Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sunucunuzun Tercih Edilmesi İçin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
POjQGN.png

5GjVaR.png

Merhaba sayın MC-TR ziyaretçileri.
Bugün; sunucunuzun tercih edilmesi için yapmanız gereken farklılıkları ve bazı önemli husulara deyineceğim.
5GjVaR.png

Sunucumun Tercih Edilmesi İçin Ne Yapmalıyım?
Sunucunuzun ismi, herhangi bir yerden alıntı olmamalı ve sadece kendi fikirleriniz ile oluşturulmuş olmalı. Örneğin; bir ayakkabı firmasının ismini çok beğendiniz ve o ismi Minecraft sunucunuzda kullanmaya başladınız. Bazı oyuncular, oynadıkları sunucuyu daha yakından tanımaya çalışırlar bu nedenle bazı araştırmalar yaparlar. Sizin sunucunuzun adı bir ayakkabı firmasına ait olduğu için, oyuncu sunucu adını tarayıcılardan araştırdığı zaman sunucunuzun yerine ayakkabı markasının çıkması pekte hoş olmaz değil mi?

Yönetim ekibi, sunucuyu ayakta tutan en önemli hususlardandır. Yönetim ekibi ne kadar sağlıklı kişilerden oluşursa, sunucu o kadar eğlenceli, düzgün ve daha farklı özellikleri olduğu için akılda kalması daha kolay olmaktadır. Ayrıca sunucu içi çalışanlar (rehber, moderator vb.) kişilerin de özenle seçilmesi gerekmektedir. Sunucu içi çalışan üyeler (rehber, moderator vb.) oyunculara karşı olumsuz davranışta bulunmaması, oyunculara karşı sıcak ve sempatik olması, sunucunuzu 1 adım daha ileriye taşımaktadır.

● Alıntı olmamak, yukarıda sunucu adında bahsettiğim gibi, sunucu içeriğinde de, kısacası hiçbirşeyde alıntı olmamak sizi 1 adım daha ileriye sürebilir. Gerek sunucu haritaları, gerek sunucu paketi, gerekse diğer hususlar kesinlikle alıntı olmamalıdır. Günümüzde kendi özünü oluşturmuş ve bu şekilde devam eden sunucuların, çok iyi yerlere gelmiş olduğunu görmekteyiz. (bkz; Craftrise, Badlion...)

● Küfür, hakaret, hile gibi hususlar ise en önemli hususlardandır. Hile, hakaret gibi olumsuz etkenler oyuncuya dahi edilse kesinlike af edilmemesi gerekmektedir. Oyuncunun, kurucudan daha önemli olduğunu da bilelim. Hile olayı, sunuculardan bıkmamızı sağlayan hususlardan birisidir. Öyle bir caydırıcılık olsun ki; oyuncu, sunucunuzda hile açmayı bile düşünmekten korksun. Bunu yapmak için de hilelere kesinlikle af olmaması gerekmektedir. Günümüz ufak sunucularda gördüğümüz olaydan biraz bahsediyim; oyuncu bir PVP sunucusunda uçma (fly) hilesi açarak diğer oyuncuları habire öldürüyor ve karşılığında sadece sunucudan atılma (kick) veya en fazla 1 gün ban yiyor. Bu cezaların bu kadar düşük olmasının sebebi ise; kurucunun oyuncu kaybetmekten korkması. İşte bu yüzden sunucularda pek fazla hileye rastlamamız normaldir.

● Farklılık, sunucuyu ayakta tutan en önemli etkendir. Farklı olmak için de yönetim ekibinizin çok güçlü kişilerden oluşması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; günümüzde birçok Faction adı altında sunucu bulunmakta ve bu sunucuların hepsin de aynı özellikler var. Fakat birkaç farklı özelliğiniz bile olsa sizin yararınıza olabilir.

● Adalet, sunucudaki oyuncu kitlesini en çok etkileyen husustur. Oyuncu özel üye olsa dahi, yasakları çiğnediği zaman gereken cezayı almalıdır. Ayrıca çoğu sunucuda görüldüğü gibi, normal oyuncuların ezilmesi, özel oyuncuların yüksekte tutulması olmaması gereken fakat malaesef ki olan bir sarsıntıdır. Şunu tekrar dile getiriyim ki; oyuncu, kurucudan daha önelidir.

● Reklam, sunucuya en çok katkıda bulunan özelliktir. Reklamın nerede yapıldığı, nasıl yapıldğı ve bunun gibi bilgiler daha önemlidir. Reklamın kalitesi, göze hoş gelmesi, oyuncuların sizi tercih etme oranını da yükseltir. Örneğin kalitesiz bir konu tasarımı ile kaliteli bir konu tasarımı ile reklam yapılsa, oyuncunun gözüne kaliteli geldiği için %70 olarak konu tasarımına güvenip sizleri seçme oranı yükselir. Bu yüzden forumlarda yapılan reklamların, daha düzenli ve göze hoş gelmesi gerektiğini bilelim.

● ve en önemlisi pes etmemek. Yukarıda belirttiğim hususlara dikkat ederek sizlerde sunucularınızda güzel yerlere gelebilirsiniz. Ama asla pes etmeyi düşünmeyin bile. Her zaman olumlu yönleri düşünüp, yolunuza öyle devam edin. Unutmayın; inanmak, başarmanın yarısıdır.
5GjVaR.png

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere. Lütfen konuyu baltalamak yerine, düşüncelerinizi güzelce belirtiniz.
Skype iletişim; live:b3ntol
Discord iletişim; b3nt.#4408
5GjVaR.png

Son düzenleme:

samoi

one is glad to be of service
Emekli

Discord:

mudlusamoi#5646

Elmaslar
1.383
Puanlar
19.760
Yer
Bursa
Minecraft
smt287
Ellerine sağlık bilgilendirici bir konu olmuş ancak konuya görsel ekleyerek daha güzel bir konu ortaya çıkarabilirdin diye umuyorum.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
Ellerine sağlık bilgilendirici bir konu olmuş ancak konuya görsel ekleyerek daha güzel bir konu ortaya çıkarabilirdin diye umuyorum.
Görüşleriniz için teşekkür ederim. Bu arada itibar puanımız aynımyış onu farkettim. :cakbibeslik:

Deleted User 63724

Yaratık Tuzağı: Çalışıyor
Elmaslar
332
Puanlar
14.730
Yazılar çok sıkı bazılarını okumadım konuyu biraz rahatlatsan fena olmaz :)
güzel yazı bilgilendirici

aLoneX

a.k.a Acyd

Discord:

arhwn#2000

Elmaslar
575
Puanlar
5.995
Yer
İstanbul, Türkiye
Minecraft
4cyd
Okumadım, ama emek verdiğin okumadan bile belli oluyor. smt287 adlı yetkilimiziden dediği gibi ufak da olsa birazcık resim renk katabilirdi.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0
Okumadım, ama emek verdiğin okumadan bile belli oluyor. smt287 adlı yetkilimiziden dediği gibi ufak da olsa birazcık resim renk katabilirdi.
Herkesin şikayetçi olduğu bölüm resim olmaması. Fakat düşünüyorum da böyle bir konuya ne gibi bir görsel ekleyebilirim aklıma gelmedi şahsen. Görüşlerin için teşekkürler ayrıca.

KeremWho

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

KeremWho#0782

Elmaslar
106
Puanlar
13.580
Yer
İstanbul (Avrupa)
Minecraft
KeremWho
Başarılı bir rehber konusu olmuş. Son zamanlarda ki favorilerimden birisi sensin :pok:

WaterSoon

Sınavda tüm kitaptan sorumlusunuz.
Elmaslar
146
Puanlar
13.570
Yer
Trabzon
Başarılı bir açıklama yapmışsın. Tebrikler.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0

BerkPro

Koydum Çalışma Masasını
Yasaklandı
Elmaslar
51
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Ellerine sağlık, yararlı bir konu olmuş.

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0

nexi

nexi is the best!

Discord:

nexi#0001

Elmaslar
1.193
Puanlar
17.075
Yer
Samsun
Ellerine sağlık çok güzel bir konu yapmışsın :)

b3nt.

Someone in life.
Elmaslar
104
Puanlar
0

#MadNetWork

Zombi Geldi, Beni Yedi

Discord:

LordOfLast#7186

Elmaslar
81
Puanlar
0
Yer
İstanbul
Minecraft
Police
Keşke bunu Daha Renkli Veya PS de vb yapsaydın, Oku oku bitmiyor :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı