Sol Reklam

Türkiye genelindeki birçok hosting servisleri hacklendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PyramidHead

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

The_Sepultura#8776

Elmaslar
218
Puanlar
3.575
Yer
Bakü
Minecraft
Umuts
Türkiye genelindeki birçok hosting servisleri hacklendi! Bu konuda düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar? Sizce bu saldırının arkasında duran kim ve ne amaçlı bu işlemi yapmıştır?​

Yormok

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Yormok#5037

Elmaslar
64
Puanlar
605
Saldırının arkasında kim olduğunu sormuşsunuz buna cevaplar bambaşka olucaktır. Bu konudan dolayı haksız suçlamalar doğabilir. Ayrıca bu konunun amacının sorulması ise insanlara karşı ister istemez manpülasyon eden insan sayısı haylı fazla olucaktır.

PyramidHead

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

The_Sepultura#8776

Elmaslar
218
Puanlar
3.575
Yer
Bakü
Minecraft
Umuts
Saldırının arkasında kim olduğunu sormuşsunuz buna cevaplar bambaşka olucaktır. Bu konudan dolayı haksız suçlamalar doğabilir. Ayrıca bu konunun amacının sorulması ise insanlara karşı ister istemez manpülasyon eden insan sayısı haylı fazla olucaktır.
Ben bu konuda sadece insanların bu olaydaki fikrini öğrenmek istiyordum.

Yormok

Discord:

Yormok#5037

Elmaslar
64
Puanlar
605
Ben bu konuda sadece insanların bu olaydaki fikrini öğrenmek istiyordum.
İyi niyetinizden şüphem yok ancak bazı kötü kişiler tarafından yanlış kullanılabilir veya sorun çıkarılabilir iyi forumlar dilerim

bynoment

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee
Her firmanın etkilenmesi aşırı saçma oldu bugün düzeltilsede ilerde ne olacağı belirsiz

Hostluyo

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

MrMaske#4540

Elmaslar
0
Puanlar
125
Yer
Istanbul
vCenter taraflı bir saldırı var sanırım ilk başta 3-4 tü 10'u buldu şimdi 20,25 haberleri alıyoruz. VDS satışı yapan ve vCenter kullanan çoğu firma hacklendi. En iyisi manuel kurulum...
Bakalım, yakında daha nereler patlayacak. Kötü oldu...

PyramidHead

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

The_Sepultura#8776

Elmaslar
218
Puanlar
3.575
Yer
Bakü
Minecraft
Umuts

bynoment

Discord:

Arwale#2906

Elmaslar
47
Puanlar
13.620
Minecraft
Arwalee
Sevdiğim ve bildiğim güzel bir söz var.
Hiçbir sistem güvenilir değil!
Her şeyin bir açığı elbette var ama bu peşpeşe olacak kadar büyük bi açık olmamalıydı

mustifium

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
17
Puanlar
430
Yer
Türkiye
Minecraft
mustifium
Olay hakkında detaylı bilgim yok, zaten sanıyorum ki saldırıya uğrayan firma yetkililerinin bile ne olduğundan haberleri yok. Günümüzde bu tarz hizmet verenler her şeyi topla, birleştir mantığıyla yaptıkları için atak yüzeyini inanılamaz derecede artırıyorlar. Tamam bir hypervisor kodlayamayabilirsin de sen bunun üstüne 10 katman daha koyuyorsun zaten arakadaşım bari onları azalt, aradaki apiı/otomasyonu kendin yaz da önüne gelen saçma sapan exploitler deneyip bir şeyler yapamasın, ha exsi + üstüne panel koymaktan başka bilgin yoksa da niye giriyorsun ki böyle işlere sanki herkesin kiralık sunucu işine girmesi gerekiyormuş gibi. Yıllardır işleyen şirketlerin de bu durumda olması acınası bir hal, sürekli diyorum bir şeyler de dinleyen var mı bilinmez.

Sadece iddia olarak kalmasına rağmen değinilmeden geçilmez bir nokta da şu ki bir saldırganın ssh erişimine sahip olup zevkine rm rf çekiyor oluşu haha

mustifium

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
17
Puanlar
430
Yer
Türkiye
Minecraft
mustifium
Olay hakkında detaylı bilgim yok, zaten sanıyorum ki saldırıya uğrayan firma yetkililerinin bile ne olduğundan haberleri yok. Günümüzde bu tarz hizmet verenler her şeyi topla, birleştir mantığıyla yaptıkları için atak yüzeyini inanılamaz derecede artırıyorlar. Tamam bir hypervisor kodlayamayabilirsin de sen bunun üstüne 10 katman daha koyuyorsun zaten arakadaşım bari onları azalt, aradaki apiı/otomasyonu kendin yaz da önüne gelen saçma sapan exploitler deneyip bir şeyler yapamasın, ha exsi + üstüne panel koymaktan başka bilgin yoksa da niye giriyorsun ki böyle işlere sanki herkesin kiralık sunucu işine girmesi gerekiyormuş gibi. Yıllardır işleyen şirketlerin de bu durumda olması acınası bir hal, sürekli diyorum bir şeyler de dinleyen var mı bilinmez.

Sadece iddia olarak kalmasına rağmen değinilmeden geçilmez bir nokta da şu ki bir saldırganın ssh erişimine sahip olup zevkine rm rf çekiyor oluşu haha
Şu olayla ilgili beni aydınlatacak var mıdır? @Hai @Batuhan Yenidogan @hostlayici hani anladıysanız bilgilendirirseniz sevinirim de

graffie

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

graffie#5512

Elmaslar
18
Puanlar
6.525
Yer
Izmir
Minecraft
graffie
Oyuncular sürekli pinglerimiz yüksek makinalarınız niye yurt dışında diye şikayet edip duruyor. Her seferinde uygun bi dille açıklama yapıyorum Türkiye'deki hosting firmalarına güvenemiyoruz diye. Bir kez daha haklı olduğumu gördüm.

Yanlış anlaşılmasın kimseyi karalamak veya kötülemek adına bunu söylemiyorum. İşini gerçekten iyi yapan firmalar var fakat genel olarak firmalar başına iş gelmeden önlem almıyor ve sonuçlarına müşterileri katlanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı