Sol Reklam
Sağ Reklam

Tor Browser // .Onion Uzantılı Site Kurmak [Resimli Anlatım]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Black-Spy

Yay Yok, İskelet Yok
Elmaslar
208
Puanlar
13.820
Yer
Sarajevo
Minecraft
TOM547
Kurması gayet basit ve ücretsiz. Kendi bilgisayarınızı sunucu olarak kullanıyorsunuz. Dolayısıyla bilgisayar kapanınca site gidiyor. Bunu önlemek için server kiralayabilirsiniz.

Gerekenler::

• Tor Browser
  • Xampp(localhost server için)
  • Azcık sunucu,web bilgisi

Xampp bilmeyenlere hakkında bilmeleri gereken kısa bilgileri vereceğim. derine inmeyeceğim.

Xampp bilgisayarınızı bir web sunucusu gibi kullanabilmenizi sağlar. Xampp'ı kurduğunuz dizinde httdocs içine site dosyalarını atarsınız. Tarayıcınızın url kısmına localhost yazdığınızda karşınıza çıkar. Onion sitede de htdocs klasörü içindeki dosyalar sitemizin dosyaları olacak. Xampp sayesinde bilgisayarımızı sunucu olarak kullanabileceğiz.

Kurulum::

Tor browserı kurduğumuz dizinde;
Kod:
\Tor Browser\Browser\TorBrowser\Data\Tor
yolunu izleyin. Bu klasörde bulunan torrc dosyasını metin belgesi ile açın. Ve bu verdiklerimi en alta ekleyin.
Kod:
# Hidden Service
HiddenServiceDir siteminbilgileri
HiddenServicePort 80 127.0.0.1:80
J6667E.jpg

siteminbilgileri kısmı .onion sitemize ait bilgilerin saklandığı yer olacak. Domain ismini buradan olacağız. O kısmı kendinize göre ayarlayın. Kendiniz bir dizine yönlendirebilirsiniz. Ya da benim gibi
Kod:
HiddenServiceDir info
şeklinde değişebilirsiniz kolayca. Eğer böyle yaparsanız dosya "Tor Browser\Browser" kısmında yer alacaktır info dosyamız.

Devam edelim. Metin belgesini kaydettikten sonra çıkın.

Şimdi xampp açalım. Ve şekildeki gibi. Apache'ye start verelim.
9EEE9O.jpg

Evet localhost sunucusun aktif ettik. Chrome'da url kısmına localhost yazarsanız kendi bilgisayarınıza bağlanacaksınız;
D999Ey.jpg

Evet gördüğünüz gibi bağlandı. Peki site indexini veya site scriptini nereye atacağım. Xamppı kurduğunuz klasörde. Htdocs klasörünün içerisine atacaksınız. Ben buraya index.html le basit bir hello world indexi hazırladım şekildeki gibi.

Şimdi bunu şu meşhur deep web' e nasıl ekleyeceğiz. Htdocs klasörü içindeki dosyalar bizim .onion sitemizin dosyaları olacak. Peki bunu nasıl yapacağız?

Xampp'ı kapattıysanız tekrar start verin sunucuya.
7PPPom.jpg

Daha sonra sunucumuz açıkken tor browser'ı açın.

Eğer bir hata yapmadıysanız kolaylıkla bağlanır. Daha sonra tor'u kapatın.

Şimdi hatırlarsanız
smile.gif
en başta site bilgilerinin kaydedildiği "info" dosyasını tanımlamıştık. Eğer hata yapmadıysak Tor'u kurduğumuz klasörde "Tor Browser/browser" yolunda info diye bir dosya oluşacak içinde de;
0LLL7D.jpg

Gördüğünüz gibi 2 adet metin belgesi oluşuyor. "Hostname" bizin domainimiz yani alan adımız. Hostname'i metin belgesi ile açıp içindeki adrese bakalım.
l999kl.jpg

Burdaki adresi kopyalayıp Tor'u açalım ve url kısmına yapıştıralım. Sitemize gidelim.
l9997l.jpg

Evet gördüğünüz gibi kendi bilgisayarımda oluşturduğum sunucuya bağlandım. İşlem bu kadar.

Bu site dosyalarını nereye atacağım? Xampp'ı kurduğum klasördeki htdocs klasörü içine.. Anlamakta zorluk çekenler olacak. Yeni elemanlar için bir ss ekleyim. Bakın benim site klasörlerim bunlar.
o999Z2.jpg

Evet bu site dediğim gibi; Xampp'dan server'i kapattığınızda kapanacak. Veya bilgisayarınızın kapandığında.

Gine dediğim gibi buna önlem almak için server,vpn kiralamalısınız.

Ek olarak bu domain ismini değişmek isteyen arkadaşlar olabilir. Rağbet olursa o konudan da bahsedeceğim. Brute metodu ile domaini manalı bir kelime olarak seçebiliyorsunuz.

İşin risk kısmına gelecek olursak. Tor'da dosya paylaşımı yasak diye biliyorum. Daha önce de bir iki hack sitem vardı. başıma bir sıkıntı açmadı. Ama ben bayağı dikkat ediyorum gizlilik, şifreleme konularına felan. Nolucağını bilemem. Dosya paylaşımına bağlı biraz da bu. Adı lazım değil baş harfi illegal şeyler paylaşacak olursanız başınıza iş açma ihtimali var. Amerika'da sanal polisler bayağı iş görüyor silkroad felan çökerttiler. Türkiye için bilemeyeceğim. Dikkatli olmakta fayda var.

Senpai

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

rubidium#0325

Elmaslar
227
Puanlar
14.345
Yer
user.getLocation();
Minecraft
NaN2
Ben Tor Browser İndirmeye Bile Tırsıyorum,Korkuyorum Yanlışlıkla DeepWebe Girerim Diye :D
Sen Ne Konular Acıyorsun :)
Neyse Şahsilikten Cıkıp Genele Bakarsak;
Cok Yararlı,Bimeyenler İçin İdeal :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı