Sol Reklam
Sağ Reklam

Web geliştirmeye nereden başlayabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ArdaSari

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

ArdaSari#0130

Elmaslar
14
Puanlar
3.955
Yer
Istanbul
Minecraft
ArdaSari
Twitter
ardasarico
Öncelikle hepinize merhaba mc-tr üyeleri, bu konumda sizlere nasıl web geliştirmeye başlayabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle web geliştiricileri ne yapar?

Front-End ve Back-End olarak ikiye ayrılır;
Front-End developerlar sitenin arayüzü yani dış görünüşü ile ilgilenirler, Back-End developerlar ise sitenin göz önünde bulunmayan server-side kısmı ile ilgilenirler.

Ben bu konumda Front-End ile ilgili giriş için bir yol haritası göstereceğim.

1) HTML> HyperText Markup Langue web sayfalarını oluşturmak için kullanılan adından da anlaşılaağı üzere bir işaretleme dilidir.
Sayfanın temel yapısını oluşturmak için kullanılır.

2 ) CSS> CSS web sitelerinin görsel olarak şekillendirilmesine olanak tanıyan ve kendine has kuralları olan bir tanım dilidir bir web sitesinin olmazsa olmazıdır.

3) CSS> HTML ve CSS ile oluşturduğumuz web sitesini işlevsel ve çalışır hale getirmek için css kullanırız. Bir web sitesinin işlev kazanması için gereklidir

4) Sonraki adım> Girişte öğrenmeniz gerekenler genel olarak bunlar eğer ben bu işe devam etmek istiyorum diyorsanız CSS frameworkleri, GIT sistemi, BEM standartları ve daha sayamayacağım bir çok teknolojiyi de öğrenerek yolunuza devam edebilirsiniz :)

Unutmayın öğrenmek sonu olan bir süreç değildir sürekli yeni şeyler öğrenmek ve yeniliklere ayak uydurmak zorundasınız.

Şimdi gelelim bunları nasıl öğreneceğinize:

sizin için önerebileceğim başlıca kaynaklar şunlar;

w3schools
mozilla

freecodecap

kaynakça:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı