Sol Reklam

Yeni Sunucular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
0

0Halley

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu aralar nedense çok fazla minecraft sunucusu açılıyor.
1.Bunlardan bazıları sunucuya aylık 40 lira verip hostingin hazırladığı paketi kullanarak sunucu açanlar(eskiden vardım bu kategori içersinde)
2.bir kısım gerçekten emek harcanan ama maddi durumdan dolayı tutmayan sunucular
3. bir kısım ise parayı en iyi makineye yatırıp pluginere yap bunu yap şunu diyerek kendisi oturarak sunucu kuranlar var siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz bu kategoriler için?

YusufYaman

Discord Uzmanı

Discord:

YusufYaman#0001

Elmaslar
200
Puanlar
13.570
Yer
İstanbul
Minecraft
YusufYaman
Diyecek bir şey yok. Bir işi öğrenmenin en iyi yolu o işi yapmaktan geçer.
Kendinde söylemişsin, sen de bir zamanlar ilk kısımda yer alırken belki şuan 2. kısımda bulunmaktasın. İlerde eline bütçe geçince de 3. kısıma geçeceksin.
Her şey zamanla gerçekleşmekte. Sunucu açarken profesyonel olmayan insanların işi bilen insanlar tarafından rencide edilmesi ve hor görülmesinden çok rahatsız olurum. Yol göstermesi gereken insanlar acemilerin yoluna taş koyma nedeni acaba kendi çıkarları için piyasada ki çeşitliliği azaltmak istemelerinden midir? Sorulabilir bir soru.

İnsanlara yol gösterin ne yapması gerektiğini söyleyin veya önlerine engel olarak çıkmayın onları soğutmayın aşağılamayın. Zaten bir şeyleri öğrenmek için çaba göstermeyen ve emek vermeyen sunucuların sonunu hepimiz biliyoruz. Oyuncular da biraz bilinçlenirse hem bilgisi olmayan hem ilgisi olmayan emek vermeyen sunucuları diğerlerinden ayırabiliriz.

Bu konuyla ilgili yorumumu başlıca acemilerin hevesinin kırılmasıyla ilgili yapma sebebim bunu çok fazla görmem ve açıkçası beni çok rahatsız etmesinden kaynaklanıyor.

Herkese iyi forumlar. Sadece düşündüklerimi yazdım ^^

0

0Halley

Ziyaretçi
Diyecek bir şey yok. Bir işi öğrenmenin en iyi yolu o işi yapmaktan geçer.
Kendinde söylemişsin, sen de bir zamanlar ilk kısımda yer alırken belki şuan 2. kısımda bulunmaktasın. İlerde eline bütçe geçince de 3. kısıma geçeceksin.
Her şey zamanla gerçekleşmekte. Sunucu açarken profesyonel olmayan insanların işi bilen insanlar tarafından rencide edilmesi ve hor görülmesinden çok rahatsız olurum. Yol göstermesi gereken insanlar acemilerin yoluna taş koyma nedeni acaba kendi çıkarları için piyasada ki çeşitliliği azaltmak istemelerinden midir? Sorulabilir bir soru.

İnsanlara yol gösterin ne yapması gerektiğini söyleyin veya önlerine engel olarak çıkmayın onları soğutmayın aşağılamayın. Zaten bir şeyleri öğrenmek için çaba göstermeyen ve emek vermeyen sunucuların sonunu hepimiz biliyoruz. Oyuncular da biraz bilinçlenirse hem bilgisi olmayan hem ilgisi olmayan emek vermeyen sunucuları diğerlerinden ayırabiliriz.

Bu konuyla ilgili yorumumu başlıca acemilerin hevesinin kırılmasıyla ilgili yapma sebebim bunu çok fazla görmem ve açıkçası beni çok rahatsız etmesinden kaynaklanıyor.

Herkese iyi forumlar. Sadece düşündüklerimi yazdım ^^
Ben yeni sunucuları rencide etmek amacıyla açmadım konuyu sadece son zamanlarda bu sunucu işleri arttı
Ayrıca bu 3. kategorideki sunucular genellikle tutmayıp anında batıyorlar
Bu konuyu ayrıca açmamın nedeni yazmayı unutmuşum Yeni sunucu açanların özellikle 500 liralık bir başlangıca ihtiyaçları var (bence)bende 1. gibi sunuculara başladığım için sonradan gelen harcamalar beni bitirdi o yzden sunucumu kapattım
Burada tam demek istediklerimi anlatamamış olabilirim o yüzden tekrardan özür dilerim

0

0Halley

Ziyaretçi
Yukarıda demek istediklerimi tam anlatamadığımdan dolayı bu şimdiki mesajı yazıyorum
1.Yeni açılan sunucuları rencide etmek gibi bir amacım yoktur bu konuda
2.Bu konuyu açmamın bir diğer sebebi bu aralar yeni açılan bir sunucunun en iyi makineyi falan alıp reklamada para basıp özgün fikirlerden yoksun olarak sunucu açmasından çok rahatsız oldum ve 3. kategoriyi bunun için ekledim
3.Yeni açılan sunucuların çoğunu test ettim kendim ve bu yüzden 1. kategoriyi eklemek istedim(hemde kendimden dolayı)
4. 2. kategoriyi bazı arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla yazdım örn Dungeon.network
Neyse benim diyeceklerim bu kadardı başkalarıda buraya fikrini yazarsa mutlu olurum :)

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
Arkadaşlar bu aralar nedense çok fazla minecraft sunucusu açılıyor.
1.Bunlardan bazıları sunucuya aylık 40 lira verip hostingin hazırladığı paketi kullanarak sunucu açanlar(eskiden vardım bu kategori içersinde)
2.bir kısım gerçekten emek harcanan ama maddi durumdan dolayı tutmayan sunucular
3. bir kısım ise parayı en iyi makineye yatırıp pluginere yap bunu yap şunu diyerek kendisi oturarak sunucu kuranlar var siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz bu kategoriler için?
Dedikleriniz Gibi Yapan Çok Var. 1. Maddede Piyasada Olmayan Plugin Paketlerini Beğenmeyen veya Kullanmak İstemeyen Kişiler Hostingin Hazırlamış Olduğu Paketleri Kullanıyor Ancak Hazırladıkları Paketler Sunucuyu Geliştiricek Kadar Güzel Bir Paket Değil. 2. Maddeye Gelirsek Emek Harcanan Plugin Paketini Yapan Kişilerin Sunucuları Büyük İhtimal Tutmuyor Çünkü Her Zaman Reklam Bir Tık Öndedir. 3. Maddeye Gelirsek Pluginer Alarak Sunucu Açan Kişiler Sunucularının Tutacağını Düşünür Ancak Gün Geçtikce Artık Sıkılırlar. Parayla Plugin Paketi Alıp Sunucu Açan Kişiler Büyük İhtimal Plugin Bilmeyen Kişiler Oldukları İçin En Ufak Bir İş'i Bile Forumlara Yazıyorlar.

Başarılarınızın Devamını Dilerim..

0

0Halley

Ziyaretçi
Dedikleriniz Gibi Yapan Çok Var. 1. Maddede Piyasada Olmayan Plugin Paketlerini Beğenmeyen veya Kullanmak İstemeyen Kişiler Hostingin Hazırlamış Olduğu Paketleri Kullanıyor Ancak Hazırladıkları Paketler Sunucuyu Geliştiricek Kadar Güzel Bir Paket Değil. 2. Maddeye Gelirsek Emek Harcanan Plugin Paketini Yapan Kişilerin Sunucuları Büyük İhtimal Tutmuyor Çünkü Her Zaman Reklam Bir Tık Öndedir. 3. Maddeye Gelirsek Pluginer Alarak Sunucu Açan Kişiler Sunucularının Tutacağını Düşünür Ancak Gün Geçtikce Artık Sıkılırlar. Parayla Plugin Paketi Alıp Sunucu Açan Kişiler Büyük İhtimal Plugin Bilmeyen Kişiler Oldukları İçin En Ufak Bir İş'i Bile Forumlara Yazıyorlar.

Başarılarınızın Devamını Dilerim..
Aynısı demeye çalışıyordum valla siz daha açık bir dille ifade etmişsiniz teşekkürler

xPucciGqng

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
371
Puanlar
3.835
Aynısı demeye çalışıyordum valla siz daha açık bir dille ifade etmişsiniz teşekkürler
Rica Ederim Dediklerim Çoğu Minecraft Kurucusu Arkadaşım veya Minecraft Kurucularından Aldığım Örneklerle Bu Düşünceleri Topladım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı