Sol Reklam

İnceleme The Dark Pictures: Man of Medan - Ön İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

The Dark Pictures: Man of Medan - Ön İnceleme
Bu oyunu oynamaya cesaret edebilecek misiniz? Tabii ki!

Korku oyunlarını sever misiniz? Cevabınız evet ise kesinlikle bu oyunu oynamanızı öneriyorum. Konu aldığımız bu oyunun yakın zaman içerisinde çıkması bekleniyor. Oyunun geliştiricileri, oyun üzerinde son dokunuşları yapmaya başladı. Oyunun kitlesi ise oyunun çıkış zamanı için gün sayıyor. Bu konumuzda oyunun konusunu, çıkış tarihini ve grafiklerini konuşacağız.

BBQ_screen39edit.jpg

The Dark Pictures: Man of Medan Oyun İncelemesi
Oyunun üst düzey geliştiricisi olan Supermassive Games, The Dark Pictures serisinin ilk oyununu çok yakın zaman içinde çıkarmaya hazırlanıyor. The Dark Pictures serisinin ilk oyunu Man of Medan'da 5 Amerikalı genç bir tekne kiralar. Amaçları ise II. Dünya Savaşı'ndan kalma enkazları bulmaktır. Kiraladıkları tekne ile Güney Pasifik Okyanusuna doğru açılırlar. Bir süre sonra fırtınanın çıkması ile birlikte işler yolunda gitmemeye başlar ve oyunumuz burada başlar. The Dark Pictures serisinin Man of Medan oyunu, tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanabiliyor. Tek oyunculu oynadığımız zaman hikaye modu ile karşı karşıya kalıyoruz. Hikaye moduna girdiğimiz zaman 5 tane karakter olduğunu görüyoruz. Oyun, oyunun başında karakterleri tek tek tanıtıyor. Bize sunulan 5 karakterden birini seçebiliyoruz. Bu arada seçtiğiniz karakteri daha sonradan değiştirebilme imkanına sahipsiniz. Beş karakter arasından birini seçtiğimiz zaman hikaye modumuz tam anlamıyla başlıyor.

11307e5LY-H-BL6fLrfYc9uMUVuD69DuT64idlAr9mGupI5UYWMBItlh7srhwfqk8ZEN1SLkzy28LvcgRULAaVpBOqkBx0wf.jpg

Hikaye modu başladığı zaman 5 karakterimiz sevdikleri ile vedalaşıyor. Vedalaşan karakterlerimiz kiraladıkları tekne ile uzun yolculuğa çıkıyor. Yolculuk sırasında yapmamız gereken birçok görev oluyor. Bu görevlerin bazılarında teknemiz saldırıya uğrayabiliyor. Bu yüzden saldırılara karşı tetikte olmanız gerekiyor. Birkaç görev sonra işler yolunda gitmemeye başlıyor ve oyunun korku dolu bölümü başlıyor. Çok oyunculu bölümünde ise kendi ekibinizi kuruyorsun. Bu ekipleri en az 2 en fazla ise 5 kişiden oluyor. Oyun başladığı zaman 4 farklı rakip takımınız bulunuyor. Bu rakip takımlar ile korku dolu maceraya atılıyorsunuz. Kısacası bu oyun ile farklı bir korku oyunu deneyimi yaşıyorsunuz. The Dark Pictures serisinin ilk oyunu olan Man of Medan oyunu Reddit gibi büyük oyun platformlarında fazlasıyla öne çıkmaya başardı. Bunun en önemli sebebi ise oyunun çok oyunculu korku oyunu deneyimi sunması olduğunu söyleniyor. Oyunun hikayesi ve yenilikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bu bağlantıya bir kereliğine tıklamanız sizler için yeterli olacaktır. ( Oyunun sitesine gider. )

Dive_2.png

Bu 5 kişilik ekip için 3 erkek ve 2 kız karakterimiz bulunuyor. Bu 5 karakterimizin çok cesur ve güçlü olduğunu söylemekte var. Oyunun geliştiricilerinin konuştu bir videosu içerisinde, "Oyun karakterlerini birbirlerine eşit seviyede belirledik. Bunu yapma amacımız dünyada kadın ve erkek eşitliğini göstermekti." söylemleri bulunuyordu. Bu söylemlerin ardından oyun sosyal medyada yoğun beğeni yağmuruna tutuldu. Bu olayların ardından Reddit gibi büyük platformlarda oyun ünledi..

11307Bg_O8dt-4vTrzdQPK-H10xKwTYlcTwfVP0k9qer7z_U1B5uO_dVpbtAZQ3FBr31JYl7R3oHEJAWkVcJWpOWxWsI-M3T.jpg

The Dark Pictures: Man of Medan Ne Zaman Çıkacak?
The Dark Pictures serisinin ilk oyunu olan Man of Medan'ın ne zaman çıkacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Man of Medan, 30 Ağustos 2019 tarihinde kesin olarak satış platformlarına çıkıyor. Oyunun Türkçe dil desteği verip vermeyeceği henüz bilinmiyor. Bunun yanı sıra oyunun İngilizce, İspanyolca ve Almanca dil desteği olacağı biliniyor. Bu 3 dilden birisine hakimseniz oyunu çok daha kolay bir şekilde oynayabilirsiniz. ( PlayStation Türkiye genellikle Türkçe dil desteği getirmiyor. )

HighresScreenshot00071.jpg

The Dark Pictures: Man of Medan Satıldığı Platformlar
Geliştirilme aşamasında olan The Dark Pictures oyununa erken erişim sağlayabilmemiz mümkün gibi gözüküyor. Konu aldığımız bu oyunun ön siparişleri daha önceden açılmıştı ve şu an halen açık olduğunu görebiliyoruz. Man of Medan'ın Steam, PlayStation 4, Microsoft Store ve Xbox One platformlarında satılacağı kesinleşti. Man of Medan oyunun Google Stadia, Epic Store ve Xbox 360 gibi platformlarda satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor. Man of Medan oyununu Steam, Microsoft Store, Xbox One ve PlayStation 4 gibi platformlardan erkenden sipariş edebiliyoruz. ( Tabloyu mutlaka inceleyin. )

Oyunun Paket İsmiMicrosoft Mağaza FiyatıPlayStation 4 Mağaza FiyatıSteam Fiyatı
Man of Medan ( Ön Sipariş Paketi )
127,50 Türk Lirası
134,00 Türk Lirası
149,00 Türk Lirası

Yukarıda olan tabloda birçok platformun satış fiyatı gözüküyor. Aranızda bu platformlarını büyük bir bölümünü kullanan var ise bir gariplik olduğunu anlamıştır. Karşılaştırdığımız bu 3 farklı platform arasında Steam Türkiye platformunun daha ucuz oyunlar sattığını büyük bir bölümümüz bilir. Bu oyunda ise işler tam tersinde olmuş. Oyunun küresel fiyatı 30 dolar ( 168,81 TL ) olarak belirlenmiş. Platformlar arasında olan fiyatları incelediğimiz zaman dövize yakın bir fiyatı geldiğini görebiliyoruz. Man of Medan oyunun Steam mağazasına gitmek için bu bağlantıya bir kereliğine tıklamanız sizler için yeterli olacaktır.

HighresScreenshot00101.jpg

The Dark Pictures: Man of Medan Tanıtım Videosu
Oyunun tanıtım videosu tam olarak 2 hafta önce yayınladı. Bahsettiğim tanıtım videosunu 300.000'den fazla kişi tarafından izlendi. Görünüşe bakılırsa oyunun büyük bir kitlesi olacak. Bu tanıtım videosu aşağıdan çok kolay bir şekilde izleyebilirsiniz.

Videoyu daha yakından izlemek için video işaretine bir kez tıklayın.

The Dark Pictures: Man of Medan Oyun Oynanış Videosu

The Dark Pictures serisinin ilk oyunu Man of Medan'ın oynanış videosu çok merak ediliyordu. Çok geçmeden 2018 yılının 3. çeyreğinde oyunun 9 dakikalık oynanış videosu yayınlandı. Bu video 500.000'den fazla izlendi. Görünüşe bakılırsa birçok kişi oyunun konusunu çok beğenmiş. Bu oynanış videosunu aşağıda kısımda bulunan videodan rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu arada İngilizce seslendirmelerin Türkçe çevirisi için alt yazıları açabilirsiniz. 20 dakikalık oynanış videosu için tıklayın.

The Dark Pictures: Man of Medan Oyun & Grafik Yorumum

Oyunun tanıtım ve oynanış videosunu izlediğimiz zaman oyun içeriği hakkında daha net bir yorum yapabiliyoruz. İlk olarak tanıtım videosunda oyun grafikleri ilginizi çekmiştir. Oynanış videosunda oyunu oynayan kişi 4K grafik seviyesinde oynuyor. Bu oyunun 4K ( 2160p ) grafik desteği verdiğinin anlamına geliyor. Bunun yanı sıra grafiklerin fazlasıyla gerçekçi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle karakterlerin yüzleri gerçeğe çok yakın olmuş. Oyunun konusu ve grafiklerini derinden beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Bundan dolayı oyunu kesinlikle satın almanızı öneriyorum. ( Ön siparişlerden sonra pahalı olabilir. )

HighresScreenshot00085.jpg

Oyunun içinde İngilizce, İspanyolca ve Almanca seslendirmeler bulunuyor. İngilizce bilen birisi olarak seslendirmeleri gayet beğendim. Bu arada görevler sırasında karakterlerimizin terlediğini, ağladığını, cesaretli olduğunu ve vs. görebiliyoruz. Konu aldığımız bu oyunun grafik seviyesinin günümüzde olan oyunlara göre bir veya iki tık üzerinde olduğunu söyleyebilirim. The Dark Pictures serisinin ilk oyunu olan bu oyunun 2. serisinin bizi çok bekletmeden yeni oyununu çıkaracağını düşünüyorum.

HighresScreenshot00197_web.jpg

The Dark Pictures: Man of Medan Sistem Gereksinimleri
Bu oyunun sistem gereksinimleri merak ettiniz değil mi? Bu oyunumuz yüksek seviyeli bir sistem gereksinimi ve büyük bir depolama alana istiyor. Kısacası bu oyuna sahip olabilmek için ciddi yüksek seviyeli bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor.

• The Dark Pictures: Man of Medan İdeal Sistem Gereksinimleri
  • Önerilen İşlemci : Intel Core i5-3470, AMD FX-8350 veya eş değerli işlemci yeterlidir.
  • Bellek Gereksinimi : 8 GB RAM oyun için gereklidir.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 7, Windows 8, Windows 10 ( Yalnızca 64 bit sürümünü desteklemektedir. )
  • Uygun Ekran Kartı : AMD Radeon HD 7870, NVIDIA GeForce GTX 660 veya DirectX 11 Üstü Destekli Ekran Kartı
  • PC Ses Kartı : DirectX Compatible Ses Kartı veya diğer eski ses kartları önerilir.
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 80 GB yer oyunumuz için yetecektir.
  • Ağ Sistemi : Genişbant İnternet bağlantısı ( Her bilgisayar için zorunludur. )

• The Dark Pictures: Man of Medan Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • En Uygun İşlemci : Intel Core i5-8400 ( 7. nesil işlemci ) veya AMD Ryzen 5 1600 önerilir.
  • Bellek Gereksinimi : 16 GB RAM oyun için gereklidir.
  • Bilgisayar İşletim Sistemi : Windows 10 ( Windows 10'un 64 bit sürümünü desteklemektedir. )
  • Tavsiye Ekran Kartı : AMD Radeon RX 580, NVIDIA GeForce GTX 1060 veya DirectX 11 Üstü Destekli Ekran Kartı
  • Uygun Ses Kartı : DirectX Deluxe Compatible Ses Kartı veya diğer eski ses kartları önerilir.
  • Yerel Disk Bölümü ( C/D Disk ) : 120 GB yer oyunumuz için yeterlidir.
  • Ağ Sistemi : Genişbant veya Fiber İnternet bağlantısı ( Genişbant her bilgisayar için zorunludur. )

The Dark Pictures: Man of Medan Diğer Tanıtım Videolaru
Oyunu daha yakından görmeye ne dersiniz? Oyunun diğer tanıtım videoları için aşağıda olan resme bir kez tıklayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

shad

the temple of the king

Discord:

emrenos#5027

Elmaslar
1.442
Puanlar
17.290
Minecraft
emrearik
Güzel atmosfere sahip bir oyun gibi gözüküyor. Umarım istenilen yere ulaşır. Yazdığın kadarıyla ve grafikleri gördüğüm kadarıyla iyi bir listede yer almasının bir sakıncası yok. Eline sağlık <3

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
483
Puanlar
7.305
Konu ve tanıtım güzel olmuş ancak, sistem gereksinimleri bölümünde sürekli ideal kelimesini kullanman pek hoş olmamış. Onun dışında aynı bölümdeki donanım başlıklarını kalın yaparak daha iyi bir görüntü oluşturabilirsin. Ayrıca metinde geçen PlayStation, Xbox vb. gibi yerleri kalın yapabilirdin. Böylece konunun önemli kısımlarını belirtmiş olurdun. Bu arada oyunu bayağı beğendim. Eğer ki bi' gün indirime düşerse alacağım.

Son düzenleme:

SinanT

play.rubycraft.network
Elmaslar
25
Puanlar
13.470
Oyunun grafikleri çok güzelmiş keşke fiyatı da öyle olsa :)

Deleted User 108957

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
849
Puanlar
8.425
Yer
Satürn
Discord İzni
Oyunun grafikleri çok gerçekci gibi. Oyunu satın alıp oynayacağım gerçekten çok merak ettim :D ayrıca başarılı ve yararlı bir konu olmuş.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Güzel atmosfere sahip bir oyun gibi gözüküyor. Umarım istenilen yere ulaşır. Yazdığın kadarıyla ve grafikleri gördüğüm kadarıyla iyi bir listede yer almasının bir sakıncası yok. Eline sağlık <3

Oyunumuz dediğiniz gibi güzel bir atmosferde geçiyor. Bunun yanı sıra bende oyunun tutacağını düşünüyorum. Bu güzel yorumun için sağ ol.

Konu ve tanıtım güzel olmuş ancak, sistem gereksinimleri bölümünde sürekli ideal kelimesini kullanman pek hoş olmamış. Onun dışında aynı bölümdeki donanım başlıklarını kalın yaparak daha iyi bir görüntü oluşturabilirsin. Ayrıca metinde geçen PlayStation, Xbox vb. gibi yerleri kalın yapabilirdin. Böylece konunun önemli kısımlarını belirtmiş olurdun. Bu arada oyunu bayağı beğendim. Eğer ki bi' gün indirime düşerse alacağım.

İlk olarak konuyu ve oyunu beğendiğinize sevindim. Bu eleştirilerini dikkate alacağım ve ideal bölümü düzelttim. Yorumun için teşekkürler :)

Oyunun grafikleri çok güzelmiş keşke fiyatı da öyle olsa :)

Grafik konusunda sana katılıyorum. Fiyat konusuna geldiğimiz zaman diğer oyunlara nazaran makul bir fiyat gözüküyor.

Oyunun grafikleri çok gerçekci gibi. Oyunu satın alıp oynayacağım gerçekten çok merak ettim :D ayrıca başarılı bir konu.

Grafik konusuna katılıyorum. Özellikle insanların yüz tanısı vs. çok gerçekçi olmuş. Oyunu satın alacağınıza sevindim fakat bu kadar güçlü bir bilgisayarınızın olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu bu gereksinimleri almak için ülkemizde zengin olmak gerekiyor. Yorumun için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı