Sol Reklam
Sağ Reklam

İnceleme Ubisoft'un Yeni Abonelik Sistemi Hakkında Bütün Detaylar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Ubisoft'un Yeni Abonelik Sistemi Hakkında Bütün Detaylar
Ubisoft'un Yeni Ücretli Abonelik Sisteminden İlginç Detaylar!

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen Ubisoft'un yeni çıkaracağı abonelik sistemi adeta Reddit gibi platformlarda birçok dedikoduya sebep oldu. Fransız video oyun geliştiricisi olan Ubisoft şirketi, Reddit platformu içerisinde çıkan bu tür dedikoduların büyük bir kısmını yalanladı. Ubisoft'un abonelik sistemi hakkında detaylar..

LinkedIn_Img_Ubi_Gen_01-1.jpg

Ubisoft Play Nedir?
Ubisoft şirketinin yeni çıkaracağı bu abonelik sistemi resmi olarak duyurulmadan önce birçok platform içerisinde büyük tartışmalara ve dedikodulara sebep oldu. Bu söylentilerden sonra Ubisoft şirketi yeni bir abonelik sistemi çıkaralacağını resmi olarak doğruladı. Birkaç gün önce ise Ubisoft şirketi yeni çıkaracağı abonelik sisteminin isminin UPlay+ olacağını resmi bir şekilde duyurdu. Ubisoft, E3 2019 konferansı içerisinde bu abonelik sisteminin yakın zamanda satışa çıkaracağını duyurdu. UPlay+ ismini alan bu abonelik hizmeti içerisinde 100'den fazla oyun olacağı resmi olarak açıklandı. UPlay+ abonelik sistemine sahip olacak kullanıcılar herhangi bir oyunun erken erişimine rahat bir şekilde ulaşabilecek. Bunun yanı sıra oyunun ek paketleride ( DLC ) indirebilecek. Şu an konu aldığımız sistemin en bomba haberi ise Google Stadia ile bağlantılı bir sistem olmasıdır. Ubisoft'un üst düzey geliştiricileri belli ki Google Stadia üyelerinden yararlanmak istiyor.

uplay-plus.jpg

Stadia'nın Ubisoft Play İle Bağlantısı Nedir?
Google Stadia'nın Ubisoft Play ile bağlantılı bir sistem olacağını söylemiştik. Google Stadia içerisinde Pro üyeliğine sahip olan kullanıcılar, Hem Stadia hem de UPlay+ sistemi içerisinde bulunan ortak oyunlara erken erişim sağlayabilecek. Bununla birlikte Stadia Pro üyeliğine sahip olan kullanıcılar oyunun DLC'lerini kullanabilecek. Ubisoft Play sisteminin Google Stadia Pro kullanıcılarına karşı tek artı yönü bu olduğu söylenebilir. Bir kaç ay içinde sisteme yeni özellikler eklenmesi bekleniyor.

uplay-plus-stadia.jpg

Not : Ubisoft Play ile Google Stadia sistemi 2020 yılında birbirine tamamen bağlanacak.

Ubisoft Play Ne Zaman Çıkacak?
Şu an test aşamasında olan Ubisoft'un abonelik sisteminin Eylül ayının başında çıkması bekleniyor. Ubisoft Play sistemi, Google Stadia ile doğrudan bağlantılı bir sistem olacağı için ülkemizde bu yıl içerisinde çıkması beklenmiyor. Google Stadia ile birlikte Ubisoft Play'in 2020 yılının ilk çeyreğine kadar ülkemize gelmesi bekleniyor. Ubisoft'un yaptığı abonelik sisteminin 2021'e kadar bütün dünyada yayınlanması bekleniyor. Ülkemize biraz geç gelse bile iyi olacağını düşünüyorum.

uplay-plus-1174539-1280x0.jpeg

Ubisoft Play Abonelik Ücretleri & Detayları
UPlay+ geliştiricileri, dolar kullanan ülkelerde abonelik sisteminin miktarını 15 euro olarak belirledi. Ubisoft firmasının Microsoft ile yakınlığını düşündüğümüz zaman ülkemizde abonelik sisteminin dövize göre uygulanmasının yüksek ihtimali olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Microsoft'a bağlı olan Xbox gibi platformlar birçok oyunu dövize göre ülkemizde satışa sunuyor. Birkaç gün önce Ubisoft Play platformu içerisinde çalışan geliştiriciler resmi bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Ubisoft içerisinde üye olan kullanıcılar Eylül ayında 1 ay ücretsiz Ubisoft abonesi olacak. Uplay'den abonelik satın alan kullanıcılar aboneliği satın almasıyla birlikte 100 adet birbirinden farklı oyuna ücretsiz bir şekilde erişebilecek.

• Ubisoft Play'in Kütüphanesine İlk Gelecek Oyunlar ;
  • The Crew 2
  • Beyond Good & Evil
  • Splinter Cell: Blacklist
  • Child of Light
  • Far Cry New Dawn
  • Anno 1800
  • Rainbow Six Siege
  • Assassin’s Creed Serileri
  • Rayman Legends
  • For Honor
  • Steep
  • Not : Ghost Recon Breakpoint ve Watch Dogs Legion oyunlarının satışa sunulmasıyla Uplay'e ekleneceği kesinleşti.

e3-2019-ubisoft-uplay-plus-google-stadia-streaming-games-4679.jpg

Steam Batar Mı?
Şu anlık Steam platformu için her şey normal gözükse bile birkaç ay içerisinde bu konular gündeme düşebilir. Steam, Google Stadia ve Ubisoft Play gibi sağlam projelere karşı ağır darbe yiyebilir. Sizce Steam bu projelerden etkilenir mi?

D96D67961B1A1396CE6F7DCC4338C4B63DED1F39

Ubisoft Play Konferans Sunumu Videosu
Google Stadia ile iş birliği içerisinde olan Ubisoft Play sistemi, E3 2019 konferasında sunum ile tanıtıldı.

Ubisoft Play Tanıtım Videosu
Ubisoft'un Youtube kanalında yayınladığı videoya göre UPlay+ platformu 3 Eylül 2019 tarihinde çıkması bekleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Blitz

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

SwapsKe#6314

Elmaslar
147
Puanlar
13.820
Azda Olsa Etkilencektir Konu Hoş Olmuş Ellerine Sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Azda Olsa Etkilencektir Konu Hoş Olmuş Ellerine Sağlık.

Konuyu beğendiğine çok sevindim. Ben de Steam platformunun bundan dolayı biraz etkileneceğini düşünüyorum.

G

Garp

Ziyaretçi
Bak şimdi olacakları anlatıyorum sana,

Steam diğer rakiplerine Epic Games'e falan hepsine biraz izin verecek daha sonra bi' vuracak masaya Half-Life 3'ü herkes Steam'a geri dönecek, diğer sene gelecek Half-Life 4'ü bi' vuracak masaya herkes olacak "O may got!". Sonra herkes anlayacak ki Steam birilerinin kendisini geçmesini istemediği sürece onu kimse geçemez.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bak şimdi olacakları anlatıyorum sana,

Steam diğer rakiplerine Epic Games'e falan hepsine biraz izin verecek daha sonra bi' vuracak masaya Half-Life 3'ü herkes Steam'a geri dönecek, diğer sene gelecek Half-Life 4'ü bi' vuracak masaya herkes olacak "O may got!". Sonra herkes anlayacak ki Steam birilerinin kendisini geçmesini istemediği sürece onu kimse geçemez.

Belki Google Stadia ve Ubisoft ortak bir şekilde anlaşarak oyunu Steam platformundan satın alacak? :D

G

Garp

Ziyaretçi
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı