Sol Reklam
Sağ Reklam

Teori Serisi | 1 Dolar 1 TL Olsaydı Neler Olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aseff

Tarumar Mahlukat

Discord:

elfique#0001

Elmaslar
143
Puanlar
9.030
Yer
istanbul
1 Türk Lirası 1 Dolar'a eşit olsaydı neler olurdu be bro xD
Güzel bir konu seçmişsin, fazla uzun değil ama olsun seni seviyoruz Patron <3
İYİ FORUMLAR DİLİYORUM!

Bluter

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Ruhi çenetin gazıyla hazırlamış, aynı düşünceler bence. Bu işlerden anlayan birisi olaraktan boş.

Tabii ki bu sana göre boştur. Ayrıca ben Ruhi Çenet izlemiyorum. Burada ki oluşturduğum tüm teoriler bana ait. Eğer Ruhi Çenet'in böyle bir videosu var ise burada kiler ile aynı değildir.

Krofessional

★M. KEMAL ATATÜRK∞∞
Elmaslar
32
Puanlar
8.810
Yer
İzmir
Minecraft
CihanYlmz
Ruhi çenetin gazıyla hazırlamış, aynı düşünceler bence. Bu işlerden anlayan birisi olaraktan boş.
Yapılan emeğe tepkin daha iyimser olabilirdi. Boş demen yanlış. Ekonomi bölümü okuyan birisi olarak pek boş da sayılmaz..

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Yapılan emeğe tepkin daha iyimser olabilirdi. Boş demen yanlış. Ekonomi bölümü okuyan birisi olarak pek boş da sayılmaz..
Gerçeklerle yüzleşmek lazım. Dolar 9423590495948359843985 Tl olursa milli üretimin olacağını herkesin kendi ürettiklerini yiyceklerini zannediyorlar. Oysa doların şu an fazla olmasının sebebi üretimin olmayıp sürekli dışarıdan yememiz :D Doların 1 tl olmasını sadece hayal ediyorsunuz mantıklı bir şekilde düşünmüyorsunuz

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Gerçeklerle yüzleşmek lazım. Dolar 9423590495948359843985 Tl olursa milli üretimin olacağını herkesin kendi ürettiklerini yiyceklerini zannediyorlar. Oysa doların şu an fazla olmasının sebebi üretimin olmayıp sürekli dışarıdan yememiz :D Doların 1 tl olmasını sadece hayal ediyorsunuz mantıklı bir şekilde düşünmüyorsunuz

Teori, adı üzerinde teori. Gerçekleşeceğini söylemedim ben. Her teori gerçekleşiyor mu? Ben burada kendi düşüncemi yazdım ve sen buna boş diyorsun.

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Teori, adı üzerinde teori. Gerçekleşeceğini söylemedim ben. Her teori gerçekleşiyor mu?
Teorini çürütüyorum işte ben de :) Teoriler çürütülemez mi ?

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Daha kaba olmayan bir dil ile söyleyebilirdin. O zaman senin söylediklerin de boş?
Ama böyle olmaz ki ha boş demişim ha olmamış aynı şey :D Boş yani işe yarayan bir bilgi yok demek istiyorum, takılma bu kadar. Savunacak şeyin bu olmasın

Bluter

Discord:

Bluter#0074

Elmaslar
323
Puanlar
0
Ama böyle olmaz ki ha boş demişim ha olmamış aynı şey :D Boş yani işe yarayan bir bilgi yok demek istiyorum, takılma bu kadar. Savunacak şeyin bu olmasın
Ben burada savunmuyorum. Ayrıca teori tam olarak bilgi vermez.

I

IrfanDmn

Ziyaretçi
Ben burada savunmuyorum. Ayrıca teori tam olarak bilgi vermez.
Teori ortaya atmak bu kadar kolay değil. Araştırma yapmamışsın, düşünmemişsin. Doların ülkede 1.08 tl olduğunda, şu an dışarıdan tonlarca aldığımız şeyleri nasıl ürettiğimizi gör.

Krofessional

★M. KEMAL ATATÜRK∞∞
Elmaslar
32
Puanlar
8.810
Yer
İzmir
Minecraft
CihanYlmz
Dolar'ın yüksek olması azda olsa iyi bir olay. Dolar düşükken dışa bağımlılık yüksekti. Dolar fırlayınca tabii " Türk Ürünleri " ön plana çıkmaya başladı. Kısaca bir örnek vermek istersek, Daha 3-4 yıl önce dışardan alınan bir tohumu bile artık Türk insanlarımızdan kendimiz alıyoruz. Dolar'ın yükselmesi tabiiki de Türk üretiminin zayıflığından kaynaklıdır. Umarım aklımızı başımıza alırız yoksa Şirketlerimizi elimizde tutamayacağız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı