Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü 1.14.4 sunucu crash

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dogidogi13

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

dogidogi13

Elmaslar
0
Puanlar
0
Yer
İzmir
Minecraft
dogidogi13
Merhaba forumda yeniyim. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Server'a her 5 dakiakda bir bu hata geliyor ve server bu crash report ile çöküyor. Şimdiden teşekkürler :)

Ekler

• crash-2019-07-31_21.06.36-server.txt
    7,9 KB · Görünt.: 293

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Ram yetmiyor sanırım

Bayram Sezer

ToXiNetwork.Keyubu.Com

Discord:

ßy-ram SEZERツ#9089

Elmaslar
19
Puanlar
0
Ne kadar ram verdiniz? Ve sunucu açıldıktan sonra 5 oyuncular giribeliyor mu? eğer girebiliyorsa %99 Ram yetmiyordur

dogidogi13

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

dogidogi13

Elmaslar
0
Puanlar
0
Yer
İzmir
Minecraft
dogidogi13
Serverın 3 GB ram'i var. Kodzer adlı bir hosting şirketinden aldım. Zaten bu crash'in haricinde server 128 mb kullanılarak açıldığı için server'ın başlatılması çok uzun sürüyor. Şuan onlar da bana dönüş yaptılar, dedikleri şey server sürümünü düşürürsek sorun çözülebilir. Ama ben 1.14.4 updateinde oynamak istiyorum (villages and pillagers :dusundurucu:)
ayet ben de 1.14.4 server açtığımda olmuyordu böyle hatalar ve uzun başlatma süreleri. Arkadaşlarımbağlanamıyor diye server almak istekdik ama saat 16.00dan beri bunun peşindeyiz...
Java paremtreleri: java -Xms128M -Xmx3072M -jar server.jar (!!!!)

Not: Ayrıca dedikleri, 1.13.2 sürümü ve üstünde çökmesi normal 1.13.2 yapabilirsek çözülür...

Bayram Sezer

ToXiNetwork.Keyubu.Com

Discord:

ßy-ram SEZERツ#9089

Elmaslar
19
Puanlar
0
Keşke bilindik ve kaliteli bir hosting firmasıdan alsaydın(KODZER iyi bir hosting de olabilir bilmiyorum.) Bilemiyorum ama 1.13.2 üstünde çökmesi normal olmamalı sonuçta hizmet veriyorlar.

Geyik

Geik
Onaylı Satıcı

Discord:

Geik#1139

Elmaslar
283
Puanlar
9.885
Minecraft
Geyik
java -Xms3072M -Xmx3072M -jar server.jar
Şeklinde yaparsan başlangıçta da 3gb ram kullanır.

Kaç çekirdek işlemcin var / timings raporu var mı [/timings] komutuyla rapor oluşturabilirsin / kaç büyük eklenti var / sunucunda skript kullanıyor musun

Sorularına cevap vermen gerek.
Ayrıca eklentilerinin hepsinin 1.14 desteği var mı bu tür hatalara memory leaklara uyuşmayan sürümlerdeki eklentiler sebep olabilir. Ufak bilgilendirme: 60 eklentili plugin paketi 10-15 tanesi büyük eklenti olan sunucu için 500-700mb ram yeterlidir. Ama 1 eklentili geri kalan her şeyi skriptle yapılmış sunucuya 5GB ram yetmez :( O yüzden opsiyonun varsa skriptlerini eklenti yapmaya çalış.

Tabi bu gereksinimlerde işlemcinin de rolü büyüktür.

dogidogi13

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

dogidogi13

Elmaslar
0
Puanlar
0
Yer
İzmir
Minecraft
dogidogi13
Keşke bilindik ve kaliteli bir hosting firmasıdan alsaydın(KODZER iyi bir hosting de olabilir bilmiyorum.) Bilemiyorum ama 1.13.2 üstünde çökmesi normal olmamalı sonuçta hizmet veriyorlar.
Aynen haklısınız evet çok para vermedim ama paramla biraz rezil oluyorum çünkü kendim açsam çökmeler olmuyor...

java -Xms3072M -Xmx3072M -jar server.jar
Şeklinde yaparsan başlangıçta da 3gb ram kullanır.

Kaç çekirdek işlemcin var / timings raporu var mı [/timings] komutuyla rapor oluşturabilirsin / kaç büyük eklenti var / sunucunda skript kullanıyor musun

Sorularına cevap vermen gerek.
Ayrıca eklentilerinin hepsinin 1.14 desteği var mı bu tür hatalara memory leaklara uyuşmayan sürümlerdeki eklentiler sebep olabilir. Ufak bilgilendirme: 60 eklentili plugin paketi 10-15 tanesi büyük eklenti olan sunucu için 500-700mb ram yeterlidir. Ama 1 eklentili geri kalan her şeyi skriptle yapılmış sunucuya 5GB ram yetmez :( O yüzden opsiyonun varsa skriptlerini eklenti yapmaya çalış.

Tabi bu gereksinimlerde işlemcinin de rolü büyüktür.

Öncelikle amacımız sadece vanilla oynamak ayrı eklenti veya plugin bulunmuyor.
Java parametralerinden ben de anlıyor ama server bi hosting şirketi tarafından açıldığı inin o parametreleri değiştiremiyorum. Yani satn aldığım ram üzerinden de başlatsa ne kaybederler bilmiyorum.
Kaç çekirdekli olduğunu bilmiyorum.
Timing raporu için de server'ın açılmasını bekliyorum.

BlackKpoT

İlim Sahibi Olmak İsteyen
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BlackKpoT#3087

Elmaslar
541
Puanlar
16.750
Yer
Türkiye
Minecraft
BlackKpoT
Bir 1.14.4 sunucu için 3 gb çok az. Onuda geçtim bir de bir sürü eklenti kurduysan, mapler dahil baya bi sıkıntı yaşarsın.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
1.14 özellikle survival ve factionda oyunu öldüren bir sürümdür.1.12 öneririm.Ayrıca ben aternosta rahatça 1.14 vanilla oynayabiliyorum.Yani birazda işlemci gücüne bağlı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı