Sol Reklam
Sağ Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
yGnOqn.png

Kadın Rolleri Hakkında Püf Noktalar Neler?
Uh, kadın mı o? Taş gibi taş..

anBZg7.png

Ön Giriş
Kadın rollerini genellikle her baba yiğit layığıyla yapamaz. Yeri gelsin rolsel hatalarıyla yeri gelsin davranışlarıyla hatalar yapar. SA-MP üzerinde zaten kadın rollerini yapan sayısı da bir hayli az. Kadın rollerini beğenmeyen veya yapamayan kişilerde az olduğundan dolayı bu etken, sunucularda rol ortamını bozmaktadır.

Kadın Rolleri Neden Az Yapılıyor?
Kadın rollerinin az yapılmasının en büyük sebebi diğer rollere göre geride kalmasıdır. Fark ettiniz mi? Genelde her sunucuda kadın kıyafetlerinin sayısı erkek kıyafetlerinin %10'u kadar herhalde. İşte bu tür sistemsel eşitsizlikler de kadın rollerinin gidişatını bozuyor. Sistemsel olarak verilmeyen haklar, legal mesleklerde arka planda kalması gibi bu tür etkenler listeye dahil edilebilir.

anBZg7.png

Kadın Rollerinde Püf Noktalar;

Ciddiyet

Bir kadın, yabancılara karşı olan ciddiyetini bozmamalıdır. Tanışmaya gelen bir yabancıya karşı cıvıklığı ile ele vermemelidir. Bu sayede çok kolay gasp edilebilirsiniz. Ağırdan satmanız gerekiyor. Olaylara karşı olan bakış açınız bir erkek gibi değilde, kadın gibi olmalı. Güç ile ilgili bir konuda erkek rolü yapıyormuş gibi onu bunu yaparım demek, sürekli araçlardan veya silahlardan bahsetmek(yapacağınız hobi rolüne bağlı olarak) karşı tarafı sıkar. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız.

Merhamet
Siz bir kadınsınız. Karşı tarafı affetmek veya onu bağışlamak konusunda çok ciddi olmayın. Kadın yüreğinizi ve merhametinizi ön plana çıkarın. Bu sayede rol ortamlarında size karşı bir dostluğun fidanı ekilecektir. Bu sayede olaylara karşı merhamet dereceniz bu fidanın büyümesini sağlayıp, dostlar edinmenizi kolaylaştıracaktır.

Naziklik
Bir kadın rolünde asla nazik olmaktan kaçınmayın. Size karşı yapılan bir iyilik, dostane bir tavıra karşılık nazikliğinizi kullanarak karşılık verin. Karşı tarafı rencide etmek, ona karşı alaycı tavırlar almak kadın rollerinde sizi geriye çeker. Yapılan iyiliği karşılıksız bırakmayın..

Hobi
Kesinlikle güzel bir hobi edinin. Bu sayede rol ortamlarında muhabbet başlatabilecek ve ön planlara çıkabileceksiniz. Kitap okumak, silahlarla hobi olarak ilgilenmek, bisiklet sürmek gibi hobiler edinerek karşı tarafla iletişiminizi sıkılaştırabilirsiniz. Ne kadar çok hobi, o kadar çok arkadaş demektir.

Hayvan Sevgisi
Hayvanlara karşı sevginizi eksik etmeyin. Toplum içerisinde hayvanlara karşı negatif davranışların kötülendiğini çok iyi biliyorsunuz. Bunu rol olarak yaparsanız muhtemelen kimse yüzünüze bile bakmayacaktır. Bu yüzden hayvanlara karşı bir sevgi besleyin. Minnoş kedilerin sırtıyla oynayın, gördüğünüz köpeklerin başını okşayarak onlara sevginizi gösterin.

Giyim
Gideceğiniz veya bulunduğunuz ortama göre giyinmek çok önemlidir. Seçtiğiniz renkler veya kıyafet modeli gibi küçük ayrıntılar aslında sizi yansıtır. Dışarıdan bakan bir insanın nelerden hoşlandığınızı anlayabilmesi, sevdiğiniz tarzın daha açıklanabilir olması giyime verilmesi önemi kanıtlayan etkendir. Bu yüzden bir sokak rolüne gelinlikle gitmeyin. *sırıtır*

Ağır Kadın Rolleri
Eğer il-legal bir kadın rolü yönetiyorsanız sertliğinizi kesinlikle korumalısınız. Bu tür rollerde ise mimikler çok önemlidir. Örneklendirmek gerekirse; "Neffrey Mitchell sağ kaşını kaldırarak karşısındakine dik dik bakınır." Bu tür jest ve mimikleri kullanarak da karşı tarafın korkmasını sağlayabilirsiniz. Korkutmak sadece fiziksel şiddetle olmaz..

Duygular
Şaşırmanız gereken bir anda tabii ki dozu biraz kaçırabilirsiniz. Bu tür duygusal anlarda kadınsal tavırlarınızı kullanmanız gerekmekte. Örneklendirme yapalım. Diyelim ki çok romantik bir andasınız. Size karşı güzel bir sürpriz yapılmış. Şöyle bir mutlu olma diyaloğu kurabilirsiniz;

Neffrey Mitchell: Yaa, John. Beni böyle şeylerle şımartıyorsun. *sırıtarak*

John Mitchell: Her zaman seninle olacağım bir tanem..
Neffrey Mitchell: Ah, seni seviyorum hayatım..

Bu diyalog içerisinde kullanılan "Yaa" veya "Ah" gibi duygu kelimelerini çıkarırsak durgunluk oluşacak değil mi? Bu tür kiplerin kullanılması rol akışını rahatlatacaktır.

Trip Atmak
Beyefendiler bu tür hareketlerden pek hoşlanmazlar. Trip, bir aşk rolünde olması gereken etkendir. Sizin bir konuda karşı tarafa küsmeniz, onun sizin gönlünüzü olması için yapacakları sürprizler, sizin rol akışınızı ve sürekliliğini arttıracaktır. Bu yüzden kırılganlığınızı koruyun.

Rollerden Kareler
anBZg7.png

8aA0yd.png

ZXmg4A.png

grEza2.png

ADWQaX.png

mMmjYV.png

ZXmgok.png

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

San Andreas Multiplayer oyuncularının hala ülkemize olduğuna sevindim. Gerçekten bu konu hakkında hali uzun ve geniş bir rehber konusu olmuş. Kadın rolü nedense oyunda çok kullanılmıyor. Açıkçası hakkında pek çok bilgi sahibi olmadığım için kullanmamıştım. Kaleminize sağlık!

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir

San Andreas Multiplayer oyuncularının hala ülkemize olduğuna sevindim. Gerçekten bu konu hakkında hali uzun ve geniş bir rehber konusu olmuş. Kadın rolü nedense oyunda çok kullanılmıyor. Açıkçası hakkında pek çok bilgi sahibi olmadığım için kullanmamıştım. Kaleminize sağlık!

<3

CAN147

Ahanda Zümrüt!
Yasaklandı

Discord:

CAN147#1757

Elmaslar
701
Puanlar
12.735
Discord İzni
Duygulandım 12 13 yaşlarında samp oynuyordum hatıralarım canlandı güzel bir rehber teşekkürler.
Şimdi yeniden indirip oynayasım geldi.

fugue

Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir

Vestro

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

! Wagner#7538

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
Range
Bir Rinacı daha :ADASFSGDHF

Aryus

Vigilante
Elmaslar
284
Puanlar
0
Minecraft
Aryus
E RP E RP E RP E RP

rina rpde ne yaw safari geçer
sa-mp-706.png

79866

:DWQWDQWQD ah be samp anılarım geldi

Son düzenleme:

Vestro

Discord:

! Wagner#7538

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
Range

Aryus

Vigilante
Elmaslar
284
Puanlar
0
Minecraft
Aryus
Aga b 21 LVL hesap ban yedi 3 kere açtırdım 4.görevler verdiler yapmadım Adminin önünde TP attım :d pd'den kaçarken
eeee sende adminin karşısında yaparsan ban yersin yaw hemde gh den eğer atan yunus selçuk alperen vs ise söyle açtırabilme imkanım var :D

Vestro

Discord:

! Wagner#7538

Elmaslar
6
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
Range
eeee sende adminin karşısında yaparsan ban yersin yaw hemde gh den eğer atan yunus selçuk alperen vs ise söyle açtırabilme imkanım var :D
Yok, Safari'yi bırakalı yıllar oldu :D Rina'da ban yedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı