Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü Minecraft Java Sürüm Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BC1428

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
6
Puanlar
2.060
Bir server açak arkadaşlarla takılalım dedik bu hatayı veriyor. Neredeyse tüm Java sürümlerini denedim bir türlü bu hatayı geçemedim.
Nasıl hallederiz bunu?

Ekler

• Ekran görüntüsü_2021-06-28_11-09-46.png
    Ekran görüntüsü_2021-06-28_11-09-46.png
    50,9 KB · Görünt.: 59

THOXIA

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Onaylı Satıcı

Discord:

efekurban

Elmaslar
448
Puanlar
15.310
Yer
Bursa
Minecraft
HyperionDev
Twitter
efekurbann
java 16 gerekli 1.17 sürümü için (yüklemenize rağmen başka java sürümüyle çalışıyorsa (kontrol etmek için cmd>java -version) env path ayarlaman gerek. linuxda tam adı ne bilmiyorum). NMS (mojangın yayınladığı jar) kullanmanızı önermem, gerek performans gerekse düzenlenebilirlik açısından. Paper/Purpur/Airplane forklarını kullanmanı öneririm.

1.17 henüz çok yeni bir sürüm olduğu için uyumluluk konusunda attıklarından bazıları sorun yaratabilir. Purpur 1.17'de çalışmakta şu anda bile diye hatırlıyorum, çalışmıyorsa Paper'i deneyebilirsin.
Airplane ve Airplane-Purpur 1.17 sürümleri için sorunlu olabilir.

Cazcez

Çerezler Güzeldir!
Premium
Emektar

Discord:

CazcezXD#4073

Elmaslar
1.243
Puanlar
15.660
Yer
JEFF Media GbR
Discord İzni
Minecraft
Cazcez
Bir server açak arkadaşlarla takılalım dedik bu hatayı veriyor. Neredeyse tüm Java sürümlerini denedim bir türlü bu hatayı geçemedim.
Nasıl hallederiz bunu?
Bir üstteki arkadaşın yazmış olduğu mesaja inanarak Linux için nasıl Java 16 kuracağını anlatayım:
sudo apt-get install openjdk-16-jdk komutunu girip, kurulumu başarı ile tamamladıktan sonra sudo update-alternatives --config java komutu ile java 16'yı ana java sürümü olarak seçiniz. Daha sonrasında sunucunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz fakat size önerim düzgün bir shell script'i (tıklanabilir) ve sunucu yazılımı ile sunucunuzu başlatmanızdır.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı