Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sunucu Tanıtım Konusu Hazırlama & Reklamlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Sty7ix.png

Sunucu Tanıtımı Konuları!
Selamlar, değerli MC-TR forum üyeleri! Bugün sizlere açtığınız sunucuyu nasıl en iyi şekilde reklamını yapabilirsiniz veya nasıl en iyi şekilde sunucunuzun konu tasarımını yaptırabilirsiniz? Tüm detayları ve aynı zamanda öneriler ile size bunu göstereceğim. Yakın zamanda gördüğüm kadarı ile herkes sunucu açmaya başlamış, böyle olunca ise oyunculara göre bu yeni açılan tüm sunucuların tasarımları ve tanıtımları birbirine çok benziyor. Ben ise size öneriler ile konu tasarımınızı en iyi şekilde nasıl yaptırabileceğinizi ve kendinizden neler katabileceğini göstereceğim. Fazla uzatmadan alt başlıklar ile birlikte konuya geçelim.

SAYFA1KONU-min.jpg

Sunucu Tanıtım Konusu Nasıl Hazırlanır? Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bildiğiniz üzere son zamanlarda sunucu tanıtım konusu çok fazla açılmaya başlandı ve bu açılan sunucu tanıtım konuları neredeyse birbiri ile aynı şekilde devam etmekte, belki bazı sunucu sahiplerinin hoşuna gittiği için veya kimse sıfırdan bir sunucu tanıtım konusu açmayı bilmediği için böyle devam ediyor. Öncelikle sunucunuzu açmadan önce bir sunucunuza giriş yapın ve sistemlerinizi iyi bir şekilde birer birer kontrol edin. Sunucunuza gelecek oyuncular ilk önce sizin sunucu içerisinde koyduğunuz sistemlere bakarak sunucunuza giriş yapar veya sunucunuzu yorumlar kısmında eleştirir. Bu yüzden bu kısım çok önemli. Sistemlerinizi kontrol edin ve bir not defterine sistem başlığı, sistem detayları şeklinde not almaya başlayın. Not alma esnasında sistemlerinizi normal sunucular gibi sade ve basit bir dil ile anlatmayın. Süslü, açık ve oyunculara hitap edecek türden bir yazı ile anlatın. Sonrasında ise İnternet tarayıcınızı açın ve görsellere giriş yapın. Görsellere giriş yaptıktan sonra, sistemlerinizi yazdığınız not defterinizi açın ve yazdığınız başlıklara birer birer görsel bulmaya çalışın. Bu görseller sizin konu tasarımınızda büyük rol oynayacak ve var olan tasarımı güzelleştirecektir. Görselleri birer birer bulduktan sonra bilgisayarınıza düzenli bir şekilde kaydedin. Sistemler ile işiniz bitti, şu anlık rafa kaldırabilirsiniz.

Sistemler kısmı önemli olduğu için ilk anlatma gereği duydum, şimdi ise diğer alanları dolduracağız. Hakkımızda kısmına bir bakalım. Bu kısım kişiden kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Bazı sunucu sahipleri bunu "Vizyonumuz, Misyonumuz" kısmı olarak yazsa da bazı sunucu sahipleri "Hakkımızda" olarak yazıyor. Siz ikisinden birini seçebilirsiniz, fazla bir fark olmayacaktır fakat detay istiyorsanız "Vizyonumuz, Misyonumuz" kısmını seçip yazabilirsiniz, ben her ikisi içinde size öneriler vereceğim. İlk olarak "Hakkımızda" kısmından başlayalım. "Hakkımızda" kısmında sunucunuzu ne için açtınız? Siz kimsiniz? Kaç yıldır Minecraft oynuyorsunuz? Bilgileriniz neler? Tarzı soruları cevaplayacaksınız (bu sorular elbet değişkenlik gösterecektir veya kendiniz soru oluşturup kendinize sorabilirsiniz.) Bu soruları kendinize sorduktan sonra detaylı bir şekilde yazmalısınız, insanlar bu kısmı okuduğunda sizi tanıması gerekiyor. Unutmayın bir kişi sunucuya gelmeden önce ilk olarak o sunucuda bulunan yetkililerine ve kurucularına bakar. Siz her ne kadar iyi bir tavır ile yaklaşırsanız, o kadar size oyuncu ve iyi tepki gelecektir. Gelelim "Vizyonumuz, Misyonumuz" kısmına, bu kısımda Vizyon; İleride Kendinizi Nerede Görüyorsunuz? İleride Neler Yapacaksınız? Sorulardır. Misyon ise o yolda ne yapacaksınız? Amacınız nedir? Sorulardır. (Aynı şekilde bu sorular değişkenlik gösterecektir.) Hakkımızda kısmından farkı sadece daha düzenli ve okuyucuya daha basit bir okuma seçeneği sunmasıdır. Siz ikisinden birini seçebilirsiniz, eğer ki detay istiyorsanız "Hakkımızda" kısmı, düzenli bir şekilde yazayım geçeyim diyorsanız ise "Vizyonumuz, Misyonumuz" kısmını seçip yazabilirsiniz. Hangi kısmı seçerseniz seçin, okuyucuya hitap edecek bir şekilde yazınızı yazın. Okuyucu okuduğunda sıkılmasın ve ne yazdığınızı anlayabilsin.

Bu kısmı atlattıktan sonra "Görseller" kısmı geliyor. Bu kısımda sizlere nasıl güzel bir şekilde sunucu çekimlerinizi yapabilirsiniz? Onu göstereceğim. Öncelikli olarak sunucunuza girmeden önce internet üzerinden "Shader Pack" indirin. Bu indirdiğiniz pack ne çok boğucu efektli olsun ne ise çok sade olsun. Güzel bir seçim yapın ve indirin. Sonrasında ise sunucunuza giriş yapın. İndirdiğiniz paketi ayarlar kısmından aktif edin. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra haritanızı gezmeye başlayın. Gezme sırasında nerede çekim yaparsanız güzel gözükür veya nereyi göstermek istediğinize karar verin. Nereyi çekeceğinizi kararlaştırdıktan sonra ise orayı geniş açıdan çekin. Geniş açıdan çekmenizin sebebi hem güzel durur hem ise her tarafı göstermiş olacaksınız. Çekim esnasında gündüz olmasına dikkat edin, eğer ki gece temalı bir sunucu ise tabii gecede yapabilirsiniz. Her şeyi ayarladıktan sonra çekiminizi yapın. Bu çekimler en az 5 tane olmak zorunda. Neden 5 tane? Diye soracak olur iseniz, forumumuzda sunucu tanıtımınızı yapıyorsanız ve 5 taneden az fotoğraf koyduysanız, konunuza 24 saat müddet verilerek eğer şartları yerine getirmez iseniz konunuz arşive taşınacaktır. Bu yüzden buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Son adımda ise bunların hepsini düzenli bir şekilde toplayarak ve kendinizden birçok şey katarak, bunları tasarımınızı yapacak kişiye iletin. Sonrasında ise kendinizi tasarımcınızın kollarına bırakın ve bir yudum kahvenizi alarak dinlenmeye bakın.

Aynen kanka.jpg

Sunucumu En İyi Nasıl Tanıtacağım?
Sunucunuzun konu tasarımını yaptırdınız ve artık reklam verme sürecine giriş yaptınız. Bu süreç içerisinde neler yapabilirsiniz bunu sizlere anlatacağım. Konu tasarımından sonra olan en önemli madde reklamdır eğer siz reklamınızı düzgün bir şekilde yapar iseniz sunucu o kadar çok kitleye sahip olacaktır. Öncelikli olarak eğer bizim forumumuzda reklam vermek isterseniz (her gün +500'den fazla kişi siteye giriş yapıyor.) İlk olarak gözünüze çarpacak şey üstte fotoğrafta bulunan bannerler olacaktır. Bu bannerler size en avantajlı reklamı sağlıyor aslında, bunların amacı üstüne tıkladığınızda sizi açtığınız konuya götürüyor. Bu sayede ise konunuz büyük bir hit kazanıyor. Banner olarak ister gif koyulmasını isteyin ister iseniz normal hareketsiz banner koyun. Bu bannerlerin içeriğinde ise sunucunuzda bulunan özellikler oluyor. Hani size üst tarafta sistemlerinizi bir not defterine yazın demiştim ya, işte o not defterini şimdi gene açın ve orada bulunan sistem başlıklarını bannerinize yazılmasını isteyin. Sonrasında ise karşımıza böyle bir görüntü çıkacaktır. Satın almak ve fiyatları görmek için tıklayın.

Comp 1-min.gif

TASARMBİLDİRİM.jpg

Konunuzu açtınız ve aynı şekilde banneride satın alıp koydunuz. Sonrasında ise bir tık daha hit yükseltmek için, konu bildirimi satın alabilirsiniz. Bu bildirimin içerisinde sunucunuzun kısa bir tanıtımı yer alacak ve üyeler bildirime tıkladıkları vakit sizin açtığınız sunucu tanıtımına yönlendirilecekler. Satın almak ve fiyatları görmek için tıklayın.

Sunucunuzu tanıtmak işte aslında bu kadar basit! Rehberimizin sonuna gelirken sizlere diğer reklam yöntemlerini öğrenmek ve satın almak için bir bağlantı bırakmak istiyorum, bu kısımda forumda bulunan tüm reklamlardan ve fiyatlardan satılan özel üyeliklere kadar her şey vardır. Gitmek için
tıklayın!

İyi Forumlar MC-TR!
- FurkanÖzcan

Son düzenleme:

heavydirtysoul

yorgun
Emektar

Discord:

heavydirtysoul#0021

Elmaslar
733
Puanlar
13.850
Yer
DEMA
Harika konu, uğraşılmış. Eline emeğine sağlık.

FurkanÖzcan

Emekli Ekip Lideri.
Emektar

Discord:

FurkanÖzcan#6347

Elmaslar
1.264
Puanlar
16.180
Yer
İstanbul
Harika konu, uğraşılmış. Eline emeğine sağlık.
Teşekkürler, baktığım kadarı ile reklamlar hakkında birçok kişi bize sorular yöneltiyor. Bende bu soruları bir konu içerisinde toplayarak hemde öneriler sunarak üyelerimize iletme gereği duydum.

Crewdex

Clique | 2022
Emektar

Discord:

Crewdex#1868

Elmaslar
574
Puanlar
8.990
Minecraft
Crewdex
Gayet uğraşılmış harika bir tanıtım olmuş. ellerinize sağlık.

S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Sunucusuna tanıtım konusu hazırlamayı düşünen arkadaşlar için son derece yararlı bir konu olmuş. Elinize, emeğinize ve kaleminize sağlık ;)

M

MineLite

Ziyaretçi
Muhteşem konu olmuş, ellerine emeğine sağlık.

phyphy

Fırında Isıttığım İlk Taş
Premium
Emektar
Elmaslar
162
Puanlar
13.880
"Vay arkadaş..."

Freeder

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Aswider#0666

Elmaslar
50
Puanlar
175
Yer
İstanbul
Minecraft
Aswider
Facebook
Ephelos
Twitter
Ephelos
Konunuz ve konu türünüz çok güzel artık herkes detaylı öğrenmiştir ellerinize sağlık.

A

AtlasOyuncu Network

Ziyaretçi

Tanıtım Konusu Açıcak Kişiler İçin Gayet Yararlı Bir Konu Olmuş, Tebrikler <3​

E

EjderCraft.

Ziyaretçi
Muhteşem konu

BRKN

deli
Yasaklandı

Discord:

BRKN#0929

Elmaslar
219
Puanlar
13.870
Minecraft
LordBorakan
konu düzeni güzel fakat baştaki resimde örnek olarak gösterilen 2 tasarım çöb

J

JoeMine

Ziyaretçi
Fazlasıyla emek verilmiş bir konu dizaynı olmuş. Eline ve emeğine sağlık...

L

Leointras

Ziyaretçi
Konu uzun ve güzel açıklanmış, faydalı oldu. Elinize sağlık.

Crewdex

Clique | 2022
Emektar

Discord:

Crewdex#1868

Elmaslar
574
Puanlar
8.990
Minecraft
Crewdex
Harika bir paylaşım olmuş, ellerinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı