Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Erhan | Liester

Ziyaretçi
4366644a9515f37e7bf463d394ec647d.jpg

Windows - 3 Bilinmeyen Özellik

Windows nedir?

Windows, çoğu kişinin bildiği ve kullandığı bir işletim sistemidir. Windows, en son çıkardığı Windows 10'da bir çok yenilik getirdi. Göstereceğim özelliklerden bazıları aileniz için bazıları ise oyunlarda fps yükseltmek için olacak. Bugün anlatacaklarımı Windows 10 üzerinden anlatacağım, eğer ki daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız ücretsiz bir şekilde yükseltebilirsiniz.

1-) Windows - 1 Bilgisayar 2 Hesap

Windows, size çok güzel bir özellik sunuyor, bu özellik sayesinde bilgisayarınızda kişiye özel profil oluşturabilirsiniz. Aşağıda yapımını anlatacağım, 5 saniyenizi ayırıp yorum ve elmas atmayı unutmayın :). Unutmayalım ki bu özellik diğer sürümlerde de çalışabilir

İlk olarak "Windows tuşu ve R" tuşuna aynanda basıyoruz. Sol alt kısımda çalıştır açılacak, buraya "control" yazıyoruz ve tamama tıklıyoruz buradan denetim masası karşımıza çıkacak.

1607684339989.png

Denetim masası açılacak ve buradan "Kullanıcı Hesapları" yazan yere tıklayacağız.

1607684515727.png

Buradan "Hesap Türünü Değiştir" yazan yere tıklıyoruz.

1607684941210.png

Buradan da "Bilgisayar ayarlarında yeni kullanıcı ekle" yazan yere tıklıyoruz.

1607685106015.png

Karşımıza alttaki gibi bir yer çıkacak buradan kendimize göre ayarlıyoruz ve bu kadardı, ne kadar basit bir işlem olsa da çoğu kişi bunu bilmiy
or.

2-) Bilgisayara Format Atma

Bilgisayarınıza format atmak istiyorsunuz fakat bilgisayarcıya götürmek mi istemiyorsunuz? Bu başlığımız altında Windows 10 üzerinden evde format atma yöntemini göstereceğim. Unutmayalım ki özellik diğer sürümlerde de çalışabilir.

İlk olarak "Windows tuşu ve S" tuşuna aynı anda basıyoruz. Karşımıza arama ekranı çıkacak buraya "sıfırla" yazıyoruz ve karşımıza alttaki gibi bir ekran çıkıyor. Burada en üstte "Bu bilgisayarı sıfırla" yazan yere tıklıyoruz.

1607686263979.png

Buradan nasıl bir sıfırlama yöntemi seçeceğiniz size bağlı, yardıma ihtiyacınız olursa MC-TR.com discord sunucusundan bana ulaşabilirsiniz. Son olarak 3. adımımıza da geçelim.

1607686441382.png

3-) Oyun Modu

Oyun modunu açmak ne kadar kolay olsa da etkisi çok fazladır. Oyun modunu açmak için "Windows tuşu ve S" tuşuna aynı anda basarak açılan pencereye "Oyun Modu" yazıyoruz, eğer ki hiç oyun modu ayarlarını yapmamışsanız ilk olarak ayarlarına tıklamanızı öneririm.

1607686717233.png

"Oyun Modu'nu aç" yazan yere tıkladığımızda karşımıza alttaki gibi bir sayfa gelecek, eğer ki kapalıysa alttaki düğmeyi aktif hale getirmelisiniz, eğer ki düğme mavi hale gelmişse oyun modu aktif demektir, iyi oyunlar fps oyunu ise bol HS'ler dilerim :).

1607686940742.png

E

Efe X

Ziyaretçi
Sonuncusu işime yarayacaktır. Teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı