Sol Reklam

Anı Üvey evladımın büyüdüğünü gördüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UtkuCan

Maşuk

Discord:

utkucan#5700

Elmaslar
37
Puanlar
13.270
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
UtkuCanCANATAN
Bundan 7 sene önceydi. O zamanlar deli gibi minecraft oynuyoruz. Küçük de bir arkadaş grubumuz var. Tabii o zamanlar discord falan yok msn skype a dönmüş biriyle konuşacaksan mecbur skype dan konuşuyorsun. Türkçe minecraft ile alakalı sadece 1 forum var aslında oyun forumu kendisi. Başka bir forum yok memlekette. Zaten minecraftın Türkiye'ye gelişi 2012 falandır. Neyse efendim, bir gün gene skypedayız yusufla konuşuyoruz. Utku dedi ben forum kuracam. Yav kardeşim dedim işimiz gücümüz yok onla mı uğraşacan. Bende de ileri görüşlülük yok herhalde tutmaz dedim. Utku dedi forum yok zaten kesin tutar. Şimdi tutmazsa bir yıl sonra tutar. İyi dedim açalım.

Başladık forum araştırmaya. O zamanlar bir çok forum yazılımı var burada belkide tek ileri görüşlülüğümü kullanıp şuanki yazılımı seçtim. Sonra oturduk forumu kurduk. O zamanlar yusuf pek anlamaz forum kurmakmış, başlık açmakmış falan tüm işleri bana kitledi. İş güç yok zaten oturdum yaptım hepsini. Ama işte bende de bir ayran gönüllülük var. Duramıyorum durduğum yerde. Forumu kurduk, biraz gelişti. Moderasyon ekibi falan yok tanıdık genç arkadaşları falan çağırıyoruz gel moderatör ol diye. Baktım işler rayına oturmaya başladı. Benim huyda durduğu yerde durmadı. Eee boşa demişler can çıkar huy çıkmaz diye. Ayran gönüllülük işte saldım sonrasında forumu.

Yıllar geçti yavaş yavaş büyüdü forum. Arada bir geldim baktım. Kimi zaman canım minecraft oynamak istedi sunucu bakmaya geldim. Kimi zaman sırf forum nasıl olmuş diye bakmaya geldim. Logo yarışması yapıldığını gördüm mesajları inceledim. İçeride insanlar birbiriyle muhabbet ettiğini, arkadaşlık kurduğunu gördüm. Elimden geçmiş, sevdiğim bir arkadaşımla uğraşımız olan bir forumun büyüyüşünü gördüm. Şuanda da kıvançlı bir gülümsemeyle yazıyorum bu yazıyı.

Forumun 10. yılında yazarım diye geçirmiştim geçtiğimiz sene. Lakin gelin görün ki depremler, virüs salgını derken ne olacağı belli değil. O yüzden şimdi yazayım dedim. Okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıcakla :)

O

oasis

Ziyaretçi
Hayatta verdiğim en ufak kararın tüm hayatımı etkileyeceğini düşünürüm bu yazdığınız yazı ile bir kez daha buna inandım, ufak bir kıvılcım ve 0 bilgi ile başlayan bir maceranın sonucu buralara kadar gelmiş.

Böyle giderse daha da iyi yerlere geleceği belli. 2312

UtkuCan

Maşuk

Discord:

utkucan#5700

Elmaslar
37
Puanlar
13.270
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
UtkuCanCANATAN
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben sadece tohumun ekiminde var oldum. O tohumla ilgilenen @Hai , sulayan ise forumun her bir üyesi oldu. Yine de bu şekilde küçük bir kıvılcımın alev alması gerçekten insanı mutlu ediyor. Size de başarılar dilerim :)

Mcdikmen

Her şey, bir ve tek şeydir.

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
Bu forumun eski üyelerindenim. Gerçekten böylesine güzel bir ortamın oluşmasında emeğinizin var olduğunun farkındayım. Umarım sayenizde ve yönetim ekibinin sayesinde daha iyi yerlere geleceğiz. Güzel anınızı bizimle paylaştığınız için de çok teşekkür ederiz. :)

UtkuCan

Maşuk

Discord:

utkucan#5700

Elmaslar
37
Puanlar
13.270
Yer
Afyonkarahisar
Minecraft
UtkuCanCANATAN
Bu forumun eski üyelerindenim. Gerçekten böylesine güzel bir ortamın oluşmasında emeğinizin var olduğunun farkındayım. Umarım sayenizde ve yönetim ekibinin sayesinde daha iyi yerlere geleceğiz. Güzel anınızı bizimle paylaştığınız için de çok teşekkür ederiz. :)
Teşekkür ederim yorumunuz için. Dediğim gibi bu forumda bahsi geçecek bir emeğim olduğunu söyleyemem. Sadece tohumunda vardım filizlenmesi yusuf, yönetim ekibi ve siz üyeler sayesinde oldu. Zaten o yüzden "üvey evlat" olarak hitapta bulundum. Ne kadar üvey evlat muamelesi görse de forum benden yine de büyüyüşü ve serpilişi sizler gibi beni de mutlu ediyor. Saygılarımla :)

aarex

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

aarex

Elmaslar
6
Puanlar
345
Minecraft
asfasf
Bu kadar güzel bir forumun açılmasında başı çektiğiniz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı