Sol Reklam
Sağ Reklam

Türk Sunucuları Niye Böyle

be humble

Ege'Kaan
Elmaslar
59
Puanlar
2.220
Sizce niye daha yenilikçi olamıyorlar? Sürekli Skyblock-Faction-Survival sıkılmadık mı? Hep aynı sunucuları görmekten bıktık yabancı sunucular gibi niye kendi oyunlarımızı üretemiyoruz? Gelin seviyeli bir şekilde konuşalım saygılar :)

Nikto

.
Elmaslar
1.099
Puanlar
0
Çünkü rp açınca 10 online ı geçmiyor.Aç skyblock ver girişte 50 elmas sp 50 online.

be humble

Ege'Kaan
Elmaslar
59
Puanlar
2.220
Çünkü rp açınca 10 online ı geçmiyor.Aç skyblock ver girişte 50 elmas sp 50 online.
İllahi rp demiyorum biraz yaratıcı davranıp çok güzel oyunlar yapabilirler. İnsanların dikkatini çekebilecek birşey.

MoonQS

Nether Kaşifi
Elmaslar
796
Puanlar
16.085
Yer
Türkiye
Minecraft
Grossy
Değişik şeyler yapmak güzel fakat oyuncular buna yanaşmıyor. Insanlara sistemi anlatmak zor.
Hem 548388 sünger sp verince daha çok adam geliyor.

Minezoid

oyna.minezoid.com

Discord:

Minezoid#4994

Elmaslar
1.020
Puanlar
13.735
Yer
Minezoid Network
Türkiye ile Global'i kıyaslamak yanlış çünkü Global'de standart İngilizce dilinde açarsın kaç farklı ülkeden oyuncu çekersin ama Türkiye'de oyuncu çekebileceğin 2 ülke var Türkiye ve Azerbeycan, Azerbeycan'dan gelecek oyuncu sayısı max 10 (anlık olarak) bunun dışında Türkiye'de oyuncu kitlesi belli oyuncular ne oynar Survival,faction,skyblock vs hep aynı tür oyunları oynar farklı tür oyunlar içinde Hypixel gibi büyük sunucuları tercih ediyorlar haliyle
mesela örnek veriyorum Towny sunucu Türkiye'de hiç duymamışsındır ama Global çapta oynanan bir tür ve aşırı mantıklı sarıyor falan ama Türkiye'de 2-3 sunucu denedi açmayı (köklü sunucular) tutmadı yani kısaca Türkiye'de temel oyunlar zar zor oyuncu buluyor hatta bulamıyor bile 2-3 sunucu dışında oyuncu çekebilen sunucu yok (köklü sunucular hariç) yani en basitinden Hypixel geçenlerde Skyblock açtı sadece Skyblock bölümünde 27b 30b oyuncu oynuyor anlık olarak gibi gibi işte bu yüzden açılmıyor

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Maalesef bizim insanlarımız alışılmışın dışına çıkamıyor. Sizin dediğiniz gibi artık birilerinin bir şey yapması gerekiyor..

be humble

Ege'Kaan
Elmaslar
59
Puanlar
2.220

Maalesef bizim insanlarımız alışılmışın dışına çıkamıyor. Sizin dediğiniz gibi artık birilerinin bir şey yapması gerekiyor..
Ben yapmak istiyorum yaratıcı birisiyim açıkçası ama plugin bilgim yok :(

Almodria

Yay Yok, İskelet Yok
Sunucu Sahibi

Discord:

ALMODRİA#0001

Elmaslar
154
Puanlar
13.825
Yer
Ev
Minecraft
Almodria
İlk olarak oyuncular yeni sistemleri anlamakta zorluk çekiyor ve minecraf oynayan kitle belli bir yaşın altında oldugu için klasik sunucular daha kolay geliyor hele birde ceplerinde para varsa 30 onlinelik bir serverda direk vip alıp oynamaya başlıyorlar.
İkinci olarakta neden neredeyse hazır paketler varken zaman ayırıp kendilerini zorlayıp yeni şeyler yapmaya uğraşsınlarki iyi ve açıksız bir plugin paketi yüksek çaplı bir çalışma ile en az 2 ayda hazır hale gelir bu da tam hazır bir şekilde bile değil.

iAliOsman_TR

Örümcek Hoşt!
Elmaslar
242
Puanlar
9.320
Yer
Türkiye
Size şöyle örnek vereyim, benim açacağım sunucu HardFaction ve orada başlangıçta P80 Elmas set vermiyorum. 2. oyunumuzu kendimiz çıkaracağız ama tutacağından emin değiliz, direk SkyBlock'ada geçebiliriz neden mi? Türkiye de açacağımız oyun ne kadar güzel olsa da takan olmaz istersek 1000TL verelim reklama açacağımız oyun gereçkten güzeldi ama işte açsak 50 onlineden fazla online alamayacağımız için açmayı düşünüyoruz diyelim * sunucusu dünyada görülmemiş bi oyun açtı oyunda 10 kişi var emekleri ne olacak bu ekibin sizce? Hiçbir şey çünkü Türk oyuncuların sadece bildiği şey Faction SkyBlock. Hypixel misal biranda The Pit açtı geçen sene ne oldu bir anda tutuldu hala rahat 150 250 online alıyor ve gerçektende sarıyor. Global olarak tüm dillere sunucuyu açarsanız ve tüm forumlarda tanıtırsanız başarılı olursunuz sadece Türkiyede Alabileceğiniz online 2000 Kişi Eğer özgün olursanız işte o zaman devamı gelir. Ellerim yoruldu ama iyiki de açmışsın teşekkürler. Be humble
(Reklam diyenler konu dışarı çıkabilir.)

EfeByc21

skript falan

Discord:

Efe#0754

Elmaslar
159
Puanlar
9.270
Yer
İzmir
Minecraft
EfeByc
Zamanında Metin2RPG sunucusu açmaya çalışmıştım ama dediğin gibi durum bariz.

PyhX

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
2
Puanlar
1.990
server değil oyuncularda problem. kitlenin yaş ortalaması aşırı düşük.

FoxCraftTR1

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Ares#1881

Elmaslar
8
Puanlar
900
Minecraft
Ares
Oyuncular daha çok problem sunucular bence gayet kaliteli

PaZee

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
16
Puanlar
8.780
Knight online tasarımıyla bir sunucuya giriştim, unutmuş oldugum minecraft kodlama bilgimi tekrar kazanmak adına.
En kısa zamanda sunucuyu açacagım herşeyi en üst düzeye getirdigimde ise CS 1.6 da Yaptıgım gibi(pubg mod) minecraftada görülmemiş şeyleri katmayı düşünüyorum.

umarım bu görüşünüzü ilerde bazı sunucular hariç hepsi olarak güncellersiniz iyi forumlar :)

over_brave

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Over_Brave#9324

Elmaslar
83
Puanlar
13.625
Yer
Samsun
Minecraft
Over_Brave
Türk sunucularının çoğunun tek ama tek amacı sadece "Nasıl daha fazla para kazanıp milleti dolandırıp daha sonrada sunucuyu kapatıp farklı bir adla tekrar açıp tekrardan dolandırabilirim?" zihniyeti olduğu için yapabileceğimiz pek bir şey yok forumlar dışında. Forum siteleri eğer buna dur derse Türkiye minecraft sunucuları kesinlikle gelişecektir çünkü %80 oyuncuyu genelde forumlardan geliyorlar. Eğer ki bu forum konularına sunucuyu test ettikten sonra onay verilip konusu açılırsa Türk sunucularının kendileri için daha özgün şeyler yapabileceğine ve bu sayede Türk minecraft oyuncularını daha kaliteli sunuculara yönlendirebileceğimize inanıyorum ve bu sayede daha verimli vakit geçirebileceklerinden dolayı zevk alıp sürekli oynama isteği doğacaktır. Özellikle forum da konu açılırken açan kişiye çok dikkat edilmesi gerekiyor... Kısa ömürlü değil uzun soluklu ve ömürlü sunucuların açılması tüm Türk oyuncuları için yararına olacaktır.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı