sistem eklerken aa hadi bunuda yapalım demedik hiçbir zaman, emin olun kendi zevkime gore sunucu yapsaydım 1,17'de survival yada towny açardım, Ne minecraftın b*ktan 1,8 alt yapısıyla uğraşırdım, nede faction'ın büyük kısmını oluşturan toxic kitleyle uğraşırdım, Burası fazla küfür edenin ban yediği bir sunucu, sakın çıkıpta faction kitlesine laf etti gibi komik yerlere çekmeyin lafı :-)

Yorum yapacaksanız bir şeyi bilerek yapın yada yapmayın
Madem bu kadar sağlam bir sunucun var neden gostermiyorsun diyebilirsiniz, Açıkçası tepki çekmek için yapıyorum
Genelde her sunucu bizimkisi en iyisi, taklitler aslını yüceltir falan der ama pek bi kargaşa olmaz, Ben yapınca olacakmı diye merak ettim, olmuşsa cidden iyi bir şey yapıyoruz demektir

Sabaha kadar yorum atabilirim ve her attığım yorumdada emin olun yarım sayfalık sunucuya ait harika bir sistem yazabilirim ve onlar okumaya üşenip konudan uzaklaşırlar,,,,

Son düzenleme:

HeroPlaceTV

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
33
Puanlar
13.525
Haritalar internet üzerinden bulunmuş olsa da güzel bir sunucuya benziyor başarılar dilerim.

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Haritalar internet üzerinden bulunmuş olsa da güzel bir sunucuya benziyor başarılar dilerim.
Saolun beklemede kalın en yakın zamanda konuyu güncelleyeceğiz, asıl sistemler yolda

Z

ZirveNetwork

Ziyaretçi

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Sunucuya giriş yapmayı denediğim de aktif olmadığını gördüm bakım da filan mıdır?
TaleMC şuanda bakımdadır, ekibimiz tarafından tüm alt yapısal sistemler bize ait şekilde değiştirilmektedir
Sanal Market, Ekonomi, Rütbeler, Gruplar, Kit ve diğer komut sistemleri,,,

Türkiyenin en kaliteli faction sunucusu için gerekli gordüğümüz ne varsa (hepsi) değiştiriyoruz (kendimiz baştan yazıyoruz)

Son düzenleme:
X

xxAlac

Ziyaretçi
Konu Tasarımı ve haritalar hariç her şey güzel.

Nesna

çok haklısın

Discord:

Nesna#1002

Elmaslar
163
Puanlar
2.985
Yer
Ankara
Minecraft
iNesna
Merhabalar, sunucunuz çok hoşuma gitti fakat bir soru soracağım. Konu tasarımınızı kim yaptı Discord adresini iletebilir misiniz?

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Merhabalar, sunucunuz çok hoşuma gitti fakat bir soru soracağım. Konu tasarımınızı kim yaptı Discord adresini iletebilir misiniz?
Bloody#0005 tarafından yapıldı.

| BeyazPolis |

Discord:

BeyazPolis#1044

Elmaslar
432
Puanlar
14.825
Minecraft
BeyazPolis
Sunucu bakım çalışmaları devam etmektedir

T

Tema

Ziyaretçi
Sunucu hoş gözüme kaliteli geldi elinize sağlık konu tasarımıda kaliteli olmuş.​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı