Sol Reklam
Sağ Reklam

Bir yazılımcı olmak isteseydiniz hangi alanda iyi olmak isterdiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 123937

Ziyaretçi
Yapay zeka olsaydı onu seçerdim ama maalesef yok
Keşke düzgün seçenekler olsaydı yani Örneğin Büyük şirketler için yazılım geliştirme (c#-c++-.net) Web tasarım (Html-css-js-node.js) Oyun yapımı derken hypercasual yada openworld (unreal engine-godot engine- unity) gibi yapabilrsin şıkla ama şuanda seçilebilecek en iyisi (Bana göre) Programlama Masaüstü-mobil

Ve son olarak eklemek istediğim bir 5bin aboneli (oa) youtuberin bir sözü var

Sen orada bilmem nereni büyüt bilgisayarın geleceği yok, polis olup şehadet şerbetinden içeceğim şehit olacağım | Kesinlikle dini ve milli değerleri sömüren birisi değil :)
Öncelikle büyük şirketler cs, cpp gibi diller kullanmak zorunda değiller, kaldı ki .net bir altyapıdır bir dil değil ve cs, fs, cpp, vb gibi diller bu kütüphaneyi destekliyor ve fonksiyonlarına erişebiliyorsun. İkincil kısım, node.js ile web tasarım yapamazsın, node bir javascript runtime oluşturur ve backendde kullanabilmeni sağlar. Buraya kadar olanları ilgili olduğunu ve öğrenmek isteyebileceğini düşündüğüm için açıkladım. Üçüncü şey ise günümüzde ülkemiz için olan savaşımızı teknoloji alanında yürütüyoruz; bugünlerde fiziksel savaşlar yok denecek kadar az, büyük ve sayısını aklında tutamayacağın kadar çok savaş siber alanda yürütülüyor. İstersen binlerce ordumuz olsun, silah olmadan ne yapabilirler? Haberleşecekleri kriptolu ağlar olmasa ne anlamı var? Uçuracakları uçaklar, atacakları güdümlü bombalar olmasa ne olacak? Bugün silahlarımızı, mühimmatımızı, yazılımlarımızı, donanmalarımızı, uçaklarımızı yabancı ülkelerden toplamak yerine kendimiz üretsek sana ve o 5 bin aboneli youtubera göre fena mı olmuş olur, fiziksel bir savaş durumunda bu donanımların üretici kişiler tarafından kullanılamaz duruma getirilemeyeceği veya uzaktan yönetilemeyeceğini nasıl garanti altına alabiliyoruz? Günümüzde cesareti artırıp duyguları silen beyin ameliyatlarından tut, mekanik uzuvlara kadar neler yapıyor gizli örgütler ve ülkeler, ayrıca bu sadece istihbaratlar tarafından açığa çıkartılabilen ve dünyayla paylaşılabilecek kadar değersiz görülen veriler.

patrick2dev

ölü.
Elmaslar
733
Puanlar
8.305

aras008

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
7
Puanlar
8.750
Yer
İstanbul
En güzel para web tasarimda ama tr de degil yurt disinda yaparsan

Y & Y

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Yusuf Taha budak#6485

Elmaslar
4
Puanlar
130
Minecraft
y.yskyblock
Şahsen küçük te olsa yazılım ile uğraşıyorum şu anda PC üzerine program geliştirmeye çalışıyorum bence oyun geliştirmek en güzeli ancak Türkiye'nin bence oyundan çok yerli yazılımlara ihtiyacı var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı