Sol Reklam

Tanıtım YENİ GÜNCELLEME v1.0.7 | SÜRELİ YETKİ VERME EKLENDİ! | MySQL ve NametagEdit Destekli Türk yapımı Yetki Eklentisi | AuroraYetkiler v1.0.7 1.8

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

metehngzr

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
78774
Herkese tekrardan merhaba. Bu gün çok güzel bir özellikle karşınızdayım. Artık süreli yetki ayarlayabiliyorsunuz.
Daha fazla bilgi için konuyu okumaya devam edebilirsin.

78517

• Artık eklenti Parties eklentisiyle uyumlu çalışabiliyor. Partiye sahip oyuncuların yetkilerinden önce parti isimleri gözükür bunu yetki.yml dosyasından değiştirebilirsiniz. Örnek alttadır.
    78782
  • Eklentinin süreli yetki özelliğinin /reload komutundan dolayı bozulduğunu gördüm. Bu sebepten dolayı /reload komutu sunucuyu tamamen kapatıyor.
  • /yetki Komutu ile Yetki Menüsü'nü açabilirsiniz.
78487

(Yetki oluştur şimdilik hiçbir işe yaramıyor fakat yakında oyun içinden yetki oluşturma ekleyeceğim.)
78490

78494

78489

78488

78491

• Liste'ye tıklayarak Tüm yetkilerin listesini görebilirsiniz. Bu menünün boyutu eklediğiniz yetkilerin sayısına bağlı olarak artacaktır. Ok'a tıklayarak Yetki Menüsüne Dönebilirsiniz. Sizin yetkiniz parlayacaktır ve "Senin yetkin bu. Ne kadar da güzel!" yazacaktır. Son olarak artık yetki isimleri büyük harfle gösteriliyor.
Screenshot_11.png

78493

• Ayarla'ya tıklayarak açılan tabela ile yetki ayarlayabilirsiniz.
78496

• Komutlara tıklayarak komutları görebilirsin.
Screenshot_13.png

• Süreli yetki ayarlamak için /yetki ayarla <oyuncu> <yetkisimi> <süre/Xdk Xsaat Xgün Xay Xyıl> Örnek: /yetki ayarla metehngzr owner 10dk
  • Oyuncunun süreli yetkisi varsa her oyuna girdiğinde kontrol edilir ve süresi geçtiyse yetkisi eski haline çevirilir. Her 10 dakikada bir kontrol edilir yetkilerin süreleri. Kaç dakikada bir kontrol edildiğini config.yml dosyasından değiştirebilirsin;
    78777
  • Süresiz yetki ayarlamak için /yetki ayarla <oyuncu> <yetkisimi> komutunu hala kullanabiliyorsunuz.
  • Yenileye tıklayarak config dosyalarını yenileyebilirsin. (MySQL ayarları güncellenmez. Bunun için sunucunun kapatılıp açılması gerekir.)
  • Eklenti çalışması için NameTagEdit ve ProtocolLib gerektirmektedir.
  • MySQL Desteği bulunmaktadır. Config.yml dosyasından ayarları değiştirilebilir.
  • Oyuncular sunucuya girdiğinde/çıktığında gözüken mesajı değiştirebilirsiniz. Bunun için config.yml dosyasından join-mesajı ve quit-mesajı kısımlarını değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu mesajı kapatmak için join-mesaj veya quit-mesaj kısımını boş bırakmanız yeterli olacaktır. Placeholderlar: %oyuncu%: Oyuncunun ismi. %maks%: Sunucunun maks slot'u. %aktif%: Aktif oyuncu sayısı.
  • Eğer yazı prefixlerinin değiştirilmesini istemiyorsan config.yml dosyasından yazı-prefix-kapat kısmını true yapabilirsin.
  • Sadece yetkisi olan kişilerin konuşmasını istiyorsan config.yml dosyasından konuşma kısmının altındaki sadeceyetkili kısmını true yap ve yetki kısmını istediğin bir yetki olarak ayarla. Bu yetkiye sahip olan kişiler haricinde kimse konuşamayacaktır. Eğer yetkisi olmayanlara giden mesajı değiştirmek istiyorsan hatamesaj kısmını değiştirebilirsin.
  • Komutlarda gözüken tüm prefixler config.yml dosyasındaki prefix kısmından değiştirilebilir.
  • Yetki.yml dosyasında bir grupun yetkilerinin içine evlat:<grupismi> yazarsanız o grupun yetkilerini de verecektir.
  • Yetki.yml dosyasında artık <isim> artık %isim% <mesaj> artık %mesaj% olarak kullanılıyor. Eğer eskiden eklentiyi kullanıyorsanız bunları değiştirmeniz gerekebilir.
  • Yetki ayarlamak için yetki.yml dosyasında bulunan Yetkiler: kısmının altına ekleyebilirsin. Örnek bir yetki;
Java:
  leaddev:
    renk-kullanabilir: true
    yazı-rengi: '&7'
    boardname: '&9Lead Dev.'
    prefix: '&9&lLead Developer &6∞ &3&o%isim%&r &6&l» &e%mesaj%'
    nametag:
      prefix: '&8[&9L.D.&8] &3'
    yetkiler:
      - evlat:oyuncu
      - aurora.uç
      - aurora.yetkiayar
      - aurora.tester
78518

78788

78577
78558
78559

• Artık yetki.yml dosyasındaki placeholder'lar <isim> ve <mesaj> yerine %isim% ve %mesaj% olarak kullanılıyor.
  • Bu güncellemeyle beraber artık eklenti Parties eklentisiyle beraber çalışabiliyor. (Parties eklentisinin son sürümü ile test edilmiştir)
  • Config.yml dosyasındaki birkaç mesaj yeni eklediğim mesajlar.yml dosyasından ayarlanıyor. Yakında tüm mesajları ayarlanabilir yapacağım.
78529

• NameTagEdit
  • ProtocolLib
  • Bukkit veya Spigot 1.8.X
78525

• YetkiApi.yetkisiNe(oyuncu) | Oyuncunun yetkisini oyuncular.yml dosyasından alır.
  • YetkiApi.YetkileriHazırla(oyuncu) | Oyuncu için yetkileri hazırlar.
  • YetkiApi.getBoardname(oyuncu) | yetki.yml dosyasındaki boardname kısmını alır.
  • YetkiApi.mysqlGüncelle(oyuncu, yetki) | Yetkiyi MySQL'e gönderir. (MySQL kapalıysa hiçbir şey yapmaz)
  • YetkiApi.mysqlYetkileriAl(oyuncu) | MySQL'den oyuncunun yetkisini öğrenir. (MySQL kapalıysa hiçbir şey yapmaz)
  • YetkiApi.yetkiKontrol(oyuncu) | Boolean'dir oyuncunun yetkisi var'mı diye kontrol eder yok ise ayarlar ve false olarak çıkış yapar.
  • YetkiApi.AyarlaNametag(oyuncu) | Oyuncunun NameTagını yetkisine göre ayarlar.
  • YetkiApi.süreliYetkiKontrol(oyuncu) | Oyuncunun süreli yetkisi varsa süresinin geçip geçmediğini kontrol eder.
78574

• Yetkiler Listesi Menüsünde bir yetkinin üzerine tıkladığımızda bir Menü daha açılacak ve orada oyuncu listesi yer alacak. O listeden üzerine tıkladığın oyuncunun yetkisini Önceki menüde seçtiğiniz yetkiye göre ayarlayacak.
  • Menüden yetki ayarladığınızda tabelayı kapatsanız bile ayarlıyor, Bunun yerine bir onay menüsü gelecek ve onay verildiyse ayarlayacak.
  • Eklentiye scoreboard menüsü özelliği eklemeyi düşünüyorum. Hem yetkileri scoreboardda göstermenizi kolaylaştıracaktır hemde sunuculardaki eklenti sayısını azaltacaktır.
  • Eklentiyi daha kapsamlı bir hale getirmek için ekleyebileceğim özellikleri konuya yazabilirsiniz. Kesinlikle hepsini dikkate alıp eklentiyi yorumlarınıza göre şekillendiriyor olacağım.
78516
80615

7855278553
78554
Not 1: Bu eklentiyi geliştirmeyi bıraktım. İstek olursa son sürümünü test edip paylaşabilirim. Onda Scoreboard sistem falan vardı.
Not 2: v1.0.7 Sürümünde Parties eklentisi olmadan hata veriyor. Sonrasında bu hatayı düzelttim fakat paylaşmadım. Kodların son halini GitHuba yükleyip paylaşabilirim üşenmezsem :D

Son düzenleme:

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Konu günceldir arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Hadi ama ya kimse mi bakmaz :(

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Türkiye'de bu tür eklentiler üzerine çalışan kişi sayısının az olmasına karşın senin bu eklentiyi geliştirme çabası içinde olmanı takdir ettim, daha büyük projeler de görmek isterim :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Her güncelleme ile daha güzel bir hal alıyor. Gerçekten anlam veremiyorum bu eklentiler bizden mi çıkıyor? :)

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Böyle devam, daha küçük çaplı fakat iş yapan eklentileri üretmeni isterim.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Böyle devam, daha küçük çaplı fakat iş yapan eklentileri üretmeni isterim.
Küçük çaplı şeyler de yapıyorum da fikir yok script fikirlerini falan yapıyım diyorum kullanılmaz diye düşünüp vazgeçiyorum.
Bana fikir verilmesini istiyorum forumda konu açıyorum fikir almak için ama kimse fikir vermiyor muhtemelen konunun tamamını kimse okumuyordur.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Arkadaşlar uyumayın fikir verin ya :P

beeboy07

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Süreli yetki ve grup özelliği yoksa ekleyebilirsin. Ayrıca menüleri daha da geliştirebilirsin görünüş açısından, renk uyumu vesaire.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Süreli yetki ve grup özelliği yoksa ekleyebilirsin. Ayrıca menüleri daha da geliştirebilirsin görünüş açısından, renk uyumu vesaire.
Haklısın söylediklerini dikkate alacağım. Süreli yetkiyi nasıl yapacağımı düşünücem bir yol bulabilirsem yapmayı denerim.
Şu anda eklentiyi Parties eklentisiyle uyumlu hale getirdim artık partisi olan oyuncuların yazıları bu şekilde. (Parties eklentisi yoksa hiçbir farklılık olmayacak.)
nanber kısmı benim partimin ismi.
78633

Bu parantezi falan da yetki.yml dosyasından ayarlayabiliyorsunuz
78634

Yarın birkaç şey daha ekleyip paylaşıcam.

beeboy07

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Haklısın söylediklerini dikkate alacağım. Süreli yetkiyi nasıl yapacağımı düşünücem bir yol bulabilirsem yapmayı denerim.
Şu anda eklentiyi Parties eklentisiyle uyumlu hale getirdim artık partisi olan oyuncuların yazıları bu şekilde. (Parties eklentisi yoksa hiçbir farklılık olmayacak.)
nanber kısmı benim partimin ismi.
Eki Görüntüle 78633
Bu parantezi falan da yetki.yml dosyasından ayarlayabiliyorsunuz
Eki Görüntüle 78634
Yarın birkaç şey daha ekleyip paylaşıcam.
Tarih farkını kontrol ederek yapabilirsin. Aldığı tarihle şu anki zamanın arasındaki günü, dakikayı vesaire kontrol edersen gayet kolay gibi sanki. Oyuna girdiğinde ve her 10 -ayarlanabilir- dakikada bir kontrol eder. Tabii YAML desteği olmalıdır bence buna da.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
Tarih farkını kontrol ederek yapabilirsin. Aldığı tarihle şu anki zamanın arasındaki günü, dakikayı vesaire kontrol edersen gayet kolay gibi sanki. Oyuna girdiğinde ve her 10 -ayarlanabilir- dakikada bir kontrol eder. Tabii YAML desteği olmalıdır bence buna da.
Aynen şöyle düşünüyorum ben. Bir komut eklicem eklentiye bu komutla oyuncunun eski yetkisini kayıt edip yeni belirlediğiniz yetkiyi vericek, Süresini kayıt edecek ve her saniye azaltacak, Süre bittiğinde oyuncunun kayıt edilen eski yetkisini geri ayarlicak. Çok komplike değil fikir ama sürekli her oyuncunun süresini kontrol etmek lag yapabilir. Bir şekilde tarihle yapmam gerek bunu söylediğiniz gibi.

Bu bir eklenti olduğu için Script olmadığı için Yaml desteği derken ne demek istediniz anlamadım. Yetki süresini verirken ayarlayabilicez zaten kaç dakikada bir kontrol ettiğini de muhtemelen 5 falan sabit ayarlarım yada config.yml dosyasına eklerim. Mesajları özelleştirilebilir yapmayı da düşünüyorum.

beeboy07

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Aynen şöyle düşünüyorum ben. Bir komut eklicem eklentiye bu komutla oyuncunun eski yetkisini kayıt edip yeni belirlediğiniz yetkiyi vericek, Süresini kayıt edecek ve her saniye azaltacak, Süre bittiğinde oyuncunun kayıt edilen eski yetkisini geri ayarlicak. Çok komplike değil fikir ama sürekli her oyuncunun süresini kontrol etmek lag yapabilir. Bir şekilde tarihle yapmam gerek bunu söylediğiniz gibi.

Bu bir eklenti olduğu için Script olmadığı için Yaml desteği derken ne demek istediniz anlamadım.
YAML desteği işte users.yml gibi bir dosya varsa burada yetkinin süresi kayıt altına alınabilir ve ayarlanabilir. Ayrıca LuckPerms'deki gibi gruplar ve yetkiler ayarlandıktan sonra eklentiye reload atmaya gerek kalmasın. Yani LuckPerms her işlemde dosyadan veriyi çekiyor sanırım, daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.

metehngzr

Elmaslar
305
Puanlar
5.710
Minecraft
irrl
YAML desteği işte users.yml gibi bir dosya varsa burada yetkinin süresi kayıt altına alınabilir ve ayarlanabilir. Ayrıca LuckPerms'deki gibi gruplar ve yetkiler ayarlandıktan sonra eklentiye reload atmaya gerek kalmasın. Yani LuckPerms her işlemde dosyadan veriyi çekiyor sanırım, daha iyi performans vereceğini düşünüyorum.
Eklentide zaten o tarz dosyalar var şu anda süreler.yml ve mesajlar.yml adlı 2 dosya daha ekledim mesajlar mesajlar.yml dosyasından ayarlanacak
süreleri de süreler.yml'ye kaydedicem. Yetkiyi komutla ayarladığında reload atmak gerekmiyor fakat oyuncular.yml dosyasından birinin yetkisini değiştirirsen o zaman /yetki yenile yazman veya sunucuya reload atman gerekir.
/yetki yenile yazmak daha mantıklı çünkü sadece config dosyalarını yeniler böylece sunucuyu bozmaz.

Yarın hallederim bu süreli yetki eklemeyi bir sıkıntı çıkmazsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı