Sol Reklam

İnceleme Tüm Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Serisi Hakkında Bilgiler,Gerçekleşmiş Teoriler vs.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

oKomut

Discord : oKomut#8290 Steam : oKomut

Discord:

oKomut#8290

Elmaslar
162
Puanlar
9.070
Minecraft
DecisioN
2 Gün önce 4,5 yıldır bekleyişte olduğum "Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya" adlı film çıktı.
Filmin leak theoryleri yani film hakkında büyük teoriler çıkmıştı(bunlardan bahsedicem) bunların yalan olduğunu düşünürken %90ının gerçek olduğunu gördüm.
Bazı teorilerden dolayı çok üzüldüm bazı gerçeklerden dolayıda ama film bunun haricinde müthişti.
Her neyse şimdi taa 2008e gidelim.

Yıl:2008
Dreamworks how to train your dragon 1(Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1)'in planlarına başladı.

Yıl:2010
Dreamworks how to train your dragon 1(Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1)i vizyona sundu.
Şimdi başlıyalım bu film hakkındaki şeylere.

tumblr_mgheqe7apt1r6hoj2o2_500.gif

Hikayesi şu şekilde; Hıçkıdık vikingler arasın da köyde en korkak çocuk olarak biliniyor bir gün yine ejderhalarla savaşırken sapan ile gecenin öfkesi namı değer en tehlikeli ejderha türünü vurduğunu iddia ediyor hiç bir viking buna inanmıyor ve onu kanıtlamak için sabah erkenden kaçıp düştüğü yere doğru giderken Gecenin öfkesinin bayılmış şekilde ona baktığını görüyor kanıtlamak için bıçağı göğsüne koyuyor ardından ise vicdanına dayanamayıp ipi kesip kaçmasını sağlıyor ilk başta gecenin öfkesi hıçkıdığı öldürücekken onu kurtardığı için bırakıp evine gidiyor fakat hıçkıdık onunla dost olmak için ertesi gün 6-7 adet balıkla geliyor balıkları gecenin öfkesine verip ona dokunmayı çalışıyor fakat gecenin öfkesi kaçıyor ardından bu onla dost olmıyacağını anlayınca bir kayaya oturup çubukla onu çizip düşünürken gecenin öfkesi büyük bir çubukla labirent çiziyor ve hıçkıdık o labirenti bitirip sonunda gecenin öfkesini ulaşıyor ve elini burnuna koyup koklamasıyla onun düşman olmadını anlıyor ve dost oluyorlar. Her gün ona iyi bişeyler getiriyor örneğin kanadını kırdığı için onu bir aletle tamir ediyor ve tekrar uçmasını sağlıyor bu sayede uçup birlikte gezebiliyolar ardından vikinglerin üstünde yani berk de ejderhaları öldürme eğitim yeri açılıyor burada hıçkıdık gecenin öfkesi yani dişsizden aldığı bilgiler sayesinde tüm eğitimleri geçiyor ve oradaki astrid bunu kıskanıyor onu bir gün takip ediyor ve onun evcil bir ejderhası oldunu sölüyor hıçkıdık ise vikingler ejderha düşmanı oldu için ejderha düşmanı olmaması gerektiğini ona söylüyor ve gezdirerek onu ikna ediyor fakat son gün gerçek bir ejderha öldürmesi gerekiyor son gün eğitim yerine gidiyor ve tüm halkın önünde bir ateş ejderhası eğitiyor herkes şaşırıyor ve bize ihanet ettin hain gibi gibi bağırmaya başlıyolar ve o olay da tam ejderha babası geldiği için ona zarar verecekken dişsiz onu gelip kurtarıyor ardından tüm vikingler gemilerle dişsizi aramaya çıkıyor hıçkıdık ise eve tıkalı kalıyor babasını açıklamaya çalışıyor babası dinlemiyor babası gittikten sonra buda tabi ki orda kalmayıp bir gemiyle gitmeye çalışırken dişsizi yakaladıklarını ve onun bilinçleri ile ejderhaların yuvasını aradıklarını görüyorlar dişsiz onları bir yere götürüyor ve yuvanın önünde bir alpha bekliyor alpha koskocaman ve zarar verici babası onla savaşamıyor ve o sırada hıçkıdık dişsizi kurtarıp alphayla savaşıyor ve alphayı yıkıyorlar fakat sonda alpha büyük oldu için disşiz ile hıçkıdıkın üzerine düşüyor dişsiz son onda onları biraz ileriye alıyor kanatlarının içine fakat herkes oldüğü için ağlamaya başlıyor fakat dişsiz onları kanatlarının içine aldığı için sadece bacağı kopuk şekilde hayata devam ediyor ve bu olay yüzünden tüm vikingler ve ejderhalar dost oluyor ve tüm vikingler bir ejderha sahibi olup hıçkıdıkda 1 ay boyunca ayağı yüzünden yüreyemiyor o sırada ise zebellanın yani babasının yakın arkaşı ona bir yapma bacak yapıyor ve bu sayede tekrar yüreyebiliyor.

Hikayesi bu şekilde biliyorum bir sürü hatta yüzlerce yazım yanlışı var. :D

(not bunun için bir teori yok çünkü bu zaten ilk film)

2.filmin çıkması için millet 4 yıl boyunca bekledi fakat bunlar için arada

Ejderhalar Sınırın Ötesinde
gibi dizilerle arayı kapattılar
Bu filmlerde ne oldu derseniz sınırlanmış berkin ötesindeki meşale gibi ejderha türlerini buldular.

Şimdi gidelim 2014'e Ejderhanı nasıl eğitirsin 2'nin çıkışına.

ReadyLividErne-small.gif

Film de ilk başta herkesin ejderhası oldunu vs görüyoruz ardından ise her yıl yapılan ejderhalala koyunları yakalayıp puan yapma turnavasını görüyoruz burda dişsiz ve hıçkıdık yok çünkü onlar dağın tepesinde haritaın diğer taraflarını öğrenmek için haritanın devamını kuruyolar ve yarışmanın ardından tüm ejderha sürücülerle berki tamamen ejderha şehri yapmak için berkin sınırından çıkıp yeni ejderhalar aramaya çıkıyolar ardından gezerken herkes birbirinden ayrılıyorlar dişssi ve hıçkıdık ise bir buz mağarsına düşüyor çok karanlık oldu için ilk başta hiç birşey göremiyor fakat ateşi yaktıktan sonra etrafta birsürü ejderha nın oldunu ve onu uyandıklarını ve onlarında bir sürücüsü oldunu görüyorlar o sürücü dişsizi 1 hamleyle bayıltıyo hıçkıdık ise ona kim oldunu soruyor ve maskesini açtıktan sonra onun savaşta ejderhalar tarafından kaçırılan annesi oldunu görüyor ejderhalarla dost olup onlarla küçük bir dünya kurmuş oldunu görüyoruz ve ardından babası onu buz mağarasının içinde buluyor ve annesini buldunu görünce seviniyor şarkılar söylüyorlar ve tekrardan eş oluyorlar ve hayatlarını devam ediyorlar. Buz mağarasından çıktıktan sonra 1.filmde yendikleri alphanın korkunç rakipleri drago tarafından kontrol edildini ve tüm ejderhaların ona gittini görüyorlar dişsizide eline alıp hıçkıdığı öldürmesini emir ediyor fakat kendi bilincinde olmadan hıçkıdığa bir ışık topu fırlatıyor o sıradada babası oğlunun ölmemesi için önüne atlıyor ve babası orada vefat ediyor. O sırada savaşa katılmayıp kaçıp onun mezarını okuyorlar ve vikinglerin yaptığı gibi cesedini gemide yakıp belirli şeyler söyleyip bitiyor hıçkıdk büyük bir darbe alıyor fakat pes etmeyip küçük ejderhaları alıp savaşa katılıyor dişsizin yanına gidiyor ve ona Dostum sakın onun emrine uyma benim ben hıçkıdık en iyi dostun senin en iyi dostun gibi şeyler söylüyor dişsiz ise arkadaşlığın bağı ile gözleri büyüyor ve emirden çıkıp tekrardan hıçkıdıkla gidiyor hıçkıdık ise tekrar emiri altına girmemesi için gözüne bir şey bağlayıp hıçkıdığın yönlendirmesiyle savaşıyor fakat alpha onları buzun altında bırakıyor herkes dişsizin ve hıçkıdın buz içinde öldünü sanarken dişsiz çok sinirleniyor ve alfa haline geçiyor ardından yıldırımlardan güç alarak buzu eritiyor ve alpha haliyle tüm ejderhaları kontrol edip alphanın 1 boynuzunu kopartıp onu yıkıyor ve mutlu sonla sonuçlanıyor.(he bide sonda astridle yavaş yavaş işleri koparıyolar öpüşüyolar)

ardından 5 yıl ejderhanı nasıl eğitirsin 3 çıkıcak bir çok kez çıkış tarihi değişti fakat 2 gün önce şuan vizyonlarda tabi arada boş bırakmamak için yeni dizilerde çıktı

örneğin: Ejderhalar berkin ötesinde(netflix'de)
Bu filmdede berkin ötesindeki adalardaki ejderhaları buluyolardı.

Şimdi gelelim 2 gün önce çıkan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3'E

b8dc32f206ef2c3614307d576835b7b2.gif

İlk başta gerçekleşmiş olan teorileri söyleyeyim

1.Teorimiz hıçkıdık ve dişsizin ayrılması dişsizin ejderhaların dünyasını ve ışığın öfkesi bulup evlenmeleri ve hıçkıdıkla ada astridin evlenmesi ve çocuk yapmasaydı 2side gerçekleşti dişsiz 3 adet çocuğa hıçkıdık ise 2 adet çocuğa sahip oldu. 2. Teori bu filmin son filmi olmasıydı ve evet bu son filmi :( çok üzücü

Şimdi çok büyük spoiler şuan adam akıllı korsanı çıkmadı 3.filmin yani izlicem ve spoiler almak istemiyorum diyorsanız hikayesini okuma!

Filmin başında yine bir gemi basıyorlar bu gemide ise tüm ejderhaları kurtarıyorlar fakat ışığın öfkesini görmeden geçiyorlar ardından ise berke gidiyorlar berkde heryerin ejderha doldunu görüyoruz sonra salona geçiyorlar hıçkıdık reis oluyor bu arada babasının arkadaşı ona astridle evlenirse çok zeka sahibi olup beri daha iyi yönetebileceklerini söylüyor fakat bu onu şaka manasında geçiştiriyor sonrasında yine 2.filmden aşına oldumuz dağda haritanın devamını bulmak için geçmişe gidiyor taa 2 yaşında babasının ona anlattığı hikaye GİZLİ DÜNYA hikayesi bu hikayede dünyanın da ötesinde ejderhaların yaşadığı bir yerin oldunu söylüyor haritada ise tek açık olmayan yer orası olduğu için onun gerçek oldunu sanıp tüm vikinglere haber vermeye giderken dişsizin bir yere indiğini görüyor ve onu takip ediyorlar orada ışığın öfkesini görüyor onu çok seviyor dişsiz fakat hıçkıdık gelince ışığın öfkesi korkup kaçıyor ardından salonda dişsizin onu çok sevdini görüyorlar ardından bu manzaraya daha çok dayanamayıp ertesi gün tekrardan ışığın öfkesini aramaya gidiyorlar fakat aynı yerde bu sefer orada tuzak kuruldunu görüyolar yani buda ışığın öfkesinin kaçırıldı demek ertesi gün vikinglere berkin ötesine yani gizli dünyaya gitmelerini vs ikna ediyor ve tüm ejderhalar toplanıp berkin ötesine gidiyorlar fakat yoldayken ışığın öfkesinini yakalanmadını ve onun onları takip ettiğini öğreniyorlar ardından berke gidemeyip yarı yolda bir yerde turup geçici berk olarak orda kalıyorlar fakat hıçkıdığın annesi geri döndüğünde kötü adamların onları takip ettiğini öğreniyor tabi bu sırada dişsizi ışığın öfkesiyle dolaşması için hıçkıdık azat ediyor ve onlar birlikte konuşuyolar birbirlerini sevdiklri için de gizli dünyaya gidiyorlar ve orada kral ve kraliçe olup kalıyolar hıçkıdık ise azat ederken sonsuza kadar orada kalacağını bilmiyordu ardından ise tek başınada bişey yapacını görmek için hıçkıdık ile astrid astridin ejderhasıyla bir kötü adam baskınına gidiyorlar fakat hiç birşey yapamıyorlar 2 başlı yılan ejderhasının sahibinin kardeşi ise kötü adamlar tarafından kaçırılıyor o sırada da hıçkıdık artık tek başına bişey yapamadını görüyor astride tekrar biniyolar bu sefer kız kardeşini kurtarmaya giderken yanlışıkla gizli dünya ya giriyolar ve gizli dünya da kral ve kraliçenin yani dişsiz ile ışığın öfkesinin orada sevgili olduklarını gördükleri için gidicekler iken oradaki bir ejderha onları öldürmek için gidiyor tabi dişsizde onun dostu olduğu için onu kurtarıyor ve oradan kaçıyor tabiki ışığın öfkeside onları takip edip oraya geliyolar o sırada ise hıçkıdık dişsize özür dileyip orada kalabileceğini ve artık onunda kendi hayatı olmadsını sölüyor o sırada ise ışığın öfkesi geliyor o sırada ise kız kardeşi yani sert ceviz geri dönüyor kız kardeşi sert ceviz ise onları sinir edip kaçtını söl
yor fakat kötü adamlarda onları arkadan takip edip yeni berke geliyolar ışığın öfkesi ve dişsizi kaçırıyolar astridle ışığın öfkesi ve dişsiz ikurtarıyolar fakat dişsiz okla vurulup aşağı düşüyor ışığın öfkesi ise hıçkıdığı kurtarmıştı hıçkıdık ise beni bırak yeni hayatı olacak sizsiniz git ve dişsizi kurtar diyor ve aşağı atlayıp kendini ölüme bırakıyor fakat dişsizi kurtardıktan sonra dişsizde hızla onu kurtarıyor kötü adam ise orada ölüyor bu sayede birbirlerini kurtarıyorlar ve hıçkıdın söylediği gibi dişsiz ile ışığın öfkesinin yeni bir hayatı oluyor ve hıçkıdıkla da astrid evlenip 3 çocukları oluyor filmin sonunda ise hıçkıdığın yaklaşık 20-30 yaşındaki haliyle astridin yaşlı hali bir gemide gezerken dişsiz ile ışığın öfkesinin buluyor onlar evlenmiş ve 3 çocuk sahibleriler fakat dişsiz sahibini tanımayıp ilk başta saldırmak için gemiye atlıyor hıçkıdığın çocukları korkup saklanıyorlar ardından ise dişsiz de hıçkıdığı tanıyor ve yıllar sonra yaklaşık 5-6 yıl sonra sahibini gördüğü için seviniyor ardından dişsiz onun çocuklarına bakıyor ve onlarıda kendini sevdiriyor ve hepsi birlikte uçuşa çıkıyolar ve film bu şekilde bitiyor

Üzüldüğünüz yerler olabilmiş olabilr fakat üzülmek istemiyorsanız burayı açmayın büyük spoiler yine bu arada

4. film gelmemesinin yanında sanki sonda tekrardan birleşmişler gibi gözüküyor olabilir fakat birleşmiyolar yani 2 tarafda o olaydan sonra ayrılıp normal hayatlarına devam ediyorlar yani yinede 4.film gelmicek üff :( [Not bu leaklenmiş bir teori olduğıu iddia ediliyor belki gerçek değildir.]

Konum böyleydi hiç birşeyi copy paste yapmadım Bu yüzden elim koptu sağlıcakla kalın
HTTYD <3

tumblr_p9ypfahBaa1rgx1dyo5_r1_500.gif

Muzaffer Bayraktar

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

Muzaffer BAYRAKTAR#8519

Elmaslar
7
Puanlar
2.000
Minecraft
MuzoTC
Copy Paste değilse hayranı olanlar için baya yararlı ve bir o kadar da kötü (spoiler olduğundan) bir konu.

oKomut

Discord:

oKomut#8290

Elmaslar
162
Puanlar
9.070
Minecraft
DecisioN

kingOf0

"~SimitSu"

Discord:

kingOf0!#4055

Elmaslar
745
Puanlar
15.070
Yer
getPlayer("SimitSu").getLocation()
Minecraft
SimitSu
Copy paste yok ayrıca zaten hayranıysa büyük ihtimal hepsini izlemiştir spoiler almaz belki 3. için alır
yok cnm 3. içinde olmuyor, zaten biliyordum bunları xD
Early watcher kingOf!

Cremranyec78

Burak AYDIN
Emektar

Discord:

Cremranyec78#5276

Elmaslar
1.676
Puanlar
17.030
Yer
İstanbul
Minecraft
Cremranyec78
Bu animasyon filmini yeni izledim ya :P Gayet güzel yapılmış bence..

oKomut

Discord:

oKomut#8290

Elmaslar
162
Puanlar
9.070
Minecraft
DecisioN

Yusuf | JosephBey

Osprey Software | 2019

Discord:

Yusuf Elmalıoğlu #7085

Elmaslar
10
Puanlar
0
Yer
Bursa
Minecraft
JosephBey
Konu tasarımını geliştirebilirsin. Ayrıca ben nedense Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ? serisini bir türlü sevemiyorum fakat seven kullanıcılar için hoş bir konu diye düşünüyorum :')

oKomut

Discord:

oKomut#8290

Elmaslar
162
Puanlar
9.070
Minecraft
DecisioN
Konu tasarımını geliştirebilirsin. Ayrıca ben nedense Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ? serisini bir türlü sevemiyorum fakat seven kullanıcılar için hoş bir konu diye düşünüyorum :')
Amacım filmin tüm serisinin hikayesini,teorilerini,gerçeklerini vs anlatmaktı oyüzden konu tasarımıyla hiç uğraşmadım. Sevmiyor olabilirsiniz birşey diyemem herkesin kendine has sevdiği tarz vardır :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı