Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber SUNUCUNUZU KORUYUN!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

_BaRiS

Be careful and no one should panic!
Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft
Minecraft sunucusu yönetirken makineye ve sunucuya karşı saldırılar alıyorsanız, güvenlik açıklarından yararlanan hackerlar veya kendini hacker zanneden birkaç yöntem öğrenmiş kişiler var ise bunlardan kurtulmanın birçok yolunu sizlere açıklayacağız. Bu sadece fikir amaçlıdır, yani sizlere doğrudan yapımını göstermeyeceğiz. Siz kendi projenizi kendiniz belirlemeli, gerekirse kendiniz kodlamalısınız.

dCYRNmUfIV7__a1j9CJd9E8HvEnGRhQEcuNOluBoiiwXD8Uq76M2KuZuq_bWpanP23KGh09ulV42rFJaIH0gHmwJzfAJSUHlTPdLuAT3mC_B6sVagSC-bMQveotHOVQsxFhT0erO

Sunucuyu Premium Yapmak
Bir Minecraft sunucusu korumanın en etkili çözümlerinden birisi dışarıdan gelecek saldırıları önlemek olacak. Bunun için premium sunucu kullanmak bot hesapların girişini önleyecektir. Tabii tek saldırı yöntemi bu olmadığı için konumuza devam edeceğiz.

AuthMe Sisteminden Yararlanın
Eğer ki premium sunucu sistemine geçerek üye sayısının azalmasını istemiyor iseniz yapacağınız bir diğer işlem AuthMe eklentisinin ayar dosyasından bazı ülkeleri engellemek olacak. Bu sayede dış ülkelerden gelen botları önleyebilirsiniz.
ynGa4Zp8q9hN3oR_yxZnqEyt99F-a07lCxlKHC-o-iqO0PkXAB6V4DMUumS5bh-1udaWSzxKtJdh0VWq76b_FOh81Ywt4eCgDzQ5BtNpuLyoE4N8SDZbPnxOOC5ktLKYHdePXlS1

Anti Hileler Kullanın
Sunucu güvenliği yalnızca dışarıdan korumak ile olmaz. İç kaynaklı da güvenlik sorunları olabilir. Eğer ki sunucu içerisindeki üyeler hile kullanıyor ise çeşitli anti hileler kurarak veya kendiniz kodlayarak sunucu güvenliğini daha da arttırabilirsiniz.

Makineye Güvenlik Yazılımları Kurun
Eğer ki Minecraft sunucusu dışında RDP saldırısı gibi çeşitli saldırılar alıyor iseniz makineye bir güvenlik yazılımı kurarak diğer ülkelerden gelebilecek saldırıları önleyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz Türkiye’ye ve birkaç ülkeye özel ise o ülkeler dışındaki ülkeleri bloklayın. Bu sayede bot saldırıları engellenmiş olacak.
_oys0jaSTYXD0Il1cRMa5rbppq4lJU2qGn5gEiC_BVgyTFJWCtiq0RjBRV_L0_OfDzfZ33eRPgnk_tcy9hs0DaPDsBS5iuPsAO7REfgGNkUF5buU53zkCuVrcCj_YfCFsOCfx_Ew

Güvenlik Duvarı Kuralları Ekleyin
Çeşitli güvenlik duvarı kuralları ile sunucu daha güvenlik hale gelir. Örneğin RDP saldırılarını önlemek için RDP portunu yalnızca kendi IP’nize bağlayabilirsiniz. Eğer ki IP adresiniz değişir ise Batıhost panelinden tekrar düzenleyebilirsiniz. Eğer bunu yapmaya üşeniyor iseniz biraz programlama bilgisi ile daha detaylı bir sistem kodlayabilirsiniz.

Bunun dışında Batıhost’un hazırladığı güvenlik yazılımlarını da kullanarak sunucuyu daha kaliteli ve verimli bir hale getirebilir, güvenliğini üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sizinde güvenlik konusunda önerebileceğiniz yöntemler var ise yorumlara yazmaya ihmal etmeyin.

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Güvenlik duvarı dışında gerisi fıs. Premium yapmak korumak mı? Yada Authme ülke engellemek. :;p

Tabi güvenlik duvarıda bunlara göre iyi ama başka taraftan bakınca oda fıs.

_BaRiS

Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft
Güvenlik duvarı dışında gerisi fıs. Premium yapmak korumak mı? Yada Authme ülke engellemek. :;p

Premium ilede ban yemek istemez heralde ve bot atılmaz ?

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Premium ilede ban yemek istemez heralde ve bot atılmaz ?
Bot atılmaz mı? :P Nasıl atılmaz, bilmiyorsan bence atılmaz deme. Atılmayacağını düşnüüyorum de. Fakat ben seni aydınlatim bu konuda, atılır.

_BaRiS

Elmaslar
261
Puanlar
7.270
Yer
Minecraft
Bot atılmaz mı? :;p Nasıl atılmaz, bilmiyorsan bence atılmaz deme. Atılmayacağını düşnüüyorum de. Fakat ben seni aydınlatim bu konuda, atılır.
Botlar premiumda giremiyor diye düşünüyorum?

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Botlar premiumda giremiyor diye düşünüyorum?
Bot dediğiniz şeyin bin bir çeşiti var. İllede girmesine gerek yok. İstersen yurt dışı kapat. Yine farklı çeşitleri ile sunucuna gerekli zarar verilebilir. Bu sebepten premium veya authme dediğiniz şey çözüm değildir.

Wisarts

Yay Yok, İskelet Yok

Discord:

yok kanka

Elmaslar
151
Puanlar
9.325
Yer
Burdur
Minecraft
Wisart
Bot girmese bile paket gönderir. Saldırı çift taraflı yapılır, aynı A planı ve B planı gibi. Bot girişini bir şekilde önledin diyelim, bunu düşünüp botların yanında bir de paket gönderiliyor. Bu paketler feci lag yapacak paketler.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sunucusunu koruma altına almak isteyen arkadaşlar açısından son derece yararlı bir konu içeriği olmuş ki şahsen çok beğendim. Elinize sağlık ;)

parsnetwork

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

parsnetwork #9863

Elmaslar
11
Puanlar
0

Eğitim durumunuz nedir syn. siber güvenlik uzmanı?

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun

parsnetwork

Discord:

parsnetwork #9863

Elmaslar
11
Puanlar
0

DonsuzTurk

finish
Emektar

Discord:

Yusuf#0006

Elmaslar
1.339
Puanlar
17.935
Yer
Samsun
Haklısın tecrübe etmek gerekli.
Sizin kötülüğünüz için söylemedim gerçekten. Fakat bunların hiçbiri gerçekten koruma olabilecek potansiyelde değil artık. Eskiden evet işe yarayabiliyordu. Fakat şu an olan saldırılar ile o zaman olan saldırılar arasında gerçekten çok fark var.

parsnetwork

Discord:

parsnetwork #9863

Elmaslar
11
Puanlar
0
Sizin kötülüğünüz için söylemedim gerçekten. Fakat bunların hiçbiri gerçekten koruma olabilecek potansiyelde değil artık. Eskiden evet işe yarayabiliyordu. Fakat şu an olan saldırılar ile o zaman olan saldırılar arasında gerçekten çok fark var.
Web tasarım hizmeti veriyor musunuz?
hangi diller ile yazılım hizmeti sunuyorsunuz bilgi alabilir miyim?

tanersins

Odunlara Vur Vur Vur!

Discord:

Taner:5253

Elmaslar
18
Puanlar
1.335
Minecraft
tanersins
Boş bir konu olmuş bu tarz şeyleri herkes biliyor asıl koruma saglayan şeylerin hiçbirini eklememişsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı