Sol Reklam
  • MC-TR 4.0 Güncellemesi: Yeni Tema
    4 yılın ardından artık yeni temaya merhaba diyelim mi? Forumumuzun yeni teması nihayet yayında! Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve sizin geri bildirimlerinizle şekillendirdiğimiz bu yeni tema, forum deneyiminizi tamamen yenileyecek. Modern ve şık tasarımıyla göz alıcı bir deneyim sunmayı hedefleyen bu tema, forumda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ve verimli hale getirecek. 4.0'a geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Vps Sunucumda Lag Var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Arkadaşlar Selamun Aleykum

Serverim 1.8 spigot ve ahmet melih plugin paketini kullanıyorum girişlerde çok fazla lag oluyor genellikde de lag oluyor ama girişten daha fazla değil serverimde 1 gb ram var İnternet hızı :

XdqDj7.jpg

PaperSpigot yükle ve BungeeCord yap. Benimde sunucumda çok lag oluyordu 400-500 ping alıyordum bu ikisini yaptım 70-80 Ping alıyorum.

PaperSpigot yükle ve BungeeCord yap. Benimde sunucumda çok lag oluyordu 400-500 ping alıyordum bu ikisini yaptım 70-80 Ping alıyorum.
makineye birden çok server kurup onu bungeecordmu yapmamı istiyorsunuz makine buna dayanmaz ama

Plugin Paketlerini Kontrol et

Consola Bak ne hatta atıyorsa sil

Ram Attır

Slotu Düşür

Cok Fazla Eklenti Kullanma kasma lag vs olur

stoplag -c yaz sunucuya

VPS değilde VDS alabilirsin. VPS özellikleri paylaşımlı olduğundan diğer kullanıcı çogu rami tüketir bu sefer sana kaynak kalmaz. Bu da ram yetersizliginden lag yapma olasılıgı yüksek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı