UPlay nedir ?

YasinDLG

Alim benim nazlı pirim.
Altın Üye
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
89
Discord
Y'asin#0255
Minecraft
YasinDLG
uplay.png

UPlay nedir ?

Uplay Ubisoft firmasının oyun portalıdır.

Uplay özelliğini bir nevi yapımcı firmanın kendi oyununa öz verdiği Trophy olarak düşünebilirsiniz. Mesala AC 2 oynarken uplay puanı ile AC1 Altair kostümü alabilirsiniz. Ubisoft şuan için bütün oyunlarına uplay özelliğini getirecek ve tamamen ücretsiz olacak.

Nasıl işliyor uplay, oyunlardaki trophleri herkes biliyor. İşte bunları ubisoft bir başka yöntem ile birşeyler satın almanıza olanak sağlıyor. Örneğin, AC 2'de bulmuş olduğunuz Assasins Tomblar, Mini görevler, puzzlelar gibi şeyleri yaparak ekranınızın orta alt kısmında uplay 20 coins (artık o görevler kaç coins ise onu görüyorsunuz) yazısı görüyorsunuz. Tabi neticesinde Trophyde alıyorsunuz.

UPlay nasıl kullanılır ?

Oyuna girmeden önce mesala AC2'de , ana menüde üçgen tuşu ile uplay özelliğine bağlanarak kayıtlı olan e-posta ve şifrenizi girerek oyunun uplay serverine bağlanıyorsunuz. Size sunulan Reward , Action sekmelerinden oyuna ait özel içerik ne varsa oyundan kazanmış olduğunuz uplay coins'i ile satın alma işlemi yapıyorsunuz.

UPlay coinlerini başka oyunlarda kullanabilirmiyim ?

Herhangi bir uplay özellikli bir oyundan kazanmış olduğunuz coinsleri biriktirerek uplay özelliği olan bir oyun oynadığınızda uplay'e oyunun içerisinden girip sign diyerek toplamış olduğunuz coinsleri kullanabilirsiniz. Şuan için sınırlı oyunlarda uygulanan bu özellik geliştirilme aşamasında ve Ubisoftun deyişine göre bütün oyunlarında olacak. Örneğin AC Revelation.

Videolu anlatım

YigitReisOfficial

❤️ Atatürk Sevdalısı ❤️
Yazar Şefi
En iyi cevaplar
46
Elmaslar
9.154
Steam
YigitReisFG
Discord
Yiğit Efe Okur
Minecraft
Yigit20

UPlay ismini daha önceden duymuştum ama ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Bu yararlı konu sayesinde birçok şey öğrendim. Eline sağlık :))

EchTR

echtr of legend
En iyi cevaplar
0
Elmaslar
615
Steam
echtr
Discord
EchTR
yetersiz kalmış, açıklamalarla destekleyebilirdin. eline sağlık. :)

DarkSad

Katman Kayası
Yazar Şefi
MC-TR Donator
Premium
En iyi cevaplar
1
Elmaslar
684
Discord
DarkSad#7914
Minecraft
DarkSad
Okudum, okudum hala anlamadım. İyi anlattın fakat UPlay hakkında aklımda hala bir fikir oluşmadı. Yine de eline sağlık.

Yukarı Alt