Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

sooply

Ziyaretçi
yeni_logo.png

mc-tr-deluxemenus.png

Minecraft Türkiye - DeluxeMenus Dev Rehber
Menü süsleme zamanı geldi!
Selam Minecraft Türkiye ailesi. Üstteki resimden ve başlıktan da anlayacağınız gibi DeluxeMenus adlı eklentinin dev rehberini yapacağım. İşinize yarayabilir diye umuyorum. Bu eklentiyi seçmemizin nedeni diğer menü eklentilerinden daha iyi olması. Eğer bu rehberde eklentinin nasıl kullanıldığını anlarsanız, çok değişik şeyler yapabilirsiniz. Hepinize iyi okumalar dilerim.

mc-tr-deluxemenus-2.jpg

DeluxeMenus | Çılgın Rehbere Hazır Olun

Birazcık tanıtsak iyi olur bu eklentiyi. Dediğim gibi menü yapmanıza yardım ediyor. Menü ile oyuncular daha rahat komut kullanabiliyor. Uzun komutları menüye koymanız daha iyi olur. Zamandan tasarruf etmiş oluyoruz. Menü hazırlamakta düşündüğünüz kadar basit. Siz aklınızda canlandırın yeter. Menü oluşturmak için online bir site bulunmakta. O site işinizi daha da kolaylaştırıyor. Gelin size onu tanıtayım. O siteye de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

mc-tr-deluxemenus-2-1.jpg.png

Her kısımdan tek tek bahsedeceğiz. O yüzden nasıl kullanacağız diye telaş yapmayın. Title kısmından başlayalım. Bu kısımda menünün ismini seçiyorsunuz. İlk baştaki "&8" şey de ne diye düşünmeyin, renk kodudur. Command kısmını herhalde tahmin edebilmişsinizdir. Menünün açılma komutunu belirler. Size kısmı genişliğinden bahseder. Bu kısmı ile oynamasanız iyi olur. Belki bozulabilir. Notu düşmekte fayda var, genişliğini en fazla 9 yapabilirsiniz. Altındaki kısmı ile de oynamasanız iyi olur. 1 ideal sayıdır. Requirement name ise gereksinim adını belirler. Bu kısım kalsın. Diğer kısma geçelim. Type kısımsa menünün açılması için gerekli olan şeyi belirliyor. Diğer kısımlar önemli değil.

mc-tr-deluxemenus-2-2.png

Yukarıda ise "items" adlı kısmın birazını attım. Devamını alamadığımdan dolayı birazdan göstereceğim. ID kısmına istediğiniz Türkçe karakterli olmayan ismi yazabilirsiniz. Bu şey bir eşyanın kodu değil. Sadece dosyada vardır. Dosyadaki adıdır.

mc-tr-deluxemenus-2-3.png

Material ise o eşyanın adıdır. Eğer aklınızda eşyaların adını tutamıyorsanız bu siteye girmenizi öneririm. Hem ID, hem de ismi mevcut. Data kısmı ile oynamasanız iyi olur. Amount 1 olarak kalsa iyi olur. Menünün güzel gözükmesini istiyorsanız 1 olarak kalsın sayısı. Slot ise yerini gösterir. 1. karede olmasını istiyorsanız 1 gibisinden yani. Alttaki kısım bir işe yaramadığından Display Name kısmına geçiyorum. Eşyanın menüde gözüken ismidir. Lore ise açıklamadır. Satırlı olmasını istiyorsanız enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

mc-tr-deluxemenus-2-5.png

Left Click Commands .... kısmı sol tıkladığında yapacağı işi belirler. Şu komut çalışsın gibisinden. Aynı şey sağ tıklama olarak Right Click Commands .... için geçerli. Update kısmı da true olarak kalsa iyi olur. Örnek bir menü oluşturdum. Sizde ona bakarak bir menü oluşturabilirsiniz.

Kod:
menu_title: '&bMenü'
open_command: menu
size: 9
update_interval: 1
open_requirement:
  requirements:
    burasionemlidegil:
      type: has permission
      deny_commands: []
       ''

items:
  '1':
    material: IRON_SWORD
    data: 0
    amount: 1
    slot: 1
    priority: 1
    display_name: '&bArena'
    lore:
        - '&8&m---------------------'
        - '&7'
        - '&cÇılgın bir savaşa hazır mısın?'
        - '&7'
        - '&8&m---------------------'
    left_click_commands:
        - 'warp arena'
    right_click_commands:
        - 'warp arena'
    update: true

mc-tr-deluxemenus-3.png

Kafalı Menü Oluşturma

Evet böyle bir özellik mevcut. Menü daha güzel gözüküyor değil mi? Galiba bunu yapmak istediğinizi duyar gibiyim. Hadi o zaman başlayalım. Gerekli olan ek bir eklenti var, o da Head Database. /hdb komutunu giriyoruz. Ben oradan bir tane kafa arayacağım. Örnek olarak kafamız grass olsun.

kafa.jpg

hdb-plugin.gif
hdb-plugin2.gif

Kafamızı seçtiğimize göre devam edebiliriz. Şimdi bu kafanın ID'sini almamız gerekmekte.

mc-tr-deluxemenus-3-1.png

Üstte menü kurmayı öğrenmiştik. Orada material kısma hdb-(id) yazacağız. (id) kısmına kafanın yazacağız ve tamamlanacak.

Bir Oyuncunun Kafası Nasıl Oluşturulur?

Sunucudaki menüyü açan oyuncunun kendi kafasını görmesini sağlamak çok basit. Herhangi bir oyuncunun kafasını yapmak istiyorsanız material kısmına head;(oyuncuadı) yazmanız yeterli olacaktır. (oyuncuadı) yerine herhangi bir oyuncunun adını yazmanız yeterli olacaktır. Eğer kafa Steve veya Alex ise oyuncu adı geçerli değildir.

Gelelim menüyü açan oyuncunun kendi kafasını görmesini sağlamaya. Herhangi bir oyuncunun kafasını yapmak istiyorsanız material kısmına head;%player-name% yazmanız yeterli olacaktır.

Bir Site Üzerinden Kafa Yapma

İlk önce bu siteye giriyoruz. Oradan "custom heads"a giriyoruz. Oradan bir kafa seçiyoruz. Ben yine grass kafasını seçeceğim.

kafa.jpg

Siteye girdikten sonra aynen şöyle bir kısım gelecek;

mc-tr-deluxemenus-3-2.png

Value kısmını kopyalıyoruz. Siteden belirlenen kafayı yapmak istiyorsanız material kısmına basehead-(id) yazmanız yeterli olacaktır. Olay bu. Menüyü süslemek ile ilgili her şeyi öğrendik!

son-1.jpg

Eğer eklentiye ulaşmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Başka bir dev rehber konusunda görüşmek dileğiyle, hoşça kalın...

Ekler

• mc-tr-deluxemenus-2-4.png
    mc-tr-deluxemenus-2-4.png
    44,9 KB · Görünt.: 708
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Zamanınında bende bu eklentiyi tanıtmıştım. Daha büyük ve daha güncel rehber açmanız güzel olmuş. Ellerine sağlık!​

S

sooply

Ziyaretçi

Zamanınında bende bu eklentiyi tanıtmıştım. Daha büyük ve daha güncel rehber açmanız güzel olmuş. Ellerine sağlık!​

İnternette araştırdığımda yoktu. Görmedim üzgünüm. Yorumun için de ayrı teşekkür ederim.

XeusEuriaL

Dream Team-RE

Discord:

XeusEuriaL#4853

Elmaslar
220
Puanlar
5.670
Yer
Türkiye
Minecraft
XeusEuriaL
Bu verdiğin siteden oluşturduğumuzda bize menü kodunu veya klasörünü vs. veriyor mu?

S

sooply

Ziyaretçi

FASF54

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
ahoffman2
menu_title: '&bWarplar'
open_command: warp
open_requirement:
requirements:
anythinghere:
permission: warp
100

''

items:
'1':
material: DIAMOND_SWORD
display_name: '&fArena'
lore:
- '&b Hey sen dostum guzel bir savas icin bana tikla ve hunerlerini'
- '&4 sergile!'
left_click_commands:
- 'warp arena'
right_click_commands:
- 'warp arena'

ben bunu yaptım şimdi deluxemenus klasörüne yeni metin olarakmı atacagım.?

Emirhan GÜR

KACAK OYUNCU | play.kacakoyuncu.com

Discord:

emirhangur#9572

Elmaslar
75
Puanlar
6.470
Yer
İstanbul/Rize
Minecraft
iEmirhanGur
Mesela kit alma permi yoksa barier kafası varsade sarı bir kafa gözüktürmek istiyorum nasıl ypaıcam ?

FASF54

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
Minecraft
ahoffman2
Kodu nereye yapıştıyrıyoz

S

sooply

Ziyaretçi
menu_title: '&bWarplar'
open_command: warp
open_requirement:
requirements:
anythinghere:
permission: warp
100

''

items:
'1':
material: DIAMOND_SWORD
display_name: '&fArena'
lore:
- '&b Hey sen dostum guzel bir savas icin bana tikla ve hunerlerini'
- '&4 sergile!'
left_click_commands:
- 'warp arena'
right_click_commands:
- 'warp arena'

ben bunu yaptım şimdi deluxemenus klasörüne yeni metin olarakmı atacagım.?

O kodu oluşturduktan sonra indirip klasöre atacaksın.

Mesela kit alma permi yoksa barier kafası varsade sarı bir kafa gözüktürmek istiyorum nasıl ypaıcam ?

Bilmiyorum ama basit bir skriptle yapılabilir.

Kod:
options:
    perm: kit.menu

command /kit:
    trigger:
        if player has permission "{@perm}":
            #kod
        else:
            #kod

#Eğer {@perm} izni varsa başka bir kod, yoksa başka bir kod gönderir.

Daha fazla yardım için destek kategorisine gidin. Destek ekibi size hızlıca yardım edecektir.

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Tebrikler güzel bir rehber insanların ihtiyacı olabilir.

Erdincc

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Jiating#5136

Elmaslar
2
Puanlar
0
Minecraft
Erdincc
Bilmeyen arkadaşlar için yararlı bir konu olmuş ve baya detaylı

JuneX

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
130
Puanlar
4.775
Minecraft
JuneZX
merhaba peki şöyle bi komut uygulatmak istiyorum nasıl yapabilirim
/shop open OyuncuAdı

%player-name%
%player_name%
%player%
denedim çalışmadı yardım edermisiniz

Son düzenleme:

DOyasburg

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

yasburg#1502

Elmaslar
3
Puanlar
0
Minecraft
yasburg
Detaylı ve net. Eline sağlık

AlperenX3

❤️

Discord:

alperentr

Elmaslar
1.271
Puanlar
11.785
Yer
İzmir
Minecraft
Artgum
DeluxeMenus eklentisi hakkında detaylı güzel bir rehber olmuş eline sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı