Sol Reklam

Rehber ChestShop & aSkyblock Türkçe Karakter Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samoi

one is glad to be of service
Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.382
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
yeni_logo.png

Merhaba MC-TR.Com Üyeleri
Çoğu arkadaşımızın başına gelen bu eklentideki türkçe karakter sorununu çözemeyen arkadaşlarımız için bir rehber niteliği taşıyan konu açalım dedim. Önsözü fazla uzatmadan anlatıma geçelim.

Bu sorun sunucunuzun kurulu olduğu işletim sisteminin türkçe olmasıyla alakalıdır. Sorunu bir çok şekilde çözebiliriz ancak en kolayı işletim sistemimizi ingilizce yapmak veya sunucuya iConomy eklentisini kurmaktır.

Eğer sunucunuzda Essentials eklentisi bulunuyorsa iConomy eklentisini kurmaya gerek yoktur. Ancak essentials bu sorunu çözmüyor. Bu durumda sunucumuzun kurulu olduğu işletim sisteminin dilini değiştirmemiz gerekli.

Dil Değiştirme Rehberleri:
Ben işletim sistemimin dilini değiştirmek istemiyorum diyenler için farklı bir çözüm yolu daha mecvut,
.bat dosyanızın içine alttaki kodu ekliyoruz.
Kod:
-Duser.language=en -Duser.region=EN

Tam kodla örnek;
Kod:
java -Xmx2G -Xms2G -Duser.language=en -Duser.region=EN -Dfile.encoding=UTF-8 -jar spigot.jar

Şuanlık aklıma bu çözüm yolları geldi eğer bildiğiniz bir çözüm yolu var ise yorum olarak atabilirsiniz. Ayrıca beğenmeyi ve +REP vermeyi unutmayın. İyi forumlar.​

Son düzenleme:

bertek41

The Developer of Apia Team
Elmaslar
464
Puanlar
15.745
Yer
Kocaeli
Minecraft
YasinSubasi
Konunun açılması iyi oldu teşekkürler. Bu arada direkt olarak makineyi İngilizce yapmanız çoğu eklenti için daha iyi olacaktır çünkü classlarda kullanılan material idleri de makine Türkçe olunca bozulabiliyor.
Kod:
Kodunu denemediğim için jarlara bir etkisi var mı bilmiyorum.

samoi

Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.382
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
Konunun açılması iyi oldu teşekkürler. Bu arada direkt olarak makineyi İngilizce yapmanız çoğu eklenti için daha iyi olacaktır çünkü classlarda kullanılan material idleri de makine Türkçe olunca bozulabiliyor.
Kod:
Kodunu denemediğim için jarlara bir etkisi var mı bilmiyorum.
Evet kodu kendim denedim işe yarıyor :)

noyZ'

X-X
Elmaslar
254
Puanlar
7.110
yeni_logo.png

Merhaba MC-TR.Com Üyeleri
Çoğu arkadaşımızın başına gelen bu eklentideki türkçe karakter sorununu çözemeyen arkadaşlarımız için bir rehber niteliği taşıyan konu açalım dedim. Önsözü fazla uzatmadan anlatıma geçelim.

Bu sorun sunucunuzun kurulu olduğu işletim sisteminin türkçe olmasıyla alakalıdır. Sorunu bir çok şekilde çözebiliriz ancak en kolayı işletim sistemimizi ingilizce yapmak veya sunucuya iConomy eklentisini kurmaktır.

Eğer sunucunuzda Essentials eklentisi bulunuyorsa iConomy eklentisini kurmaya gerek yoktur. Ancak essentials bu sorunu çözmüyor. Bu durumda sunucumuzun kurulu olduğu işletim sisteminin dilini değiştirmemiz gerekli.

Dil Değiştirme Rehberleri:
Ben işletim sistemimin dilini değiştirmek istemiyorum diyenler için farklı bir çözüm yolu daha mecvut,
.bat dosyanızın içine alttaki kodu ekliyoruz.
Kod:

Tam kodla örnek;
Kod:
java -Xmx2G -Xms2G -Duser.language=en -Duser.region=EN -Dfile.encoding=UTF-8 -jar spigot.jar

Şuanlık aklıma bu çözüm yolları geldi eğer bildiğiniz bir çözüm yolu var ise yorum olarak atabilirsiniz. Ayrıca beğenmeyi ve +REP vermeyi unutmayın. İyi forumlar.​
Gerçekten çok işime yaradı teşekkürler. Sorunum çözüldü.

OnurMT

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
makinan ingilizçe ise TÜRKÇEYE çevir

WaterSoon

Sınavda tüm kitaptan sorumlusunuz.
Elmaslar
146
Puanlar
13.570
Yer
Trabzon

EuX_tr

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
6
Puanlar
0
not defterinde utf8 yaptım askyblock hepsi Türkce şuan ı,ü fln kullanabiliyorum

samoi

Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.382
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
not defterinde utf8 yaptım askyblock hepsi Türkce şuan ı,ü fln kullanabiliyorum
Sunucunuzun işletim sistemi ingilizce ise bu normaldir. Ancak işletim sisteminiz türkçe olursa hata alırsınız.
(Belki askyblock sorununu eklenti sahibi çözmüş olabilir o konuda bir bilgim yok)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı