Sol Reklam
Sağ Reklam

Paylaşım Yılların Efsanesi MCSG Yeniden Açıldı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

logo.png

Yılların Efsanesi MCSG Yeniden Açıldı!
Yepyeni Survival Games deneyimine hazır mısınız?
Selam değerli forum okurları, bugün sizlerle birlikte yılların efsanesi olan MCSG sunucusu hakkında detaylı bir şekilde konuşacağız. Sizlere bahsedeceğim bu sunucu bir zamanlar dünyanın en çok oynanan Minecraft sunucusuydu fakat geçtiğimiz yıllarda sunucu sahipleri pek bilinmedik nedenden dolayı sunucuyu kapatmak zorunda kaldı. Sunucunun kapanmasıyla birlikte birçok Minecraft oyuncusu oyunu bir süreliğine veya tamamen olmak üzere bıraktı. Tabii şu son zamanlarda Youtuberlar sayesinde Minecraft tekrardan yükseldi. Her neyse konuyu uzatmadan asıl konumuza dönelim.

maxresdefault.jpg

MCSG Sunucusu Tam Olarak Nedir?
Büyük ihtimal bir çoğunuz bu sunucuda en az 1 kere olsa dahi oynamıştır veya görmüştür. Tabii bir çoğunuz, "Peki sizlere bu bahsettiğim sunucu tam olarak neyin nesi?" gibisinden sorular soruyor olabilir. Eh daha da doğrusu bu başlığı sunucu hakkında tam bilgisi olmayan kişiler için attım. Bu soruya nihai bir açıklık getirmek gerekir ise MCSG, birçok oyun modları bulunduran bir sunucu idi. Tabii o yıla göre böyle sunucular hiç normal değil. Adeta 2014 yılında yaşıyorsunuz ve birçok oyun modu var. Bu sunuculara pek rastlamak mümkün mü? Tabii değil. Bu iyi oyunlar arasında parlayan bir oyun vardı.

mcsg.png

İşte sizlere bahsettiğim "Survival Games" ismini verdiğimiz bu oyun tam olarak MCSG sunucusundan çıktı. Her ne kadar sunucu içerisinde farklı oyun modları olsa dahi bir çok Minecraft oyuncusu sırf bu oyun modunu oynamak için giriyordu. Eh bu oyun modunun çok oynanmasıyla beraber birçok Minecraft sunucusu bu oyun modunu kendi sunucusuna uyarladı ve birkaç sunucu bu oyun modu sayesinde öne çıktı fakat işin aslı bu sunucuydu. Ha bu arada MCSG sunucusunun büyük bir kısmı Türklerle doluydu. Moderatör bile vardı. Her neyse konuyu daha fazla uzatmadan asıl olan konumuza dönelim.

MCSG.png

MCSG'ye Nasıl Girebilirim?
Makalemizin başlığında MCSG sunucusunun küresel olarak tekrardan açılacağını sizlere vurgulamıştık. Ya peki MCSG sunucusuna yıllar sonra nasıl girebiliriz? İlk olarak bu sunucuya girebilmek için Minecraft Premium üyeliğiniz olması gerekiyor. Eğer yok ise maalesef bu sunucuya girmeniz mümkün değil. Tabii ki de Minecraft Premium üyeliğinizin olması sunucuya direkt olarak gireceğinizin anlamına gelmez. Sunucu şu an test aşamasında olduğu için test sürecine katılmanız gerekiyor. Sizlere bahsettiğim bu test sürecini geçmek oldukça kolay. İlk olarak MCSG'nin küresel Discord sunucusuna giriyorsunuz. Girdikten sonra #bot-playground diye bir oda olacak. Bu odaya !mclink isminiz şeklinde yazı yazmanız gerekiyor. Yazdıktan sonra otomatik olarak başvurunuz değerlendirilecek ve birkaç saniye sonra değerlendirme süreci sona erip başvurunuz kabul edilecek. İşte artık MCSG sunucusuna girebilirsiniz. Girdiğiniz zaman sunucuda az oyuncu olduğunu fark edeceksiniz çünkü her önüne gelen bu aşamayı uygulamadığı için herkes giremiyor. Yakın zamanda içerisinde bu test aşamasının bitmesi bekleniyor. Oyun içerisinde ilk izlenimime göre bir Türk Moderatör ile karşılaştım. Görünüşe bakılırsa MCSG sunucusunda oldukça Türk olacak. Peki siz MCSG'de oynayacak mısınız? Yorumlara yazın :3

01d59e71cf3a98d7b86b54c6f8011f9a.png

Ha bu arada eskiden MCSG sunucusunda oynamış oynayan okurlarım için güzel bir haberim var. Bu sunucuya girdiğiniz zaman sunucunun forum sitesinde otomatik olarak oyun adınıza bir hesap oluşturuluyor. Eğer daha önceden sunucuda oynadıysanız bu sunucunun resmi forum sitesinden Şahsi Premium şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Son olarak aşağıda olan resimden benim eski MCSG profilimden kareleri inceleyebilirsiniz. Son olarak bu profilimi forum sitesinden görebilirsiniz.

1574287692070.png

Bilgilendirme: Eğer adımları yaptıysanız Play.MCGamer.Net adresinden MCSG sunucusuna erişim sağlayabilirsiniz.

2db693_771efa1af7134215819d6f00bc20fc1e.png

MCSG Sunucusu Hakkında Videolar
Eh o kadar MCSG sunucusunu öve öve bitiremedik. Ya peki gerçekten bu kadar övülmeye değiyor mu? İşte bu sorunun cevabını kendiniz bulacaksınız. Aşağıda olan videodan MCSG sunucusunun test aşamasında olan son halini görebilirsiniz. Açık konuşmak gerekirse ben sunucuda pek fazla fark göremedim. Sunucuya ilk girdiğim zaman, 2014 yıllarında var olan anılarım depreşti. Çünkü neredeyse hiç bir şeye dokunulmamıştı ve bu durum beni olabildiğince çok derinden etkilemişti.

Son düzenleyen: Moderatör:

X For xCruwzy

Youtube : xCruwzy

Discord:

X for xCruwzy#7568

Elmaslar
963
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
xCruwzyYT
vay be ne oynardım, bidaha girip oynamayı isterim.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

KaamiL43

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

KaamiL#6048

Elmaslar
94
Puanlar
4.070
Minecraft
KaamiL43
Yıllar sonra tekrar oynamak nasip oldu.

Avelis

Ruh + Kum = Ruh Kumu
Elmaslar
837
Puanlar
9.875
Ölmüş olan PvP kitlesini tekrardan canlandırması dileğiyle :)

Sensei ''C''

Pixel Arter and Pixel Animator.

Discord:

Sensei#7806

Elmaslar
574
Puanlar
8.420
Yer
Adana
Minecraft
SenseiMC
Eh, Ha bu arada gibi kelimeleri biraz daha az kullanmalısın.İyi forumlar.

HypelX

Uzun yoldan geldim, uzun yola devam..

Discord:

ZiyaBRN#8832

Elmaslar
718
Puanlar
15.420
Yer
Manisa
Minecraft
ZiyaBRN
Gelse ne yazar pvp mi kaldı artık, 1.14.4 <3​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Yıllar sonra tekrar oynamak nasip oldu.

Oyuna ilk girdiğimde bana gelen o zevki ve heyecanı sizlere anlatamam :))

Ölmüş olan PvP kitlesini tekrardan canlandırması dileğiyle :)

Geçtiğimiz aylarda birçok büyük Youtube kanalı Minecraft videosu çekti ve Minecraft tekrar canlandı. Şimdi neden olmasın?

Eh, Ha bu arada gibi kelimeleri biraz daha az kullanmalısın.İyi forumlar.

Merhaba, dediğinizi dikkate alacağım. Bu öneriniz için çok teşekkür ederim <3

Gelse ne yazar pvp mi kaldı artık, 1.14.4 <3

Maalesef dediğiniz gibi 1.9 itibariyle PVP denilen kavram ortadan kalktı ama yeni sürümlerde oldukça ilginç.

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
MCSG aynı mcsg halla türklere saygı yok ve halla hileler çok aynı 2017 senesi gibi :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

MCSG aynı mcsg halla türklere saygı yok ve halla hileler çok aynı 2017 senesi gibi :)

Hileler konusunda haklısınız fakat oyun içerisinde birçok Türk yetkili bulunuyor.

Puncher

Bilmem halla yaşıyorum galiba.

Discord:

asrınn.abakhann#3550

Elmaslar
491
Puanlar
7.065
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

AndQ7

Koydum Çalışma Masasını
Elmaslar
40
Puanlar
3.820
Minecraft
Lenglet
MCSG de oynuyordum :) ama sunucu şuanda çok kötü artık +100 kişyi zor görüyor.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

MCSG de oynuyordum :) ama sunucu şuanda çok kötü artık +100 kişyi zor görüyor.

Henüz test aşamasında olduğu için belli başlı kişiler girebiliyor. ( Her önüne gelen sunucuya giremiyor. )

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı