Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Skript Mesajlarını Değiştirmek. (Basit Anlatım/Yeni Başlayanlar)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
AyDPEp.png

Ö
ncelikle bu konu skript hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayıp yeni yeni öğrenmeye başlayanlar için açılmıştır, detaya
vs. girilmemiş ve hiç bir kod bilgisi kullanılmadan hazırlanmıştır ve bu sayede yeni başlayanlar ve bilmeyenlere yol gösterecektir.
Eleştirmeden önce 2 defa düşünün.

ÖNSÖZ
Aslında skript mesajlarını değiştirmek sanıldığından daha kolay, hiç bir kod bilgisi olmadan bile rahatlıkça değiştirebilirsiniz. Ben bu konuyu
sadece bilmeyenler (sizin) için açtım ve emek harcadım, iyi günler.

NASIL?
Öncelikle değiştireceğimiz skripti önümüze alıyoruz. Değiştirmek istediğimiz bölüm aslında skripti kurduğunuz da ve uyguladığınızda
size gelen/gönderilen mesajdır ve skriptte de kod olarak bulunur. Örnek olarak bir skript seçtim ve size anlatıyorum;

Bu skriptimde /deneme2 yazınca ekrana bir uyarı mesajı gelecek ve komutu yazan oyuncunun işlemi gerçekleştirilmeyecek.​
Kod:
on command "/deneme2":
        send " &e&lMC-TR &8» &7Bu komut yasaklanmistir!" to the player
        cancel event
Md5kQg.png

Fark ettiyseniz yukarıda verdiğim skript kodunda oyunda çıkan mesajın aynısı bulunuyor;​
Kod:
        send " &e&lMC-TR &8» &7Bu komut yasaklanmistir!" to the player
Şimdi onu kendime göre değiştireceğim ve oyunda ne mesajı gelsin onu ayarlayacağım. Unutmayın her skriptte farklı bir
şekilde oyuncuya gönderme yapabilir ama oyuna çıkan mesajın bulunduğu bölümü bulursanız ve değiştirirseniz olumlu sonuç alacaksınız.

Kendime göre değiştirdim ve artık oyunumda /deneme2 yazınca yeni yazmış olduğum mesaj gelecek ve yeni kodum bu şekilde oldu;​
Kod:
on command "/deneme2":
        send " &fMerhaba Dünya!" to the player
        cancel event
ve artık mesajım değişti!
NZ6kQg.png

SONSÖZ
Konum bu kadardı anlatabileceğim kadar anlattım, eleştirmeden önce iki defa düşünün. Hatırlatma! Bu konu skriptten
anlamayan arkadaşlarımız için açılmıştır, bilenlerin incelemesine sonra mesaj yazmasına gerek yoktur.

İyi günler.
:0sevın:

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
796
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
Daha gelişmişlerini bekliyorum başarılar :D

Burak1kral

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
98
Puanlar
0
Aslında yeni başlıyanlar için iyi bir konu neden diye diyecek olursanız bende ilk zamankllar mesajları degiştirdimmi hata alıyordum megersem " bu işaretide siliyormuşum :D Sonra anladım[DOUBLEPOST=1515092167,1515086011][/DOUBLEPOST]@Joka ayıp ediyosun ama ben seni böyle aşşaglıyormuyum? Herkesin iyi oldugu bir nokta var.[DOUBLEPOST=1515092301][/DOUBLEPOST]@Joka ayıp ediyosun ama ben seni böyle aşşaglıyormuyum? Herkesin iyi oldugu bir nokta var.

Puding Bey

Elimi tutan yoktu emanetime tutundum.
Elmaslar
710
Puanlar
15.120
Yer
Suriye
Heyt Bizim reis'e bak sen :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı