Sol Reklam
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
dBLdJ4.jpg

Güzel bir görüntüye kim hayır diyebilir ki?
Selam afacanlar! Uzun süredir konu açmıyordum, bu yokluğumun ardından size kendim de kullandığım gayet hoş bir programı tanıtacağım. Programın işlevi ise Windows'un varsayılan, gittikçe can sıkıcı ve tek renkten ibaret kalan görev çubuğunu o güzel görünüme kavuşturmak...

İndirmek için...
Bu programı geliştiren ethanhs,'ın GitHub sayfasından güncel sürümleri indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın, unutmayın ki bu program sadece Windows 10'da çalışır.

Programı indirince ne mi kazanacaksınız?
Öncelikle, programın en güncel sürümünü indirdikten sonra böyle bir klasör ile yüzleşeceksiniz:

nlb63M.png

Programı başlatmak için ise TranslucentTB.exe adlı dosyayı açmanız gerekmektedir. Ops! Korkmayın, programı başlatınca derhal görev çubuğunun değiştiğini görüyoruz...

Ayarlamalar falan, hani?
Program seçenekleri için görev çubuğundaki ^ simgesinden TranslucentTB ikonuna tıklıyoruz.

qvAkXZ.png

Blur (Bulanık) seçeneğine tıklarsanız bulanık, Clear (Temiz) seçeneğine tıklarsanız görünmez, berrak bir görev çubuğuna sahip olursunuz. Varsayılan görev çubuğuna dönmek için Normal (Varsayılan) seçeneğine tıklayabilirsiniz, ne anlamı kalır ki?

Bilgisayarım başladığında programım da açılsın...
Windows başlatıldığında bir bakıyorsunuz ki görev çubuğu eski haline dönmüş, hemen sinirlenip programı sili... Pekala, bu bana da olmuştu. Tek yapmanız gereken Dynamic Start (Dinamik Başlat) seçeneğine tıklamanız, eğer programdan geçici bir çıkış yapmak isterseniz Exit (Çıkış) seçeneğine tıklayabilirsiniz.

TranslucentTB-2.jpg

beğeni.gif

Görüşürüz!
Böylece konumuzun sonuna geliyoruz. Artık Windows görev çubuğundan sıkılmış bu program ile nasıl değiştirildiğini anlamış oldu. Okuduysanız, okuduğunuza sevindim. Lakin konu güncellenebilir, izlemenizi veyahut ara sıra bakmanızı öneririm.

Son düzenleme:
G

Garp

Ziyaretçi
Güzel, lakin çokta gerekli değil.

S

sooply

Ziyaretçi
Bence güzel olmuş. Kullanacağım daha güzel gözüküyor.

Murat1618

Nerelerdesin Be Zümrüt?
Elmaslar
397
Puanlar
14.520
Nice hocam . Süperrr .

BurakXX

Efendim Yakınlarda Kısır Kokusu Alıyorum.

Discord:

Burak#7050

Elmaslar
698
Puanlar
9.030
Minecraft
BurakXX
Facebook
BurakXX
Twitter
BurakXX
Güzel fakat bana eski hali daha güzel görünüyor :)

Ugur_Burak

Uçakçı
Elmaslar
60
Puanlar
13.370
Yer
İstanbul
Minecraft
Ugur_Burak
Programın tüm olayı sanırım görev çubuğunu transparan yapmak. İkonlar fazlalaştığında bunun pek bir önemi olmayacak. Fazla kaynak harcamıyorsa yüklenebilir bir program.

beeboy07

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor

Discord:

beeboy07#1737

Elmaslar
659
Puanlar
15.030
Yer
İstanbul
Program güncellenmiş ve yepyeni özellikler gelmiş. Son sürüm 18 gün önce aynı yapımcı tarafından paylaşılmış yani hala güncel. Link de güncel.

luteNg

Fırında Isıttığım İlk Taş

Discord:

luteNg#2420

Elmaslar
55
Puanlar
6.370
Minecraft
luteNg
Teşekkürler. Göze hitap eden bir görüntü oluşuyor :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı