Sol Reklam
Sağ Reklam

Rehber Sunucu Açıcaklar İçin | Hangi Hosting Seçmeliyiz ? | DDOS Saldırısı Alıyorum!! | Minecraft Rehber #3

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AyBora ?

Eklenti Paketi & Discord Bot
Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
*.png

Merhaba Değerli MC-TR Kullanıcıları ben Lous.
Rehberlik Kılavuzumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Bu Konuda Kısaca Minecraft Sunucu Hosting, DDOS saldırısı vb. hakkında konuşacağım.
İyi Okumalar.

1- HANGİ HOSTİNGİ SEÇMELİYİM?

Forumda Nerdeyse Bu soru çok popüler oldu ve sunucu sahipleri bu konu üzerinde çok tartışıyorlar.Tabiki de herkes memnun olduğu hosting farklıdır ve ben burda kendi görüşlerimi bildiriyorum.
Benim Tercihim KEYUBU çünkü 2 ay süresince kullandım ve herhangi bir sorun çıkmadı.Almanya makineleri kaliteli.Destekleri cidden çok hızlı ve işlerini iyi yapıyorlar.Sade website tasarımı ile hem göz almıyor hem de kolayca erişebiliyorsunuz.
Özellikle DDOS saldırısı konusunda gelişmişlerdir.Nerdeyse her konuda yardımcı olurlar.

2- DDOS SALDIRISI ALIYORUM? | TEHDİT EDİYORLAR !!

Bu konu aslında sunucunun koruması ile alakalı.Tehdit konusunda mutlaka para istiyceklerdir ve bu paranın karşılığında size birşeyler vericek ve ya satmaya çalışacaklarıdır. Bence böyle tehditlere karşı geldim sunucuma ddos attılar ki bu sunucumu çok etkiledi ve KEYUBU bu konu üzerinde sağolsun çok yardımcı oldu.
DDOS saldırıları genellikle yeni kurulmuş ve tutmuş sunucularda olur.Bunları önlemek için malesef Hostinglerde koruma paketleri olur ve bunları BUNGEECORD'a bağlamanız gerekir.BUNGEECORD'a zaten 1gb gibi ram verdiğiniz için hemen çöker fakat mesela 20gb makineniz varsa ve tek skyblock ve ya faction gibi oyun moduysa bungeeye 6 verseniz çökmez ama güçlü saldırıda çöker.Bunun telafisi ip ve sunucu ismi değiştirmek olabilir ki sizi tekrar bulmasın.Crash ve Bot atma konusunda ise bot atmanın önlemi zaten Antibot pluginleri var ki bunlar sitelerden bot atılmasını önlüyor mcspam gibi ve çokta işe yarıyor.

Crash için Keyubudan Zergi adlı Sistem Güvenlik Uzmanı Crash önleme paketi var ve çokta işe yarıyor

3- MAP ÇALIYORLAR

Çok uzun tutmıycam ve sunucunuzdan eğer map çalıyorlarsa AWD veya AntiWDL ile basit bi şekilde engelliyebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.Kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

Beni desteklemek istiyorsanız :mc_264-0: Basmanız Yeterli olucaktır.

1. Rehberlik Kılavuzum

2. Rehberlik Kılavuzum

Abdullah T.

Nötr
Yasaklandı

Discord:

Abdullah T.#0001

Elmaslar
1.083
Puanlar
5.650
Yer
Kocaeli/Gebze
Minecraft
JordJarv
Güzel konular devam edebilirsin

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi

Thomas Shelby

Tabanları Yağlama Vakti

Discord:

Sherlock#5773

Elmaslar
335
Puanlar
12.270
Yer
Rusya
Minecraft
dragondemon68
Effy Stonem bunu beğendi

source.gif

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
S

Silinen üye 79251

Ziyaretçi

Açık sözlü olmak gerekirse en başta klasik bir konu olduğunu düşündüm fakat bambaşka bir şey olmuş. Bu yüzden emeğine ve kalemine sağlık :)

Riqude

Bir Kömür Göründü Kaptanım!
Elmaslar
98
Puanlar
0
"Çok uzun tutmıycam ve sunucunuzdan eğer map çalıyorlarsa AWD veya AntiWDL ile basit bi şekilde engelliyebilirsiniz."
Demişsiniz ancak, minecraft chunkarına kayıt ettiği bir haritayı hiçbir eklenti engelleyemez.

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi

Açık sözlü olmak gerekirse en başta klasik bir konu olduğunu düşündüm fakat bambaşka bir şey olmuş. Bu yüzden emeğine ve kalemine sağlık :)
Değerli Yorumun İçin teşekkür Ederim <3​

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi
"Çok uzun tutmıycam ve sunucunuzdan eğer map çalıyorlarsa AWD veya AntiWDL ile basit bi şekilde engelliyebilirsiniz."
Demişsiniz ancak, minecraft chunkarına kayıt ettiği bir haritayı hiçbir eklenti engelleyemez.
Youtube'a yaz bakalım map nasıl çalınır diye.Nerdeyse 100lerce var bunları AWD engelliyor. Chunk derken tam anlamadım.​

Aryus

Vigilante
Elmaslar
284
Puanlar
0
Minecraft
Aryus
DDoS için ovh alın gidin

AyBora ?

Elmaslar
463
Puanlar
0
Yer
Türkiye
Minecraft
BordoMavi

JeweL

Somon Balığı Selam Vermeye Geldi

Discord:

JeweL#0400

Elmaslar
5
Puanlar
0
Minecraft
JeweL
Yararlı bir konu eline sağlık

canhucko

Creeper Evimi Patlattı

Discord:

Can Öztürk#6167

Elmaslar
186
Puanlar
14.075
Yer
Türkiye
Minecraft
KnightTR
iyi konu ama wdl den korunmak imkansız

EpikLava

Developer/oyna.epiklava.com
Elmaslar
419
Puanlar
8.735
Şahsen verimli konu değil map calmayı onlemek okadar basitmi her sunucunun mapleri alınabilir kendi launcherin yoksa bir işe yaramaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı