• Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Topluluk Çalışmaları bölümündeki, çalışmaların gönderilmesi için gereken oy şartları kaldırılmıştır. Bunun yerine artık çalışmalar inceleme kurulumuz tarafından seçilecektir. Ayrıntılı bilgi için hemen buraya tıklayın!
  • Merhaba Ziyaretçi, Sunucu Ödülleri güncellemesi artık aktif! Detaylı bilgi için buraya tıkla!
Minecraft Türkiye Minecraft Türkiye

Ücretsiz Hizmet

Plugin & Mimari Ücretsiz Hizmet Vermeli miyim?

• Evet

Oylar: 9 32,1%
  • Hayır

Oylar: 8 28,6%
  • Hoş Olur

Oylar: 8 28,6%
  • Berbat

Oylar: 3 10,7%

• Oy Verenler
    28

Cylonce

Nam-ı Değer Cylonce
D. Destek
Premium
Onaylı Satıcı
30 Aralık 2017
731
571
940
Cylonce
Cylonce#7986
Cylonce
Merhaba sevgili Minecraft Türkiye yetkilileri, ben Cylonce Ücretsiz hizmet vermeye karar verdim, sizlerin tepkisini almak istedim.

admiraldus

konu tasarımcı
Koordinatör
Onaylı Satıcı
12 Nisan 2018
470
1.693
2.190
admiraldus
admiraldus#0683
admiralduski
Zamanında ücretsiz tasarımlar yaptım. Bir gün yaptıklarımdan birisi, ona yaptığımın diğerlerine yaptığımla benzediğini söyledi. Ben de bunda bir sıkıntı yok gibisinden konuştum, sonuçta ücretsiz. Adamın tasarımı benimkinden kat kat kötü olmasına rağmen tasarımı kullanmadı ve aksine bana bir küfür etmediği kaldı. O günden sonra şunu anladım: Hayat ücretsiz tasarım yapmak için çok kısa.

Elmaslar: Cylonce

EmektaR_03

Nerelerdesin Be Zümrüt?
21 Mayıs 2017
568
149
615
EMEKTAR
EMEKTAR
MustafaPvP1
Zamanında ücretsiz tasarımlar yaptım. Bir gün yaptıklarımdan birisi, ona yaptığımın diğerlerine yaptığımla benzediğini söyledi. Ben de bunda bir sıkıntı yok gibisinden konuştum, sonuçta ücretsiz. Adamın tasarımı benimkinden kat kat kötü olmasına rağmen tasarımı kullanmadı ve aksine bana bir küfür etmediği kaldı. O günden sonra şunu anladım: Hayat ücretsiz tasarım yapmak için çok kısa.
Bu hayatta her zaman mutlu olamassın. Yani insanların kariyer yapma veya illede tıp dertleri olanları anlamıyorum max 80 yıl yaşayacaksın ve hiç ölmeyecek gibi çalışıyor ben Asker olmak istiyorum daha doğrusu Şehit bu yüzden Şehit olanlara üzülmeyin onlar Cennetlikdir. Lütfen bu yazdığımı yanlış anlamayın.

Troy

Yay Yok, İskelet Yok
1 Nisan 2018
307
380
690
Troy
Bana göre kötü olur.Nedeni şudur zaten çoğu kişi hep aynı mapleri kullanıyor üşenip yapmıyor ve bu sefer çok fazla sizin mapınız göz önünde olacaktır her sunucuda görülebilecek bir map plugin v.s olacaktır...

SoulX

Işık + Taş = Işıktaşı
Emekli
9 Ekim 2017
1.229
956
1.390
soulpasa07
Soul#4118
Arkadaşlar hayır veya berbat oyu vermiş te, bence cidden hoş olur. Neden diye sorarsanız; ücretsiz paylaşım yapanlar zaten ücretsiz olarak herkese paylaşıyor. Sonrası paylaşımı gören kişiye kalıyor. Burada paylaşan kişi bağış gibi bir şey yapıyor. :D

admiraldus

konu tasarımcı
Koordinatör
Onaylı Satıcı
12 Nisan 2018
470
1.693
2.190
admiraldus
admiraldus#0683
admiralduski
ıste herseyı parayla yapanlar deıl ucretsız yapanlar daha ıyı sevılır ve daha uygundur bu yuzden helal olsun sana en ıyısını dusunmussun
Ücretli hizmet verenlere karşı neden böyle bir yargı var acaba? İşlerini kaliteli yapan kişiler sevilir çünkü yaptıkları iş adı üstünde kaliteli olur. İşlerini kaliteli yapan kişilerin de neredeyse tamamının ücretli hizmet verdiğini düşünürsek bu sözünüzü neye dayanarak söylediniz anlam veremiyorum. Bütçesi olmayan kişiler ücretsize yöneliyor ve ücretsiz yapanlara sevgi besliyor. Peki sorun bütçesi olan birine hiç ücretsiz işler ona size geldiği gibi mükemmel geliyor mu?

Özetle şunu demek istiyorum: Cylonce, belli bir kaliten olduğunun farkındayım. Ücretsiz hizmet verdiğin taktirde bütçesi olmayan veya çok düşük olan sunucuların yaptıklarını kullanmasına sebebiyet vereceksin. Bu kısa vadede sunucuların mimari ve eklenti dallarını kaliteleştirecektir fakat uzun vadede ortalık senin yaptıklarını 100 sunucunun kullanıp 100 sunucunun da bunu farklılık olarak görmesine sebebiyet verecek bence. Bu her zaman böyle oldu ve böyle gidecek. Arada bir ücretsiz paylaşım yapman hoş olur elbette lâkin hizmetini tamamen ücretsize çevirmek büyük bir hatadır.

Elmaslar: Sceaw