Sol Reklam
Sağ Reklam

Yeni AMD RyZEN mimarisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OrangeLemon

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
12
Puanlar
0
28-29 şubatta amd ryzen mimarili işlemciler ülkemizde satışa sunulacak sizce beklentileri
karşılayacak mı benim cevabım KARŞILAMIYACAK yada karşılıyacak ben tabiri caiz ise ... olacam
ama büyük ihtimal karşılamıyacak neden mi bulldozer mimarisini yani FX serisini bilirsiniz değil mi ? hani şu çok ısınan mimari AMD 'nin gözümüzde süslediği püslediği neyse Türkiye'de satışa sunulmuştu işlemci benimde ozamanlar baya eski bir bilgisayarım vardı hatta IDE kabloları filan vardı :D gittim bir sistem topladım kasayı filanda değiştirdim eve geldim başladım montajı yapmaya herşey çok iyi gidiyordu derkeeen bilgisayarı açtım windows kurdum cinebench r11 ile CPU testi yaptım aldığım skor 500cb şaşırmıştım baya sevinmiştim stok fan kullanıyordum oyun yükledim bilgisayara 5 tane gece oyun oynamaya başladım bilgisayar oyunun yarısında bilgisayar kapandı benim korkudan o an varya bir taraflarım tutuştu yaşımda küçüktü normal bir çocuk gibi günlük biriktirdiğim harçlığımla almıştım dedemin geliri her ne kadarda Türkiye ortalamasının üstünde olsada adam aşırı tutumluydu ihtiyacım kadar para verirdi onuda harcamazdım neyse... 1 hafta sonra gittim bir likit soğutucu aldım 300TL ye birde ozamanlar likit soğutma çok lüks bir şeydi onla bile çok zor soğudu ve zen mimarisindede illaki bir sorun çıkacak bence bu AMD'nin son şansı işlemciyi kusursuz yapmak zorunda eğer kusursuz olunca benim tercihim yine intel toplayın sonuçta İntel'in fiyatı düşecek :S :S ve AM4+ sokette bari pinler anakart üstünde olsun işlemcinin pini hep yamuluyor cımbızla düzeltme zorunda kalıyoruz bazen bozuroyuz hatta pinler artık anakartın üstünde olsun neyse RYZEN hakkında düşüncelerimi söledim inşallah bu mimari beklentileri karşılar çünkü bu onların son şansı İntel'inde bir planı vardır tabiki belki 6 ve 7.nesil işlemci fiyatlarını düşürüp bunlardan kat kat güçlü 8.nesil işlemcileri çıkarırlar AMD işlemci yapmasa gerçi intel işlemci fiyatları iyice uçar :D AMD'nin tek sevdiğim yönü bu adamlar her türlü düşman firmaya kazandırıyolar :D

Şuanki sistemim açıklama kısmında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı