Sol Reklam
Sağ Reklam

Çözüldü TD - W9970 Port Açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

efebaba01

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
9
Puanlar
0
Tplink TD - W9970 Modem kullanıyorum port açıyorum ama kapalı gözüküyor port açılmıyor yani yardım edermisiniz.

Fqpe

Fırında Isıttığım İlk Taş
Elmaslar
64
Puanlar
2.110
Minecraft
Fqpe
Bende de sorun vardı (başka modem) müşteri hizmetini aradım anlattım dediler sabit ip alman lazım 5 tl'den başlıyormuş yoksa portunu açmıyorlarmış bütün modemlerlede geçerli bu kural bildiğime göre.

efebaba01

Odunlara Vur Vur Vur!
Elmaslar
9
Puanlar
0
Bende de sorun vardı (başka modem) müşteri hizmetini aradım anlattım dediler sabit ip alman lazım 5 tl'den başlıyormuş yoksa portunu açmıyorlarmış bütün modemlerlede geçerli bu kural bildiğime göre.
saol

Fqpe

Elmaslar
64
Puanlar
2.110
Minecraft
Fqpe

MartinM9

Örümcek Hoşt!

Discord:

Lykia#1903

Elmaslar
192
Puanlar
13.835
Yer
İstanbul
Dostum bir bilgiye sahip değilim ama, internetten araştırabilirsin istersen. Gerek yabancı, gerek yerli çok videoya ve yazılara ulaşabilirsin.

Lityo

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
1
Puanlar
0
Minecraft
GhostAnil
Bendede aynı sorun var :D

GLORY Webscript

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

GLORY#2835

Elmaslar
44
Puanlar
0
Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra menüden -> İletim -> Sanal Sunucu -> Yeni Ekle adımlarıyla ekleyebilirsiniz.
IP adresini bölümüne bilgisayarınızın yerel IP adresinizi girmelisiniz.
Minecraft TCP protokolünü kullandığı için protokol bölümünü TCP olarak seçin ve Yaygın servis portları bölümünde seçim yapmayın.

Sabit IP, IP adresiniz modeminizi her yeniden başlatmanızda yeni bir IP adresi almamanız için verilir. Yani şart değil ev sunucusu için.

Fqpe

Elmaslar
64
Puanlar
2.110
Minecraft
Fqpe
Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra menüden -> İletim -> Sanal Sunucu -> Yeni Ekle adımlarıyla ekleyebilirsiniz.
IP adresini bölümüne bilgisayarınızın yerel IP adresinizi girmelisiniz.
Minecraft TCP protokolünü kullandığı için protokol bölümünü TCP olarak seçin ve Yaygın servis portları bölümünde seçim yapmayın.

Sabit IP, IP adresiniz modeminizi her yeniden başlatmanızda yeni bir IP adresi almamanız için verilir. Yani şart değil ev sunucusu için.

Ben konuda anlattım ( KONU ICIN TIKLA ) detaylı bir şekilde ama turktelekom ttnet vodafone gibi şirketler port açamazsınız diyorlar port açmak için ilk önce sabit ip almanız gerekiyor 5 tl'den başlayan fiyatlarla ama açtığım konuda anlattım darkcomet programı ile portu dinletip aktif hale getirebilirsiniz eğer olmuyor ise sabit ip almamız gerekiyormuş.

GLORY Webscript

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

GLORY#2835

Elmaslar
44
Puanlar
0
Ben konuda anlattım ( KONU ICIN TIKLA ) detaylı bir şekilde ama turktelekom ttnet vodafone gibi şirketler port açamazsınız diyorlar port açmak için ilk önce sabit ip almanız gerekiyor 5 tl'den başlayan fiyatlarla ama açtığım konuda anlattım darkcomet programı ile portu dinletip aktif hale getirebilirsiniz eğer olmuyor ise sabit ip almamız gerekiyormuş.
Sizin konunuz Zyxel modem için. İkisinin arayüzü ve port açma işlemi birbirinden farklı. Ayrıca dediğim gibi statik IP'ye ihtiyacınız yok. İddialaşmadan önce lütfen biraz araştırma yapın mesela IP adresi nedir, dinamik IP adresi nedir, statik IP adresi nedir gibi.

Fqpe

Elmaslar
64
Puanlar
2.110
Minecraft
Fqpe
Sizin konunuz Zyxel modem için. İkisinin arayüzü ve port açma işlemi birbirinden farklı. Ayrıca dediğim gibi statik IP'ye ihtiyacınız yok. İddialaşmadan önce lütfen biraz araştırma yapın mesela IP adresi nedir, dinamik IP adresi nedir, statik IP adresi nedir gibi.

Zyxel felan farketmiyor port açma işlemi bütün modemlerle aynı sabit ip ihtiyaç var. IP adresi ve dinamik ip biliyoruz.

GLORY Webscript

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

GLORY#2835

Elmaslar
44
Puanlar
0
Zyxel felan farketmiyor port açma işlemi bütün modemlerle aynı sabit ip ihtiyaç var. IP adresi ve dinamik ip biliyoruz.
Belli ki bilmiyorsunuz. IP adresi istenilen yere bilgisayarınızın yerel IP adresini yazarsanız verimerkezinden size tahsis edilen dinamik IP adresini kullanabiliyorsunuz.

Gördüğünüz üzere hiç bir şey bilmediğiniz halde iddialaşıyorsunuz. Eğer iddialaşmakta ısrarcıysanız ortaya bir ödül koyalım. Mesela 500 TL koyuyorum haklıysanız alabilirsiniz. Siz de 500 TL koyun ve test edelim dinamik IP adresiyle port açılıp açılmadığını.

Emin değilseniz iddialaşmayın boş yere benim de vaktimi çalmayın.

dm01

Birisi mi Spawnlandı?
Elmaslar
0
Puanlar
0
çok hararetli tartışma olmuş katılmak için kaydoldum :)
Tp link - TD-W9970 modem kullanıyorum. Anlatılanları yapmama rağmen port bir türlü açık gözükmüyor. Ben torrent kullanabilmek için port açmak istiyordum. Statik IP satın almak lazım denmiş ama bu bana saçma geldi. Alt tarafı port açmak istiyoruz neden para verelim ki.

M1rhan

BigBang mi olsak?
Premium

Discord:

mirhan

Elmaslar
161
Puanlar
14.405
Yer
İstanbul
Minecraft
M1rhan
Maalesefki Türkiye'de bazı servis sağlayıcıları hariç ek ücret ödemeden port açmanız mümkün değildir. Kullandığınız hizmet servis sağlayıcısını arayarak Port Forwarding (Yönlendirme) Ücretini sorunuz.

KonsolCraftTR

Play.KonsolCraftr.Tk

Discord:

Konsol.Artz#5992

Elmaslar
211
Puanlar
0
Minecraft
ByKonsol
aynı modem bendede var portum açık fakat başka bir sitede test etsem açık deil diyor o yuzden onlara bakma ipnedir yaz ipni arkadaşlarına ver oyna bu arada güvenlik duvarını kapat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı