• MC-TR.COM | 03.12.2021 Genel Bildirgesi
    Forumun gidişatı, geleceği ve yetkili ekibi gibi birçok soru hakkında Site Sahibi, Ata Baran BOSTANCI yeni bir genel bildirge yayınladı! Sağdaki yani bu yazıya tıklayarak bağlantıya ulaşabilirsin!

Rehber Vault Eklentisi (Plugin) Tanıtımı

kedy boğan

Fırında Isıttığım İlk Taş
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
32
Puanlar
560
Minecraft
Discord
kedy boğan#6929
Eline sağlık yeniler için yararlı konu, yıllardır değişmeyen sayılı eklentilerden.:-):-):tr:

SansarReisOfficial

Tasarımcı
Yasaklandı
En iyi cevaplar
6
Elmaslar
318
Puanlar
3.775
Yer
Dünya
Minecraft
Discord
Corrsy#0001
Eki Görüntüle 140041

Selamlar gençler. Bugün sizlere Vault eklentisinin ne işe yaradığını ve permissionlarını anlatmaya çalışacağım.

Bu Eklenti Ne İşe Yarıyor?

Bu eklentinin pek fazla anlatılacak yanı yok aslında. Bu eklenti ekonomi ve grup eklentilerinin düzgün çalışmasını sağlar. Altta vereceğim indirme linkinden eklentiyi indirebilirsiniz. Dediğim gibi ekonomi ve grup eklenti desteği vardır, indirdiğinizde config'de ayar yapmanıza gerek yoktur.

Eklentinin Permissionları Nelerdir?

Permissionları;
vault.admin
vauld.update
bPermissions, PEX, GroupManager, PermissionsBukkit, zPermission, Privileges, DroxPerms

Chat: Herochat, mChat, iChat, bPermissions, PEX, P3, DroxPerms

Kaliteli Anlatım Olmuş Ellerine Sağlık.

Dazshy

Bazı haksızlıklar oldu..
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
56
Puanlar
615
Minecraft
Discord
Dazshy#8198
Bilgilendirici bir konu olmuş ellerine sağlık.
ayrıca anlatım kısa olmuş video yabancı dil olduğu için çok şey anlamasamda kısa bir anlatımda kullanılsada anlamlı olmuş
iyi forumlar.

unexpected

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
8
Puanlar
410
Minecraft
Discord
watchyourstep#0001
Güzel bir anlatım olmuş tebrikler.

Naxly

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
En iyi cevaplar
3
Elmaslar
26
Puanlar
560
Minecraft
Discord
Naxly.png#5285
Eki Görüntüle 140041

Selamlar gençler. Bugün sizlere Vault eklentisinin ne işe yaradığını ve permissionlarını anlatmaya çalışacağım.

Bu Eklenti Ne İşe Yarıyor?

Bu eklentinin pek fazla anlatılacak yanı yok aslında. Bu eklenti ekonomi ve grup eklentilerinin düzgün çalışmasını sağlar. Altta vereceğim indirme linkinden eklentiyi indirebilirsiniz. Dediğim gibi ekonomi ve grup eklenti desteği vardır, indirdiğinizde config'de ayar yapmanıza gerek yoktur.

Eklentinin Permissionları Nelerdir?

Permissionları;
vault.admin
vauld.update
bPermissions, PEX, GroupManager, PermissionsBukkit, zPermission, Privileges, DroxPerms

Chat: Herochat, mChat, iChat, bPermissions, PEX, P3, DroxPerms

Vault Hakkında Detaylı Bilgi verseydin iyi olabilirdi

Akif Osman

Odunlara Vur Vur Vur!
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
6
Puanlar
420
Minecraft
Discord
imkappa#3385
Nedense ekonomi pluginlerini hiç sevmiyorum. Blok ekonomisi daha mantıklı geliyor.

Kuzey Project

Koydum Çalışma Masasını
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
10
Puanlar
285
Minecraft
Discord
Kuzey Project#1234
Bu eklenti ekonomi ve grup eklentilerinin düzgün çalışmasını sağlar.
Bu şekilde yanlış ve eksik anlatmak yerine eklenti geliştiricilerin kullanabileceği bir yetki, sohbet ve ekonomi apisi olduğunu yazsan çok daha iyi bir anlatım olurdu fakat hiç olmamasından iyidir. :=D

YasinDLG

Gülü seviyorsan, dikenine katlanıcaksın.
Hosting Görevlisi
En iyi cevaplar
2
Elmaslar
198
Puanlar
2.790
Yer
ALAMANYA
Minecraft
Discord
YasinDLG#0255
Vault tanıtımını neden herkes yapıyor? Çözemedim gitti :/.

Geyik

Geik
En iyi cevaplar
5
Elmaslar
274
Puanlar
4.850
Minecraft
Discord
Geik#1139
Açıklaman yeterli olmamış ayrıca yanlış.
Vault Ekonomi, Chat, Group ve Perm sistemlerini kendi üzerinde toplayan bir library.

Yani şöyle anlatabilirim. Ben çiftçi eklentisini yapıyorum ve depo yükseltmesi yapmam gerekiyor.
Bunu kullanacak kişilerin belirli bir ekonomi plugini yok. Neler var? iConomy, Essentials, CMI Economy vb.
Veya otomatik hasat için bir grup gerekiyor dedim. Kimisi GroupManager kullanıyor, kimisi Luckperms kullanıyor vs.
Ben tek bir eklentiye (Yani Vault) entegrasyon yaparak bu eklentilerin hepsini destekleyebiliyorum. Çünkü bu eklentiler vault'a kendi sistemlerini entegre ediyorlar ve vault tek bir protokol üzerinden istediğim veriyi bana sunuyor. Böylece eklentilerin desteklediği eklenti sayısı da inanılmaz derecede artıyor.
Kısacası bütün sistemleri kendin yaptığın bir sunucuda Vault'a ihtiyacın yok ve ekonominin vs düzgün çalışmasına yaramıyor. Sadece o sisteme ihtiyacı olan eklentilerin tek bir kaynaktan veri almasını sağlıyor.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı