Sol Reklam
Sağ Reklam

Windows 10 Tarihinin En Büyük Güncellemesi!

temiz

This is the way!
Emektar

Discord:

temiz#9666

Elmaslar
659
Puanlar
6.005
Yer
İstanbul
Windows 10 Tarihinin En Büyük Güncellemesi!
Microsoft, Windows 10'un 1152'den fazla güvenlik açığını kapattı. Güncelleme dün yani 11.03.2020 salı günü yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile Windows 10'un güvenlik anlamında aldığı en büyük salı güncellemesi olarak tarihe geçti.

5de1005ade8e1.jpg

Bu güncelleme ile birlikte Windows da bulunan ve tespit edilen güvenlik açıklarını kapatıyor.Yapılan açıklamaya göre dün gelen büyük güncelleme ile beraber tam tamına 155 kritik güvenlik açığı güncelleme ile beraber kapatılmış durumda.

Güncelleme notları arasında 26 güvenlik açığı kritik olarak işaretlendiği biliniyor. Kritik olarak işaretlenen 26 güvenlik açığı saldırganların uzaktan kod yürütmesine izin verecek düzeyde görünüyor yani kolayca bilgisayarınıza erişe bilecek açıklar. Bu yüzden Windows 10 kullanıcıları için bu güncellemenin yapılması çok önemli bir durum yani güncelleme yapılmayan
Windows 10 işletim sistemleri saldırılara açık bir şekil de saldırganları bekliyor olacaktır.

Yayınlanan bu güncelleme ile beraber Word'de bulunan bazı güvenlik açıkları da kapatılıyor. Bu güvenlik açığı, saldırganın kötü amaçlı bir dosya açmasına gerek olmadan uzaktan kod kötü amaçlı kodların çalıştırılmasına izin veriyor.

Yani her ne kadar güncellemeyi yapmayı sevmeseniz de bu güncelleme Windows 10 için önem çok büyük bir arz ediyor.

iKaanStrafe

Merhaba Dünya, Seni Özledim

Discord:

iKaanStrafe

Elmaslar
1.489
Puanlar
17.385
Yer
Chelyabinsk-Penza
Minecraft
iKaanStrafe
Hala windows 10’a geçmeyenlerden bir tanesiyim yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum toplayıncada büyük ihtimal Windows 10 kullanırım

dimitris831

Demir Cevheri Gibiyim

Discord:

dimitris831#0001

Elmaslar
44
Puanlar
0
Yer
İzmir, Selçuk
Minecraft
dimitris831
Facebook
ichbindimitris
Twitter
dimitrisabiniz
Hala windows 10’a geçmeyenlerden bir tanesiyim yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum toplayıncada büyük ihtimal Windows 10 kullanırım

Eğer bilgisayarınızı iş için kullanacaksanız Windows 10 Pro sürümünü tavsiye ediyorum, lâkin oyun oynayacağım diyorsanız ve çok kaliteli bir sisteminiz yok ise Windows 8'den başlayıp sonradan Windows 10'a geçmenizi öneririm.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Windows 10 kullanıcıları için oldukça güzel bir güncellemeye benziyor ancak Microsoft'un Windows 10 için vermiş olduğu son 2-3 güncelleme hep hatalı ve sorunlu çıktı ki umarım bu güncellemede buna benzer bir sorun çıkmaz. Ek olarak da güncellemeyi birazdan direkt kuracağım :))

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı