Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Yaz Gündönümü Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Yaz Gündönümü Nedir?
Yok artık! Dünyanın en uzun günümü?

21 Haziran tarihinde Kuzey Yarım Küre'de yaşayan ülkeler dünyanın en uzun sabahını geride bıraktı. Üstüne üslük Google bu olayı Doodle olarak paylaştı. Google'un sitesinde yüz binlerce insan bu olayın ne olduğunu araştırmaya başladı. Bende herkesin araştırdığı bu konuyu sizler için konum içerisinde anlatmaya karar verdim. Hızlı bir şekilde konumuza geçelim..

hd-summer-beach-wallpapers-11.jpg

21 Haziran Tarihinde Ne Oluyor?
Her 21 Haziran tarihinde ülkemizde ve Kuzey Yarım Küre ülkeleri içerisinde düzenli olarak dünyanın en uzun sabahı yaşanıyor. Bunun yanı sıra Kuzey Yarım Küre ülkeleri bahsettiğimiz gün içerisinde dünyanın en kısa gecesini yaşıyor. Güney Yarım Küre'de bulunan ülkeler ise dünyanın en kısa sabahını yaşıyor. Kısacası bu olay yazın tam anlamıyla başladığını işaret ediyor. Güney Yarım Küre'de ise artık kışın başladığını işaret ediyor. Bu arada 1 yıl içerisinde 4 farklı gündönümü yaşanır.

1920x1080_px_Bosphorus_building_city_Istanbul_K_z_Kulesi_Maiden_039_s_Tower_sea-834028.jpg!d

21 Haziran Hakkında Detaylı Bilgiler
Her yıl düzenli olarak gerçekleşen bu olay hakkında ilginizi çekecek bilgilere ne dersiniz? O zaman, zaman kaybetmeden hemen başlayalım. İlk olarak bu olay gerçekleştiği zaman "Kutup Daireleri" adını verdiğimiz bölgede 24 saat gündüz yaşanır. Bunun yanı sıra Güney bölgesinde ise 24 saat gece yaşanır. Kuzey Yarım Küre'de olan bütün ülkeler 12 saat boyunca güneş ışınlarını dik açıda alırlar. 21 Haziran tarihinde Hatay en uzun gündüzü yaşar. Bununla birlikte Sinop bölgemiz ise en uzun akşamı yaşar. İstanbul gibi illerimiz ise daha uzun gündüz yaşar. Konu aldığımız gündönümü konusu 9. Sınıf Coğrafya derslerinde detaylı bir şekilde ders olarak gösterilmektedir. Konumuzu buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim..

izmir_clock_tower_ege_turkey_art_symbol_time_on-1372410.jpg!d

cemvrs

Sektörün içindeyim panzehir aktif

Discord:

cemvrs#6234

Elmaslar
571
Puanlar
11.570
Minecraft
CemSamet007
Sıcaklardan çok çektik be oturduğum yerde 10 litre su üretiyorum başarılı konu kalemine sağlık :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sıcaklardan çok çektik be oturduğum yerde 10 litre su üretiyorum başarılı konu kalemine sağlık :D

Gerçekten haklısınız. Bu aralar havalar ciddi derece çok sıcak oldu. Sürahi olmadan yaşayamıyorum. Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim <3

KaamiL43

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

KaamiL#6048

Elmaslar
94
Puanlar
4.070
Minecraft
KaamiL43
Başarılı bir konu yararlı birşeyler öğrendim en azından :)

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Başarılı bir konu yararlı birşeyler öğrendim en azından :)

Öncelikle konuyu yararlı bulmanız beni çok sevindirdi. Bu güzel yorumunuz için ayrıca çok teşekkür ederim.

EnesAktas

Çıktığın yerden, ben iniyordum.
Elmaslar
723
Puanlar
6.075
Yer
İstanbul
Minecraft
Wolpenax
Başarılı ve güzel bir konu kalemine sağlık iyi forumlar

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Güzel bilgilendirici olmuş konu dizaynı gerçekten güzel uzun yazıları bile parça parça yazdığın için insan okumaya erinmiyor

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel bilgilendirici olmuş konu dizaynı gerçekten güzel uzun yazıları bile parça parça yazdığın için insan okumaya erinmiyor

Açtığım bu konuyu bilgilendirici bulduğuna sevindim. Bunun yanı sıra konu dizaynı için çok uğraşıyorum. Bu güzel yorumunuz için çok teşekkürler.

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Bunu 3 temmuzda açman :v.Eline sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bunu 3 temmuzda açman :v.Eline sağlık.

Bu hafta içerisinde açmam gereken zorunlu konular içerisinde bu konu yer alıyordu. Ben de açmak zorunda kaldım. Güzel yorumun için sağ ol.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı