Sol Reklam
Sağ Reklam

Tarihte Bugün Lozan Antlaşması ( 24 Temmuz 1923 )

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Lozan-Antlasmasinin-94uncu-yili-Lozan-Baris-Antlasmasi-nedir-kimler-arasinda-yapildi-9292.jpg

Tarihte Bugün Lozan Antlaşması
Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığının ve bölünmez bütünlüğünün devletin dört bir yanındaki ülkeler ve temsilcileri tarafından varlığımızın, birliğimizin yoktan var olarak dirilişimizin sağlam ve kararlı adımlarla attığımız her adımın yabancı devletlerinin kalplerinde hissettirdiğimiz bu kutlu gün Türkiye Cumhuriyeti devletinin şanlı tarihine altın harflerle yazılmıştır.

Lozan Antlaşmasının Önemi

• Yeni Türk Devleti ve Misâk-ı Millî, düşmanlarımız tarafından resmen kabul edilmiştir.
  • Askerî zaferler siyâsi zaferle sonuçlanmıştır.
  • Türkiye savaş tazminatı ödememiştir.
  • Kapitülasyonlar kesin olarak kaldırılmıştır.
  • Ülke sınırları Irak sınırı hariç belli olmuştur.
  • Türkiye açısından I.Dünya Savaşı sona ermiştir.
  • Azınlıkların Türk vatandaşı sayılması ile dış güçlerin içişlerimize karışması önlenmiştir
  • Millî Mücadele hareketi, bağımsızlık için uğraşan diğer milletlere de bir örnek olmuştur.
  • Antlaşma, I.TBMM tarafından imzalanmış, II.TBMM tarafından onaylanmıştır.

Lozan Antlaşması
Resim Köşesi

lozan_antlasmasi_2_16_9_1563948783.jpg
lozan-antlasmasi-nedir-lozan-antlasmasinin-bilinmeyenleri-ve-maddeleri.jpg
resized_d7d93-35ff9d4clozan.jpg
lozan_antlasmasi_1.jpg
5c8cef8207291c1d74009a37.jpg
tarihi_olaylar_lozan-baris-antlasmasi-jpg_87627131_1437326618.jpg
lozan-antlasmasi-95-yasinda-1532410787.jpg
lozan-antlasmasi.jpg

yercekimsiz

sv_gravity 0

Discord:

Libris#7386

Elmaslar
481
Puanlar
7.305
Biraz daha detay ekleseydin daha güzel olabilirdi. Yine de güzel olmuş, ellerine sağlık.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi
Biraz daha detay ekleseydin daha güzel olabilirdi. Yine de güzel olmuş, ellerine sağlık.
Lozan Antlaşmasının ülkemiz için önemini ve bu antlaşmanın imzalanmasıyla verilmiş tarihi kararların günümüz koşullarında tarihsel bir değer olarak, nitelik olarak önemini vurguladım.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Bu önemli günü kısa ve öz bir şekilde tanıtmanız hoş olmuş. Aslında daha uzun beklerdim fakat hiç yoktan iyidir. Kalemine sağlık!

Senpai

Kızılsakal Kızıltaş?

Discord:

rubidium#0325

Elmaslar
227
Puanlar
14.345
Yer
user.getLocation();
Minecraft
NaN2
Böyle bir konuyu ele almanız gerçekten hoşuma gitti, ellerinize sağlık.

S

Silinen üye 78915

Ziyaretçi

Bu önemli günü kısa ve öz bir şekilde tanıtmanız hoş olmuş. Aslında daha uzun beklerdim fakat hiç yoktan iyidir. Kalemine sağlık!

Lozan Antlaşmasının ülkemiz için önemini ve bu antlaşmanın imzalanmasıyla verilmiş tarihi kararların günümüz koşullarında tarihsel bir değer olarak, nitelik olarak önemini vurguladım.

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı