Sol Reklam
Sağ Reklam

Tanıtım Volkswagen Türkiye'ye Araba Fabrikası Açıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Volkswagen Türkiye'ye Araba Fabrikası Açıyor!
Alman Volkswagen şirketi, Türkiye hakkında kararını verdi.

Geçtiğimiz birkaç gün önce Volkswagen şirketinin Türkiye'ye resmen fabrika kuracağı kesinleşti. Bu olayların ardından fabrika hakkında birçok detay ortaya çıktı. Bu konumuz içerisinde Alman devi Volkswagen şirketinin Türkiye içerisinde ilk açmayı planladığı fabrika hakkında konuşacağız. O zaman, hiç zaman kaybetmeden hemencecik konumuza geçiş yapalım.

2018-Volkswagen-Arteon-V1-1080.jpg

Volkswagen Türkiye Fabrikası Nereye Açılacak?
Geçtiğimiz birkaç ay önce Alman asıllı araba şirketi, Ankara ili içerisinde görüşmeler yapmıştı. Bahsettiğimiz bu görüşmelerin ardından Volkswagen şirketinin hangi ilimize fabrika açacağı sosyal medya platformları içerisinde adeta tartışma konusu olmuştu. Birkaç gün önce Volkswagen şirketinin nihai kararı sonunda açıklandı. Resmi yapılan açıklamaya göre büyük ihtimal fabrika Manisa ilimiz içerisinde kurulacak. Bu açıklama fabrikanın kesin olarak Manisa ilimiz içerisinde kurulacağı anlamına gelmiyor. Bazı sızıntı bilgilere göre fabrikanın İzmir veya Kocaeli illerinde kurulması ihtimal olarak görülüyor. Konu aldığımız araba fabrikasının hangi ilimiz içerisinde açılıp açılmayacağı 3-4 ay içerisinde kesin olarak belli olması bekleniyor.

img.jpg

Bahsettiğimiz bu fabrikanın kesin olarak İzmir yakınlarında açılması bekleniyor. Kocaeli ve Manisa illeri zaten İzmir iline oldukça yakın olduğundan dolayı fark etmişsinizdir. Sosyal medya içerisinde fabrikanın İzmir yakınlarında açılacağı sevinç ile karşılanmıştı. Bazı kişiler ise bu fabrikanın açılabilecek en güzel yer olabileceğini iddia etti. Şahsen bende fabrikanın İzmir yakınlarında açılmasını olumlu ve şahane karşıladım. Sizlerde bu konu hakkında düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

7dddfb7e94c70efd0b7354904c3d7773-1920x1080.jpg

Türkiye Fabrikası Ne Zaman Açılacak?
Bahsettiğimiz bu araba fabrikasının 2022 yılında kesin olarak ülkemiz içerisinde açılması bekleniyor. Açıkçası ülkemizin bu tür büyük yatırımlara fazlasıyla ihtiyacı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Birçok tanınmış Türk ekonomist, ülkemizin bulunduğu bu ekonomik sıkıntıyı rahat bir şekilde atlatabilmemiz için buna benzer birçok büyük yatırım yapılması gerektiğini söylüyor. Fabrikanın açılması ile birlikte fabrikaya 5.000'den fazla Türk asıllı işçi alınması bekleniyor. Volkswagen şirketi, ilk açacağı fabrikadan memnun kalırsa 2. fabrikayı açmaktan hiç çekinmeyeceğini belirtmiş. 2. fabrikanın 2024'de açılması bekleniyor.

2016-volkswagen-passat-v6-sel-premium-review.jpg

Volkswagen Türkiye Fabrika Süreci Nasıl Başladı?
Almanya ülkesinin ünlü araba şirketi olan Volkswagen'in aslında Bulgaristan ülkesine fabrika kurması bekleniyordu. Birkaç ay sonra şirketin çalışanları Bulgaristan ülkesine araba fabrikası kurma konusunda kararsız olduğunu açıklamıştı. Şirketin yetkilileri Türkiye'yi alternatif olarak sunmuştu. Daha sonra bildiğiniz gibi şirketin ilgili kişileri Ankara'ya görüşmeye gitti. Görüşmeler olumlu sonuçlandıktan sonra Bulgaristan ülkesi için fabrika hayal oldu. Almanya ülkesinde basılan resmi bir gazete içerisinde Volkswagen şirketinin Türkiye'ye daha sıcak baktığı yazılmış. Bu sıcak bakışlar olumlu olarak sonuçlandı.

2018-vw-arteon.jpg

Gazete ve basın ajanslarına açıklama yapan Volkswagen sözcüsü, Türkiye'nin otomobil üretimi için daha uygun bir yer olduğunu belirterek Türkiye ile başarılı adımlar atıldığını söylemişti. Volkswagen'in Türkiye hakkında aldığı bu kararın önümüzde olan günler içerisinde resmi olarak duyurulması ve gerekli bütün çalışmalara yakın zaman içerisinde başlanması bekleniyor. Bahsettiğimiz bu fabrikanın 2022 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu süreç içerisinde fabrikaya yaklaşık 1.3 milyon euro yatırım yapılması bekleniyor. Bu bahsettiğimiz yatırım eğer gerçekten gerçekleşir ise Türk araba sektöründe son 22 yılın en büyük yatırımı yapılmış olacak. Sizce ülkemiz içerisinde açılacak bu fabrikanın ülkemize yararı dokunur mu?

volkswagen-t-roc-2017.jpg

Volkswagen Türkiye Fabrikası Hakkında Detaylar
Volkswagen Türkiye'nin yetkilileri, 14 yıldır Alman ekibinin ülkemize yatırım yapması için mücadele ediyordu. Alman ekibinin Türkiye üzerinde üstlendiği bu fabrikanın detayları şimdiden belli olmaya başladı. Bu fabrika içerisinde Seat ve Skoda adlı şirketlerin arabaları için için üretim yapılacak. Bu arada ülkemiz içerisinde birçok araba markasının fabrikası bulunuyor. Renault, Fiat, Hyundai, Toyata, Mercedes-Benz, MAN, Otokar, Temsa ve Anadolu Isuzu gibi markaların ülkemiz içerisinde fabrikaları bulunuyor. Kısacası ülkemiz içerisinde otomobil yan sanayisinin gayet gelişmiş olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Son zamanlarda ciddi üretim sıkıntısı yaşayan Skoda'nın Türkiye'ye fabrika açması şirketin yararına olacak.

2019-vw-touareg.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

KaamiL43

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

KaamiL#6048

Elmaslar
94
Puanlar
4.070
Minecraft
KaamiL43
Türkiyede fabrika açmaları iyi olabilir bu bilgiyide burdan öğrenmiş olduk, Teşekkürler!​

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Türkiyede fabrika açmaları iyi olabilir bu bilgiyide burdan öğrenmiş olduk, Teşekkürler!

Türkiye'ye fabrika açmaları zaten bizler için gurur verici olacak. Bunun yanı sıra bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :D

xYaqiz

Play.HypeNW.Com
Elmaslar
305
Puanlar
5.680
Minecraft
Yaqiz
Türkiye'de fabrika açmalarına şaşırdım açıkçası çünkü alan olup olmayacağı konusunda şüpheliyim :D

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Türkiye'de fabrika açmalarına şaşırdım açıkçası çünkü alan olup olmayacağı konusunda şüpheliyim :D

Adamlar üretim derdine girmiş. Bizimkilere satma gibi niyetleri yok gibi gözüküyor xd

CraftRakip Network

Kızılsakal Kızıltaş?
Elmaslar
206
Puanlar
14.320
Yer
İstanbul
Her zamanki gibi bir efsane konu!

Kalerda

Vatan Sevdalısı
Elmaslar
589
Puanlar
15.030
Yer
Türkiye
Konuda yer yer alıntı metin yer yer senin yazdığın özgün içerik sentezlenmiş. Bu yazım şekli çok hoşuma gidiyor çünkü hem kaynak bilgisini veriyorsun hem de kendi yazım şeklini sunuyorsun. Bana göre güzel bir yazı da böyle ortaya çıkıyor. Bu konunda da Türkiye için önemli bir yatırım olan Volkswagen şirketinin açacak olduğu fabirkaya değinmişsin. Bu güzel konu için teşekkür ediyorum.

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
İşte bunlar güzel haber birçok kişiye istihdam sağlıyacaktır yabancı firmaların Türkiye üzerinde istihdam sağlaması gerçekten önemli

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Her zamanki gibi bir efsane konu!

Öncelikle konuyu beğendiğine sevindim. Bu güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

Konuda yer yer alıntı metin yer yer senin yazdığın özgün içerik sentezlenmiş. Bu yazım şekli çok hoşuma gidiyor çünkü hem kaynak bilgisini veriyorsun hem de kendi yazım şeklini sunuyorsun. Bana göre güzel bir yazı da böyle ortaya çıkıyor. Bu konunda da Türkiye için önemli bir yatırım olan Volkswagen şirketinin açacak olduğu fabirkaya değinmişsin. Bu güzel konu için teşekkür ediyorum.

Öncelikle bu güzel övgü dolu yorumun için çok teşekkür ederim. Açıkçası konuyu yazmak cidden çok uzun zamanımı alıyor fakat forum üyeleri için çabalıyorum. Ben de sizin gibi bu olayın Türkiye için çok önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Bu güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim.

İşte bunlar güzel haber birçok kişiye istihdam sağlıyacaktır yabancı firmaların Türkiye üzerinde istihdam sağlaması gerçekten önemli

Size sonuna kadar katılıyorum. Ülkemiz için gerçekten çok güzel bir olay olduğunu düşünüyorum :)

Burakcan

Web Developer
Emektar

Discord:

matta#7310

Elmaslar
716
Puanlar
14.520
Minecraft
matta76
Türkiye'de çoğu firmanın otomotiv fabrikası bulunuyor, TOFAŞ, Renault vb. firmaların fabrikaları bulunuyor. İzmir yakınlarına bu tarz bir fabrikanın açılması denize yakın olduğu içindir diye düşünüyorum fakat o tarz bir yere otomobil fabrikasının açılmasını olumlu karşılayamadım.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Türkiye'de çoğu firmanın otomotiv fabrikası bulunuyor, TOFAŞ, Renault vb. firmaların fabrikaları bulunuyor. İzmir yakınlarına bu tarz bir fabrikanın açılması denize yakın olduğu içindir diye düşünüyorum fakat o tarz bir yere otomobil fabrikasının açılmasını olumlu karşılayamadım.

Açıkçası ülkemize daha fazla araba fabrikası açılması iyi olur. Gelecek nesil için çok güzel bir avantaj olabilir.

EmreCN

Play.McDeyiz.Com

Discord:

zNightLastTR | EmreCan #2763

Elmaslar
238
Puanlar
11.070
Minecraft
zNightLastTR
Adamlar da zaten Türkler alsın diye yapmıyor.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

DwordGG

O Bir İnsan
Moderatör Müfettişi

Discord:

DwordGG#2855

Elmaslar
873
Puanlar
16.335
Yer
l
Minecraft
DwordGG
Manisa ilimiz içerisinde kurulacak.
Hayda :D Manisada yaşıyorum :D
Güzel konu olmuş, bu tür konuları pek okumam ama bu öteki konunla beraber tamamen okuduğum 2. konun. Başka insanların konuları tamamen veya fazla okdumadığım konuları vardır :D. Yani güzel konular açıyorsun bence, okuduğuma göre. Bide ilgi çekici konu açıyorsun ama bazı konular :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı