Sol Reklam

Çözüldü Tlener/Emrect(Emre) Dolandırıcılığı - Bir takımı ve müşteriyi dolandıran şahıs.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kreof

Reaven Team, her türden olağanüstü hizmet!

Discord:

kreof

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
Selamlar, aslında bu konuyu açmak istemiyordum ancak mağdur olan müşteri açılmasını istediği için açtım.

Tlener adlı şahıs 24.01.2021 tarihinde bazı mimarlık sorularını ve testlerini geçerek ekibimize katıldı, katılmasının ardından 27.01.2021
tarihinde ilk siparişini aldı. Siparişte müşteri ile anlaştılar ve mimariye başladı. İlk başta her şey normal giderken birden müşteriye karşı tavırları değişti, bizde kendisini uyardık ve bir daha yapmayacağını söyledi. Bir kaç gün geçtikten sonra müşteriden bize şikayetler geldi "kendisiyle böyle anlaşmamıştık", "en baştan yapma dediğim şeyleri yapıyor" gibi şikayetler. Kendisine bildirdik ve uğraşmak istemediğini geri ödeme yaparak siparişi iptal etmek istediğini söyledi, müşteride bunu kabul etti. Ardından ertesi gün aşağıdaki şeyi söyledi.
Opera Anlık Görüntü_2021-02-08_164014_media.discordapp.net.png

Ekran_Alnts2.PNG

Yönetim ekibi olarak aramızda karar kılarak iade yapıldığında kendisini çıkartma kararı aldık ve bunu ekipten iade yapmadan çıkmasın diye söylemedik.

Tüm olanların arasından sadece 1 gün geçtikten sonra discordumuzdan çıktı. Whatsapp grubumuzdan yazdığımızda komik bir şekilde "kardeşim çıkmış" gibi bir açıklamada bulundu. Ve artık bundan sonra ödemeyeceğini anladık.

Ekran_Alnts.png
(arşiv kanalı)
Opera Anlık Görüntü_2021-02-08_170629_media.discordapp.net.png

Ertesi gün discordumuza yeniden girdi ve müşteriyle konuştu. Konuştu denilemez "ne paracıymışsın vereceğiz işte yarın ***" tarzı bir konuşma. Kısacası saygısızlık, bunun ardından ben kendisine söylediğimde ise banada hakaret etti.

Ve kendisine whatsapp'dan yazdığımızda artık cevap vermiyor.
Ekran_Alnts.png

1.png

2.png

3.png

4.png

Yukarıdaki görüntü discord'dan çıkıp yeniden girdiğindeki konuşmaya aittir.

5.png

Tüm bunlar ekibimizde gerçekleştiği için ödemeyide şahsen müşteriye kendim iade ettim. Kendisine özür olarak bir şeyler hediye etmek istedik kendisi mütevazılığından dolayı kabul etmedi.
Opera Anlık Görüntü_2021-02-08_165153_media.discordapp.net.png

Konuyu açmamın en önemli sebebi
Diğer ekiplerin bu kişiyi ekiplerinde barındırmak gibi bir hata yapmaması. Kısacası biz yaptık siz yapmayın, müşterimizden tekrardan özür diliyoruz ve isteği olan konunun açıldığını bildiriyoruz.

Birde bu konudada olduğu gibi ekibimizde size bir zarar gelmesi imkansızdır. Ödemeleriniz ekibimiz güvencesindedir. Bu konu sebebiyle ekibimizi tercih etmekten vazgeçmemenizi talep ediyorum.
Ek olarak şu an ekibimizde Breakthrough, Kovalski gibi alanında en iyi kişiler bulunmaktadır. Harita alanımızda ise artık daha seçici olacağımızdan ve ödemeleri ilk olarak bizim alacağımızdan emin olabilirsiniz.​

Son düzenleme:

Soperth

I'm in space.

Discord:

Soperth#5131

Elmaslar
53
Puanlar
6.470
Ödemeyi takım yöneticilerinin alması gerekiyor. Çoğu takım böyle sorunlar yaşıyor ve hiçbiri önlem almıyor.​

out of order

Demir Cevheri Gibiyim
Elmaslar
211
Puanlar
4.585

Vephelos

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

Jiryati#3011

Elmaslar
3
Puanlar
125
Bu gibi sorunların yaşanmaması için ücretlerin takım liderinde toplanması ve ürün teslimi bitene kadar o parayı iade edebilecek şekilde ayarlaması gerekir.

MegaCrafter

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

MegaCrafter#7368

Elmaslar
61
Puanlar
3.785
Minecraft
MegaCrafterAT
Ben böyle bir hikayeyi hatırlıyorum. 1 Nisan'da aldığı 135(?) liralık siparişi, parasını aldığı halde temmuz başına kadar bitirmemeye özen gösterdiği için aldığı parayla beraber ekipten atılan biri. Hatta sonra atıldığı ekibe sanki kendisi haklıymış gibi düşmanlık ediyordu. İlginç bir dünyada yaşadığımızı kabul etmek gerek sanırım.

atomickill7

Züm... Zümrü... Zümrüt...
Sunucu Sahibi

Discord:

AtomicKill7#8809

Elmaslar
346
Puanlar
15.285
Yer
Muğla, Bodrum
Minecraft
AtomicKill7
Böyle insanlara denecek tek bir şey var "YAZIK KAFANA".

BloodyX

İyi olmaya devam et. ;)
Premium
Emektar
Hosting Görevlisi

Discord:

BloodyX#4069

Elmaslar
1.816
Puanlar
19.975
Yer
Adıyaman
Minecraft
TheGaMeLiFe_HD
Klasik takım sorunları parayı alana kadar kral aldıktan sonra 7 sinde ne ise 70 şin de odur diye bir söz var yeminle yazık ya max 17 18 bu yaş kitlesi şunu şuraya bırakayım da biraz ibret alsınlar.Bu devirde para çok kolay kazanılmıyor hakkınızı arayın aramaktan çekinmeyin hakkınızı arayın hakkını aramazsan bu gibi konular daha çok olur şikayet de bulun hakkını ara devletimiz sana yasal hakları vermiş kullan.

İnternet dolandırıcılığının TCK 158/1f kapsamına girmesi ve nitelikli dolandırıcılık sayılması ise bu suçun cezasının daha ağır olması manasına gelmektedir. İnternet dolandırıcılığı suçunun cezası 4 yıl ile 10 yıl arası hapis cezasıdır
https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/tsys/giris.html

Kreof

Discord:

kreof

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
T

Tema

Ziyaretçi
Ürün alacaktım iyikide bekletmişim...

Kreof

Discord:

kreof

Elmaslar
361
Puanlar
7.635
Discord İzni
Ürün alacaktım iyikide bekletmişim...
Belirttiğim gibi bizden yaşadığınız bir olayda mağdur olmazsınız. Ama bu arkadaştan alacaksanız o ürünü iyi ki almamışsınız.

Mcdikmen

Her şey, bir ve tek şeydir.

Discord:

Mcdikmen#0316

Elmaslar
227
Puanlar
15.210
Minecraft
Mcdikmen
Konu zaman aşımından dolayı kilitlenmiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı