Sol Reklam
Sağ Reklam

Kim Kimdir? - Taylor Swift Biyografisi

• Konuyu başlatan ThanatosUltio
  • Başlangıç Tarihi
  • 768
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi

Merhaba bugün sizlere "Kim Kimdir? - Taylor Swift Biyografisi" başlığında bir konu sunacağım. Eğer ki başlıkta belirttiğim konu hakkında sizi bilgilendirip, size bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana. Eğer konumu beğendiyseniz, aşşağıdan like atıp yorum atmayı unutmayın.

Taylor Alison Swift 13 Aralık 1989'da Reading, Pennsylvania'da doğdu. Swift, hayatının ilk yıllarını Wyomissing'deki ailesinin Noel ağacı çiftliğinde geçirdi. Büyükannesi profesyonel bir opera şarkıcısı olmuştu ve Swift'de onun ayak izlerini takip ediyordu. 10 yaşına kadar Swift, fuarlar ve yarışmalar dahil olmak üzere çeşitli yerel etkinliklerde şarkı söylüyordu. 11 yaşında bir Philadelphia 76ers basketbol maçında "Star-Spangled Banner" ı seslendirdi. 12 yaşında kendi şarkılarını yazmaya ve gitar çalmaya başladı.

Müzik kariyerine devam etmek isteyen Swift ülkenin müzik başkenti Tennessee, Nashville'i sık sık ziyaret etti. Orada şarkılar yazdı ve bir kayıt sözleşmesi yapmaya çalıştı. Swift ve ailesi, Swift'in kariyerini ilerletmek amacıyla yakındaki Hendersonville, Tennessee'ye taşındı.

Nashville'deki The Bluebird Café'de mükemmel bir performans gösterdi ve bunun getirisi onun için çok güzel olmuştu. O güzel getiride, Swift'in Scott Borchetta'nın Big Machine Records ile bir sözleşme yapmasına yardımcı oldu. 2006'da ilk single'ı " Tim McGraw " ı yayımladı ve şarkı ülke listelerinde En iyi 10 hit oldu. Ayrıca, aynı yılın Ekim ayında 5 milyondan fazla kopya satmaya devam ettiği kendi albümünü çıkardı. Zamanla daha popüler olan single'lar çıkarttı.

Swift ayrıca ilk çalışması için kritik övgü aldı. 2007'de En İyi Yeni Kadın Vokalisti Country Music Association (CMA) ve Country Müzik Akademisi (ACM) Ödülü'nden Horizon Ödülü'nü kazandı. Swift , Sezon Sesleri: The Taylor Swift Tatil Koleksiyonunu o yıl yayınladı . "Sessiz Gece" ve "Noel Baba Bebek" ifadeleri ülke listelerinde mütevazı sıralardaydı.

72466

2008'de Swift, En İyi Yeni Sanatçı kategorisinde Grammy'ye aday gösterildi ve ACM'nin Yılın Kadın Vokalisti de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Bu zaman zarfında Swift, hem ülkenin hem de pop listelerinin zirvesinde yer alan ve 11 hafta boyunca orada kalan bir sonraki albümü Fearless yayımladı . Yıl sonunda Swift, 2008'in en çok satan ülke sanatçısı olmuştu.

Swift , 2009 CMT Müzik Ödülleri'nde, Fearless konusundaki çalışmaları için çeşitli ödüller kazandı . O yıl Swift, aynı zamanda onu VMA alan ilk ülke müzik yıldızı yapan “Sen Bana Sahip Olun” adlı MTV Video Müzik Ödülü'nün En İyi Kadın Videosu'nu kazandı.

Swift kısa süre sonra daha da sıcak bir emtia haline geldi. Konser biletleri iki dakikadan daha az bir sürede satışa başladı ve bu kez hem ev sahibi hem de müzikal konuk olarak komedi şovunda Saturday Night Live'da ikinci kez yer aldı . Ayrıca, 2010'da Fearless için Yılın Albümü Grammy Ödülü'nü kazanan en genç sanatçı oldu .

O yıl Swift yeni bir albüm yayınladı, albüm Billboard 200 çizelgesinde 1 numaraya giren ve ilk haftasında 1 milyondan fazla kopya satan bir başarıydı.

Swift, Forbes dergisinin 2012 yılında 30'un altındaki en yüksek ücretli ünlüsü olarak seçildi. Önceki yıl, müzisyen Nashville'deki Country Müzik Salonu'nda 4 milyon dolarlık Taylor Swift Eğitim Merkezi'ne fon sağlayarak başkalarına yardım etti. Tesis, üç derslik bir öğrenme laboratuvarı ve çocuklar için, sergiler için ayrılmış bir alanla açıldı. CMT Hot 20 Countdown ile röportajda “Müzik eğitimi gerçekten hayatımın çok önemli bir parçası.” "Kendi şarkılarımı yazıp gitar çalmayı keşfettiğimde hayatım o kadar değişti ki, bu okulda hepinize öğretilemez."

2013 yılında Swift, CMA web sitesine göre ülke müzik sanatçısı olarak kazandığı başarılar ve ülke müziğindeki "olumlu etkisi" nedeniyle de CMA Pinnacle Ödülü'ne layık görüldü. Tim McGraw ve Keith Urban ile işbirliğiyle ilgili kasım ayında düzenlenen CMA Ödülleri töreninde iki galibiyet aldı .

72474

2015 Billboard Müzik Ödülleri'nde ilk kez lanse edilen ve kısa bir etkinlik olarak ikiye katlanan şarkının videosunda "Felaket" adlı sert ve acımasız bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Swift, Karlie Kloss, Cindy Crawford ve Lena Dunham da dahil olmak üzere videoda görünmesi için diğer ünlüleri de işe aldı .

Şubat 2016'da Swift, 1989'dan "Out of the Woods" adlı bir parça ile 58. Yıllık Grammy Ödülleri'ni açtı En İyi Müzik Videosu ve En İyi Pop Vokal Albümü ön yayın ödülleri alan Swift, daha sonra Yılın Albümü adı ile bir Grammy kazandı ve müzik tarihini iki kez kazanan ilk kadın oldu.

bugün sizlere Taylor Swift adlı şahsın biyografi konusunu sundum. Umarım konumdan bir şey öğrenmiş ve Taylor Swift adlı şahıs hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Eğer konumu beğendiyseniz, like atıp yorum yapmayı unutmayın!

Son düzenleyen: Moderatör:

RebelZone

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

RebelZone#6475

Elmaslar
1.692
Puanlar
9.075
Yer
RebelZone#6475
Minecraft
RebelZone
Göz attım ve güzel bir konuya benziyor. Şimdi okumaya başlayacağım. :)

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Bu kadın efsane gerçekten şu an piyasanın içinden geçen insanlardan bir tanesi şarkısı 24 saatte 80 milyon civarı izlenme alarak rekorları kırdı taş üstünde taş koymadı gerek sesi gerek güzelliği tartışılamaz bile 12 yaşından beri kendisi dinliyorum hala sıkılmadım 2012 den beri çıkardığı her şarkıyı dinledim uzun süredir takipçisiyim güzel işler çıkarıyor gerçekten insanın hayran olmaması elde değil

fugue

Zümrüt Hojtir, Ama Benenah
Emektar

Discord:

srcn.

Elmaslar
894
Puanlar
16.080
Yer
İzmir
sevdim seni pikaçu

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Bu kadın efsane gerçekten şu an piyasanın içinden geçen insanlardan bir tanesi şarkısı 24 saatte 80 milyon civarı izlenme alarak rekorları kırdı taş üstünde taş koymadı gerek sesi gerek güzelliği tartışılamaz bile 12 yaşından beri kendisi dinliyorum hala sıkılmadım 2012 den beri çıkardığı her şarkıyı dinledim uzun süredir takipçisiyim güzel işler çıkarıyor gerçekten insanın hayran olmaması elde değil
Aynen öyle.

T

ThanatosUltio

Ziyaretçi
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı