Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü UTF-8 Formatı Ve Sembol Sorunsalı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aloneshaman

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi
Elmaslar
0
Puanlar
0
Merhabalar sunucumda essentials'ı türkçeleştirirken i,ü gibi ünlü harfleri özel kodlarına dönüştürürek çeviriyorum. Bazı pluginlerde bunu yapmama gerek kalmıyor. Fakat Bu UTF-8 nedir ne işe yarar. Sunucumun başlat.bat'ına eklediğimde çoğu pluginin ünlü harfleri bozuluyor. fakat bu utf-8'in bunları düzeltmes gerekmiyormuydu? Birde sunucumda charmap sembollerini ve diğer başka sembolleri yıldız gibi vs. kullanamıyorum farklı şekilde gözüküyorlar yardımcı olurmusunuz?

Alakazam

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
23
Puanlar
8.770
Sembolleri kullandığınız configleri/belgeleri utf-8 formatında kaydedin. Basitçe anlatımı:
1. Dosyayı notepad++ ile açın.
2. Pencerenin üst kısmında yer alan Kodlama (Encoding) kısmından UTF-8 ile kodla (Encode in UTF-8) seçin ve belgeyi kaydedin, sorun çözülecektir.
3. baslat.bat ta utf-8 kodu sorun çıkarıyorsa kodu kaldırın, söylediğim şekilde kaydederseniz sorun yaşamazsınız, bat ta kullandığınız kod utf-8 desteğini konsola eklemek için, oyun içine değil.

MitterWeaL

Ben cebimdeki son para ile kitap alırım.

Discord:

MitterWeaL#4202

Elmaslar
116
Puanlar
0
Yer
Londra
Minecraft
MitterWeaL
Eğer bunu Essentials üzerinden gerçekleştireceksen ANSI(Encode in ANSI) olarak değiştirmen gerek.

Alakazam

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
23
Puanlar
8.770
Eğer bunu Essentials üzerinden gerçekleştireceksen ANSI(Encode in ANSI) olarak değiştirmen gerek.
Essentials'da da UTF-8 kullanması gerekiyor, aksi halde ascii karakterler gözükmeyecektir.

MitterWeaL

Ben cebimdeki son para ile kitap alırım.

Discord:

MitterWeaL#4202

Elmaslar
116
Puanlar
0
Yer
Londra
Minecraft
MitterWeaL

Alakazam

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
23
Puanlar
8.770
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı