Sol Reklam

Yeni nesil event skripti! Yarasa eventi!

SC-Riber

MC.SC-Riber.Games

Discord:

discord.io/sc-riber

Elmaslar
97
Puanlar
6.770
Twitter
@SC_Riber_Games
Ön Söz
Öncelikle herkese merhabalar. Bilmiş olduğunuz üzere etrafta bir çok event skripti bulunmakta ve bunların çoğu belli saatlerde belli itemler veriyor. Artık neredeyse tüm sunucularda klasikleşmiş bir sistem olarak karşımıza çıkmaya başladı. Ve bende bu işe kafa yorarak farklı bir event sistemi yapmaya karar verdim. Hem oyuncuların ilgisini çekebileceği hemde sunucu için iyi bir şey yapmak istedim. Yarasa eventi!

Tanıtım
Yarasa eventi nedir?
Yarasa eventi başladığında belirlediğiniz noktalarda yarasalar spawnlanır. Bu yarasalara skriptten belirttiğimiz eşyaları düşürmeye başlar. Belli miktarda spawn olurlar. Eğer ki oyuncu sayısı fazla ise ona göre spawn sayısı artırılır. Bu yarasalar belirlediğiniz nokta sağa sola uçuşurlar ve bu sayede aynı rain eventi gibi etrafa eşya düşürürler.
Peki bu oyuncuların ilgisini nasıl çekiyor?
Zaten yarasalar etrafta uçuşunca oyuncular farklı bir şey görünce ilk önce şaşırıyorlar ve oyuncuların ne yapması gereken ile ilgili yazı ekrana geliyor. Oyuncular yarasaları kovalayarak hem eşya toplamış olacaklar hemde ayrı bir heyecanla karşı karşıya kalacaklar.
Peki ya otomatik yapma özelliği var mı?
Otomatik yapma özelliğini yine farklı bir şekilde ekledim. Eğer ki sunucu 30 kişiyi aşarsa kendisi otomatik olarak "Haydi herkes event alanına!" diye mesaj veriyor. -Neden otomatik çekme eklemedin diye sorarsanız afk kalanlar olabiliyor bundan dolayı çekmeyi manuel hale getirdim.- Ve event 3 dakika boyunca devam ediyor. 3 dakika sonunda yarasalar kayboluyor ve event bitti mesajı ekranlara geliyor. Daha sonra bir sonraki gün tekrar 30 kişiyi açtığında evet yapması için 1 gün beklemeye giriyor.

Skript hakkında bir kaç resim
2018-12-12_17.05.33.png

2018-12-12_17.05.37.png
2018-12-12_17.05.40.png
2018-12-12_17.05.47.png
2018-12-12_17.05.51.png
2018-12-12_17.06.08.png
2018-12-12_17.06.24.png
2018-12-12_17.08.10.png

Skripttin kullanıldığı sunucular:
SonCesurlar.Keyubu.Com

Konumu incelediğiniz için teşekkür ederim...​

YunusB3Y

Sevgiler, Saygılar Blaze Bey

Discord:

@๖̶̶̶ۣۣۜۜ͜ζ͜͡ GamingPro#5857

Elmaslar
316
Puanlar
0
Minecraft
YunsBEY
Sadece tanıtım mı?

Ama düşüncen ve skript güzel.

Arda

Konuşmak bedava, bana kodu göster! -Linus Torvalds

Discord:

ArdaK#6888

Elmaslar
656
Puanlar
7.075
Minecraft
JoneX
güzel miş ama rain eventi gibi olmasada millet adasindayken her yerdeyken katılabilse event yarasa onların ayağına gitse dağa iyi olabilirdi

ddOpher

Bir Hilal uğruna, ne Güneşler batıyor!

Discord:

hesabımı silin lütrfen

Elmaslar
83
Puanlar
3.920
Yer
hesabımı silin
Minecraft
hesabı silin
Bence güzel bir şey olmuş... (Omuz vurma acısı) Arrrgh, Kaneki efendinin önemli bir sözü var,

- Böyle güzel bir paket bence paylaşılmalı ve geliştirilmeli. Ayrıca, fazla tittle kullanımı oyuncuyu rahatsız edebilir. Ama skript güzel.

İyi Forumlar!

SC-Riber

MC.SC-Riber.Games

Discord:

discord.io/sc-riber

Elmaslar
97
Puanlar
6.770
Twitter
@SC_Riber_Games
güzel miş ama rain eventi gibi olmasada millet adasindayken her yerdeyken katılabilse event yarasa onların ayağına gitse dağa iyi olabilirdi
Evet dediğiniz çok mantıklı geldi en yakın zamanda skripti dediğiniz doğrultu üstünde geliştireceğim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence güzel bir şey olmuş... (Omuz vurma acısı) Arrrgh, Kaneki efendinin önemli bir sözü var,

- Böyle güzel bir paket bence paylaşılmalı ve geliştirilmeli. Ayrıca, fazla tittle kullanımı oyuncuyu rahatsız edebilir. Ama skript güzel.

İyi Forumlar!
Son sürüme ulaştığında paylaşmayı düşünüyorum. Yorumunuz için teşşekkür ederim.

xSchenaTR

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
36
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Partical, Sound eklenirse TADINDAN yenmez. Şu anki hali bile başarılı. İyi forumlar!

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
896
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
Gerçekten başarılı bir skript diyebilirim, başarılarının devamını dilerim. Foruma böyle emek ve yardım sağladığın için minettarız.

Orco

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

orcununal#5644

Elmaslar
62
Puanlar
4.170
Güzel eline sağlık.

MrBerkayWinner

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
74
Puanlar
6.470
Yer
Ankara
Minecraft
2kwk

mhakanki

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
66
Puanlar
13.430
Yer
Mersin
Minecraft
mhakanki
skript nerde peki?

SC-Riber

MC.SC-Riber.Games

Discord:

discord.io/sc-riber

Elmaslar
97
Puanlar
6.770
Twitter
@SC_Riber_Games
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı