Sol Reklam

İnceleme Windows 11 Başlat Menüsünü Kaldırdı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nautra

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

24517521#8086

Elmaslar
103
Puanlar
2.330
Yer
Samsun
Minecraft
afkua
Windows, bilgisayarımızın şu anda olan sistemi veya bir Microsoft ürünü Windows bilgisayar için çok önemli bir şeydir öyle ki bilgisayar kullanıcıların çoğunluğu bilgisayarında Windows kullanıyor hatta bazı kişiler Windows'tan başka bir sistem yok diye biliyor. Her neyse bizim konumuz bu değil bugünkü konumuz Windows'un yaptığı ve kullanıcılarını kızdırdığı hareket, iyi okumalar!

3781858.jpg

Windows 11 Başlat Menüsünü Kaldırdı!

Microsoft Windows 11 hakkında çalışırken birdenbire Windows kullanıcılarını sinirlendirecek bir fikir akıllarına geldi, Windows'un başından beri kullanılan Başlat Menüsünü silerek Windows'u macOS işletim sisteminde kullanılan Dock'u andıran bir başlat menüsü tasarlamıştı ve bunu tasarlayıp sürümünde yer bulunca Windows kullanıcıları bu duruma sinirlendi ve İnternet'te nasıl Windows 11 sürümüne Başlat Menüsü getirebileceklerini sordular.

Bunların üzerine Windows 10'da bulunan klasik Windows Başlat Menüsünü Windows 11'e getirebilen bir yöntem keşfetti, Windows içinde bulunan kayıt defteri üzerinden bazı değişiklikler yapan Windows 11 kullanıcıları Windows 10 başlat menüsünü Windows 11'e getirmeyi becerdi. Fakat Microsoft Windows 11 kullanıcılarının bunları yaptığını öğrenince kayıt defteri üzerinde olan değişikleri devre dışı bırakarak Windows 10 Başlat Menüsünü tamamen getirmeyi iptal etti ve yine Windows 11 kendi başlat menüsü ile kaldı.

3782044.jpg

Microsoft'un Windows üzerinde böyle bir hamle yapması bazı kullanıcıları tarafından üzüntüyle karşılandı bazı kullanıcılar tarafından ise bu yeni başlat menüsü sevildi ve bu başlat menüsünü eğer Windows 11 resmi olarak piyasaya sürülürse o zaman kullanacaklarını söylüyorlar, eğer benim fikrimi söylemem gerekirse bence bu yenilik kötü olmuş, hep aynı başlat menüsünü bize kullandıran Windows şimdi ise bize farklı bir şey sunuyor bunu kullanıcılar alışamaz ve Windows 11'e geçmek yerine Windows'un diğer sürümlerinde kalabilirler.

Evet MC-TR Okurları konumuz bu kadardı siz Microsoft'un Windows üzerinde yaptığı bu hamle seviniz mi yoksa sevmediniz mi bunu yorumlar kısmından belirtebilirsiniz, kendinize iyi bakın; esen kalın!

Son düzenleme:

AsinPW

MORE BEER!

Discord:

AsinPW#1096

Elmaslar
865
Puanlar
11.975
Yer
Wuhan, China
Bence gayet güzel hamle olmuş. Ben şu an windows 11'deki görev çubuğunu beğeniyorum. macOS'i andırıyor. Umarım bir gün macOS stabilizesine de ulaşır. Sanmıyorum ama :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı