Sol Reklam
Sağ Reklam

ZcK2: Karanlık Aydınlanma / Türk Yapımı Aksiyon RPG Sunucusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheProfessional

&4&lOP
Elmaslar
78
Puanlar
0
Hafiften Özgeçmişim
Merhabalar forum halkı.Ben bi zamanlar forumun en aktif üyelerinden biri olan Zindev.Tabii Son 1 senedir pek aktif sayılmam.
Bunun sebebi Sütçü ve bazı arkadaşlarım ile gizli gizli bir Sunucu üzerinde çalışmamız.
Bundan önce ZcK adında bir sunucu açmıştım.Bilenler bilir ilk MMORPG sunuculardan.
O zamanlar çok deli Skript yazdığım için Skript tabanlıydı ve bedelini çok ağır ödedim.
Benim 1.5 senelik emeğim saçma sapan bir plugin yüzünden sadece 20 kişi kaldırabiliyordu.Hemde Nitrado Ultimate 50 kişilikte.
Bu yüzden sunucumu kapatmak zorunda kaldım çünkü çok fazla para veriyordum ve karşılığında ise çok az oyuncu destekleyebiliyordum.
Bu benim açıkcası çok zoruma gitti.Onca emeği vermeme rağmen başıma bunların gelmesi beni mahvetti.
Skripte olan nefretimin kaynağıda aslında eskiden çok iyi bir skripter olmamdan kaynaklıdır.

Bu olaylardan sonra zaten bilgisayar programcısı olduğum için önce Java öğrendim.Sonrada hızla Bukkit'de kendimi geliştirip Spigot'da çalışarak tecrübeli geliştiricilerin arasına girdim.Daha sonra Sütçü ile tanıştım.Daha doğrusu zaten tanışıyoduk,benim eski oyuncularımdan biriydi fakat Javacı Sütçü ile o zaman tanıştım.
Bana protokoller hakkında sorular sorup duruyodu.Hatta bazen beni zorlayacak sorular bile soruyodu.Böylelikle oda benimle beraber gelişmeye başladı.
Beraber hem garip bir arkadaşlık hemde güzel bir Skript antipatik ikilisi oluşturmuştuk.

Açılış
Ve 2016'nın 2.çeyreğinde o büyük an geldi.Daha Java grubu piyasadaydı o zamanlar.Sütçü ve Ben bir RPG Sunucu Kütüphanesi yazmaya karar verdik.
Planımızda ise bu Kütüphanenin bileşenlerini kullanarak birden fazla MMORPG sunucu açmak tutmazsada bu bileşenlerin tanesini 12 dolardan Spigotda satmak vardı.
Bu hevesle ZcK2:Karanlık Aydınlanmaya başladık.O mob ve bossları yazarken bende sınıf,skill,ekipman ve stat sistemlerini yazdım.
6 aylık bir geliştirme sürecinden sonra Skype'dan eski oyuncularıma ulaştım ve 50 kişiye yakın bir alpha test grubu topladım.
Oyuncular oynadılar.Buglar buldular,beğendiler,eleştirdiler ve nasıl denir "biz bir aileyiz" havasını bana tekrar yaşattılar.
Sağolsunlar bize maddi anlamda destek de oldular(en azından test sunucularını karşılayacak kadar).
Zorlu geliştirme ve test evrelerinden geçtikten sonra ilk defa bu sunucuyu ve içeriğini size duyuruyorum mc-tr ailesi.

ZCK2 üzerinde büyük emekler sarfedilmiş ve Skript barındırmayan ve sadece JAVA ile yazılmış bir RPG sunucu projesidir ve şu an OYNANILIABILIR HALDEDIR.

Gösteriş Değil, Gerçek
ZcK2 vay efenim 2 ay sonra,yok efenim 5 gün sonra,oldu efendim kapalı beta gibi saçma sapan terimlerle uğraşmaz.

Açıktır ve kaliteli bir oyuncu kitlesini hedeflemektedir.
Söz verdiği herşeyi sonuna kadar verir ve insanları kandırmaz.

Sunucunun Eklenti Listesi

Image 5.png

Resimler:
29a2MO.png

7NDola.png

N1DqVN.png

Bazı bilgiler;

• ZCK2 bir çeşit Client koruma sistemine sahiptir.Herhangi bir Hacked Client ile girmeniz mümkün DEĞİLDİR.
    • ZCK2 için toplamda 18 Eklenti, 53 API ve 1 milyon satırı aşkın kod yazılmıştır.
    • ZCK2'nin klan eklentisinin karargah sistemi PlotSquared eklentisinin modifiye edilmiş halidir.
    • ZCK2'ye herkes giriş yapamaz.Gri Liste adında bir sisteme sahiptir.
    • ZCK2'de bazı NPCler ile konuşabilmeniz için öncelikle bazı koşulları yerine getirmeniz gereklidir.Örnek olarak Hayalet Tüccar ile konuşabilmeniz için onu öldüren Zehir Gulyabanisi Kuris'i en az bir kez kesmiş olmanız gerek.Aksi takdirde sizi dışarıya fırlatır ve 2 dakika lanet etkisi verir.
    • ZCK2 karanlık bir fantezi dünyasına sahiptir.Masum sandığınız bir NPC aslında çocuk istismarcısı çıkabilir ve en kötüsü akşam vakti evine gittiğinizde buna kendiniz şahit bile olabilirsiniz.
    • ZCK2 NPC'leri hareketlidir.Uyurlar,Yerler,İçerler hatta size asılabilirler de.
    • Her Bossun Mutlak Element adında bağlı olduğu bir etki vardır.Kimi boss Kanama tabanlı saldırılar yaparken kimisi Zehir tabanlı saldırılar yapar.Bu yüzden düşmanını iyi tanımadan gidersen canın çok çok yanabilir.
    • Eğer bir bossu aynı klandan 3 kişi keserse o bossun ödül dropu normalinin 3 katı olarak çıkar ve oyuncular aralarında paylaşırlar.
    • Başka Klanların karargahlarını ele geçirebilirsiniz.Bu şekilde birden fazla karargaha sahip olursunuz.Fakat unutmayın başka klanlarda sizin karargahlarınızı ele geçirebilirler.
    • Lidersiz bir klan çökmeye mahkumdur.Sistem bunun üzerine kuruludur.
    • Sadece sunucu hakkındaki çok tecrübeli kişiler Klan kurabilirler ve Klan Lideri olabilirler.Bunun için en az 1 haftalık oyun süresini doldurmuş olman gerek.

Sunucuya Giriş:
Gelelim fasulyenin faydalarına.Sunucuya girebilmeniz için iki şartı doldurmanız gerek.
1.Şart:
Size verilecek olan ZProtect client'ı ile oyuna giriş yapmak.
Eğer bu şartı yerine getirmeden vanilla,,forge yada hacked minecraft client'ı ile giriş yapmaya çalışırsanız sunucu sizi almaz.

2.Şart:
Gri listeye kayıt olmak.Gri Listeye yeni kayıtları klanlar yapmaktadır.
Yani bir klan liderinden veyahut klanda beklenen üyeler yetkisine sahip rütbeli birinden sizin isminizi gri listeye eklemesini istemelisiniz.
Bu sistemin nedeni küçük yaşlı,ağzı bozuk veyahut saygısız insanları sunucudan uzak tutmak denilebilir.

Gri Listeye kayıt olmak isteyen oyuncular ile klan liderlerinin toplandığı Skype grubuna katılarak kendinize bir başlangıç klanı bulup gri listeye kayıt olabilirsiniz.Gri listeye kayıt olduğunuzda sizden sorumlu klan lideri sunucuya girmek için gerekli olan IP adresi ve ZProtect Client'ını size verecektir.

Daha detaylı bir açıklama istiyorsanız video'nun açıklamasına bakabilirsiniz;

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir
Çok fazla yazı bulunuyor boş bir zamanda okurum artık :D

MedetYldrk

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
22
Puanlar
0
Zindev bey eski sunucunda oynuyordum baya umarım bu seferki kapanmaz.

TheProfessional

&4&lOP
Elmaslar
78
Puanlar
0

IYusuf_DemirI

O Bir Yutupçu!

Discord:

Yusuf Demir#4555

Elmaslar
1.322
Puanlar
13.560
Yer
İstanbul/Maltepe
Facebook
Yusuf Demir

TheProfessional

&4&lOP
Elmaslar
78
Puanlar
0
Meraklısıyım lakin vakitsizimde.Neyse başarılar diliyorum diyecek başka sözüm yok.

Hayır, beni yanlış anladın.
Skype'da bazı kişiler sormuştu o yüzden yazdım
Konunun çoğunluğunda sunucunun nasıl ve ne kadar süre içinde geliştirildiği yazıyo.

Hani sunucuya girmek istiyorsan Suncuya Giriş kısmını okuman yeterli.
[DOUBLEPOST=1500050369,1500049061][/DOUBLEPOST]
Zindev bey eski sunucunda oynuyordum baya umarım bu seferki kapanmaz.
Zannetmiyorum kapanacağını.Sadece yavaş büyümesini istiyorum.

#Kadirz123

Efsane QXK <3

Discord:

Kadirz123#3611

Elmaslar
41
Puanlar
13.620
Yer
İzmir
Minecraft
Kadirz123
Sunucunun eski oynıyanlarındanım!
Burdan Züdçü ' ye Selam Olsun!
Sunucu harika klanlarımızada alımlar vardır katılmak isterseniz ;
Skype ; kadirege204 - PUPPEY

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı