Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü TPS Sorunu

RayChimera

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

RayChimera#0001

Elmaslar
12
Puanlar
2.075
Minecraft
RayChimera
Son zamanlarda sunucu TPS aşırı şekilde düşüp sunucumda lag yapıyor.
1620292448733.png

Timings dosyasınıda alt tarafta bırakıyorum hangi pluginden kaynaklanıyor acaba ?
Timings Raporu İçin TIKLA

W

Wafe

Ziyaretçi

RayChimera

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

RayChimera#0001

Elmaslar
12
Puanlar
2.075
Minecraft
RayChimera
yapmanız gerekenleri anlatıyorum:
1 paper spigot kurun
2 https://www.spigotmc.org/threads/guide-server-optimization⚡.283181/ burada söylenenleri yapın
3 https://www.spigotmc.org/resources/mobstacker.15596/
4 https://www.spigotmc.org/resources/worldborder.60905/
5 https://www.spigotmc.org/resources/antiredstoneclock-worldguard-plotsquard-support-1-8-1-16.18557/
bu pluginleri kurun
6 makineniz düşük ise yükseltin veya sürüm düşürü
Sunucumda çok fazla gereksiz plugin var ondan dolayıda oluyormuş

W

Wafe

Ziyaretçi

RayChimera

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

RayChimera#0001

Elmaslar
12
Puanlar
2.075
Minecraft
RayChimera

Alfredo'

aynen kardeşim aras kargo, aç kapıyı

Discord:

berqtcann

Elmaslar
142
Puanlar
4.535
Yer
Bursa
Sunucunuzu optimize etmeyi deneyin. Gereksiz eklentileri silin/güncel tutun, makinenizle alakalı ise firmanızla görüşün (sağlam bir makineniz yoksa, sağlam bir makine alın).​

emirredd

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

EMIRREDD#0006

Elmaslar
4
Puanlar
910
Minecraft
EMİRREDD
sunucu sürmünüz nedir?
buna göre yardım edebilirim

RayChimera

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

RayChimera#0001

Elmaslar
12
Puanlar
2.075
Minecraft
RayChimera

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
Sunucunuzu optimize etmeyi deneyin. Gereksiz eklentileri silin/güncel tutun, makinenizle alakalı ise firmanızla görüşün (sağlam bir makineniz yoksa, sağlam bir makine alın).​
dostum eklentileri güncel tutmak tps sorunu düzeltmez yeni eklemeler yapıldığı için dosyaların ve plugin işlemleri dahada yoğunlaşır yanlış bilgi verme

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
tps kayıpları gözüküyor ilk başta %100 tps kaybı sonra %50 ila %51'lerde dolaşıyor sonra düşüyor düşündüğüme göre her zaman olmuyor bu buna neden olan şey bir sıkıtılı çalışan eklenti yada bir işlem ile sorun yatacak birşeyi loop'a sokuyor olabilir yada crackli bir eklentinin çıkardığı ağır bir problem...

EK: Makinen Paketinin istediği gereksinimleri karşılamıyorda olabilir.

RayChimera

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

RayChimera#0001

Elmaslar
12
Puanlar
2.075
Minecraft
RayChimera
tps kayıpları gözüküyor ilk başta %100 tps kaybı sonra %50 ila %51'lerde dolaşıyor sonra düşüyor düşündüğüme göre her zaman olmuyor bu buna neden olan şey bir sıkıtılı çalışan eklenti yada bir işlem ile sorun yatacak birşeyi loop'a sokuyor olabilir yada crackli bir eklentinin çıkardığı ağır bir problem...

EK: Makinen Paketinin istediği gereksinimleri karşılamıyorda olabilir.
Bazı pluginleri silip öyle deniyeceğim sorunu çözmek için eğer devam ederse vdsyi değiştiricem.

Alfredo'

Discord:

berqtcann

Elmaslar
142
Puanlar
4.535
Yer
Bursa
dostum eklentileri güncel tutmak tps sorunu düzeltmez yeni eklemeler yapıldığı için dosyaların ve plugin işlemleri dahada yoğunlaşır yanlış bilgi verme
Yanlış bilgi mi? Dostum, git bakayım en eski sürüm eklenti kullan, bir de yeni sürüm kullan, hangisi daha iyi performans verecek bakalım.​

zBlob_HD

Creeper Evimi Patlattı
Elmaslar
98
Puanlar
14.025
Minecraft
_BatuhanDEV_
Yanlış bilgi mi? Dostum, git bakayım en eski sürüm eklenti kullan, bir de yeni sürüm kullan, hangisi daha iyi performans verecek bakalım.​
dostum o güncellemeler ile yeni gelen açıklar buglar ve sorunlar olabilir tabi düzeltmelerde olabilir ama dostum worldguard'da neden her oyun sürümü için bir worldguard sürümü var zannediyorsun biraz bilgin olupta yazarsan iyi olur her eklenti için güncelleme kesinlikle güzel bir işlem değil zararlarda çıkartabilir...

Alfredo'

Discord:

berqtcann

Elmaslar
142
Puanlar
4.535
Yer
Bursa
dostum o güncellemeler ile yeni gelen açıklar buglar ve sorunlar olabilir tabi düzeltmelerde olabilir ama dostum worldguard'da neden her oyun sürümü için bir worldguard sürümü var zannediyorsun biraz bilgin olupta yazarsan iyi olur her eklenti için güncelleme kesinlikle güzel bir işlem değil zararlarda çıkartabilir...
Hocam, merak etme bilgim var. Sunucu optimizasyonu hakkında bir şeyler araştırırsan senin de olabilir.

Özellikle belirtiyorum orada "Gereksiz eklentileri silin/eklentileri güncel tutun" demişim. Leak eklenti var ise o da tps düşüklüğüne sebep olabilir.

Sunucu optimizasyonunun başında, eklentileri güncel tutmak geliyor. Bunu herkes biliyor, siz öğrenemediniz sanırım.
Eklentiler bile güncelle beni diyor. Oyuna girince bu yüzden sohbette op olanlara bildirim gönderiyor.​

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı