Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber TP Link TD-W9970 model modemde port açma

ItsBoraPvP

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
10
Puanlar
6.370
Minecraft sunucum için port açmayı denedim ama olmadı. Güvenlik duvarından yeni kural eklemeyi ve javaları etkinleştirmeyi de yaptım sorun denir yardım edebilir misiniz?

B

BeefTacos

Ziyaretçi
Minecraft sunucum için port açmayı denedim ama olmadı. Güvenlik duvarından yeni kural eklemeyi ve javaları etkinleştirmeyi de yaptım sorun denir yardım edebilir misiniz?
dostum açtığın portu tetiklemen gerek eğer yapmadıysan portunu arayüzünün istediği gibi aç ondan sonrada sunucuyu aç server.prop dosyasında portu ve ip adresini düzgün yaz port kontrol sitesine gir bi kontol et bakalım.

ItsBoraPvP

Elmaslar
10
Puanlar
6.370
dostum açtığın portu tetiklemen gerek eğer yapmadıysan portunu arayüzünün istediği gibi aç ondan sonrada sunucuyu aç server.prop dosyasında portu ve ip adresini düzgün yaz port kontrol sitesine gir bi kontol et bakalım.
ben port yönlendirmeyi yaptım ipv4 ve portu güzdün yazdım, server.prop dosyasında da yazıyor. Port tetiklemeyi nasıl yapacağım?

S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
Kendi bilgisayarında herkese açık bir sunucu açmak istiyorsan sanırım yapamaman daha hayırlı olacaktır

ItsBoraPvP

Elmaslar
10
Puanlar
6.370
S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
peki sunucuyu nereden kurayım?
Hiç bir makine kiralamayı veya satın almayı düşündün mü? Ben port açmayı beceremeyen bir insanın port açarsa ve ip adresini insanlarla paylaşırsa başına gelebileceklerden bazılarını sıralayayım:
1- IP adresinden konum tespiti yapabilirler eğer senin için sakıncalıysa haberin olsun.
2- Bilgisayar özelliklerini bilmiyorum ama düşük bir bilgisayarsa hem kişisel olarak kullanıp hem oyuncuları oynatamazsın sonunda işlemcin hasar bile alabilir.
3- Sunucuya bir dos, botnet saldırısı yapılırsa aynı şekilde bilgisayarın hasar alabilir ve internetine aşırı derecede yüklenme olur (Belki saldırı olmadan bile internetinle ilgili sorun yaşayacaksın, datacenterlardaki internetle senin internetin aynı değildir diye düşünüyorum).
4- Kullanıma ve uptime'a bağlı olarak elektrik ve interneti gereğinden fazla kullanacaksın, normal faturaların birkaç katı fatura bir sunucu kiralamaktan pahalı olabilir.
5- Port açmayı bilmediğinden ve güvenlik duvarını kapattım vs. dediğinden yola çıkarak hacklenebilme olasılığın var; bilgisayarındaki ftp veya ssh kullanılarak kişisel bilgilerin, dosyaların çalınabilir ve bilgisayarına trojen vs. yüklenebilir.

Bu maddelerden fazla birçok olasılık vardır emin ol, bunlardan bazılarını cloudflare veya proxy gibi şeylerle engelleyebilirsin, bazılarını da bilgi edinerek çözebilirsin ama saldırıları ve aşırı kullanım sonucu oluşacak durumları çözemezsin.

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Bu dönemde modem üzerinden açılan portların çalışması için internet sağlayıcınızla iletişime geçip ek bir ücret ödemeniz gerekiyor.

ItsBoraPvP

Elmaslar
10
Puanlar
6.370
Hiç bir makine kiralamayı veya satın almayı düşündün mü? Ben port açmayı beceremeyen bir insanın port açarsa ve ip adresini insanlarla paylaşırsa başına gelebileceklerden bazılarını sıralayayım:
1- IP adresinden konum tespiti yapabilirler eğer senin için sakıncalıysa haberin olsun.
2- Bilgisayar özelliklerini bilmiyorum ama düşük bir bilgisayarsa hem kişisel olarak kullanıp hem oyuncuları oynatamazsın sonunda işlemcin hasar bile alabilir.
3- Sunucuya bir dos, botnet saldırısı yapılırsa aynı şekilde bilgisayarın hasar alabilir ve internetine aşırı derecede yüklenme olur (Belki saldırı olmadan bile internetinle ilgili sorun yaşayacaksın, datacenterlardaki internetle senin internetin aynı değildir diye düşünüyorum).
4- Kullanıma ve uptime'a bağlı olarak elektrik ve interneti gereğinden fazla kullanacaksın, normal faturaların birkaç katı fatura bir sunucu kiralamaktan pahalı olabilir.
5- Port açmayı bilmediğinden ve güvenlik duvarını kapattım vs. dediğinden yola çıkarak hacklenebilme olasılığın var; bilgisayarındaki ftp veya ssh kullanılarak kişisel bilgilerin, dosyaların çalınabilir ve bilgisayarına trojen vs. yüklenebilir.

Bu maddelerden fazla birçok olasılık vardır emin ol, bunlardan bazılarını cloudflare veya proxy gibi şeylerle engelleyebilirsin, bazılarını da bilgi edinerek çözebilirsin ama saldırıları ve aşırı kullanım sonucu oluşacak durumları çözemezsin.
bu dediklerini düşünebiliyorum. Amacım büyük bir sunucu kurmak değil. 10-15 kişilik bir sunucu kurmayı istiyordum. 1. si port açmayı biliyorum ama en son 5 yıl önce açtım unutmuş olabilirim (ki unutmadım), port açma değişmiş olabilir. 2. si güvenlik duvarını kapatmadım düzgün oku. Zaten amacım gelen geçen herkesi sunucuya toplamak değil arkadaş grubuyla oynamak, bu yüzden saldırı vs. olacağını sanmam. PC kullanmada zorluk çekebileceğim hakkında doğru söylüyorsun. Bilgilendirdiğin için teşekkürler. Peki sunucuyu nereden kiralayabilirim ? Sunucuyu bir site üzerinden yönetmek zor geliyor ama başka bildiğin bir yol varsa paylaşırsan sevinirim.

ItsBoraPvP

Elmaslar
10
Puanlar
6.370
S

Silinen üye 116132

Ziyaretçi
B

BeefTacos

Ziyaretçi

ItsBoraPvP

Elmaslar
10
Puanlar
6.370
tamam da arkadaşlar ben bu ipyi herkesle paylaşmayacağım. Ve port açmanın da ücretli olduğunu sanmıyorum. Dalga geçmeden düzgünce PORT AÇMAYI söyleyebilecek biri var mı?

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
tamam da arkadaşlar ben bu ipyi herkesle paylaşmayacağım. Ve port açmanın da ücretli olduğunu sanmıyorum. Dalga geçmeden düzgünce PORT AÇMAYI söyleyebilecek biri var mı?
Dalga geçiyor gibi mi görünüyorum? 11 Lira civarı bir şey zaten.

Ravolt

Elmas Güneş Gibi Parıldıyor
Emektar

Discord:

Ravolt#8521

Elmaslar
489
Puanlar
12.305
Yer
İstanbul
Minecraft
Ravolt

Ne zamandır kendi kişisel bilgisayarımızdan açtığımız sunucular yüzünden elektrik faturamız kat be kat artarak fazlasını ödüyoruz? :D

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı