Sol Reklam

Sucrose Wallpaper Engine

benjamin17

Exalium Project
Yıldız Destek
Deneyimli Destek
Destek Yetkilisi
Premium
Sunucu Sahibi

Discord:

benjamin17

Elmaslar
190
Puanlar
2.245
Yer
çanakkale
Discord İzni
Minecraft
benjamin1734
Logo-150x150.png

Sucrose - Wallpaper Engine

Sucrose çok çeşitli etkileşimli temalarla masaüstünüze hayat veren çok yönlü bir duvar kağıdı motorudur.

SorunlarTartışmalarDokümantasyonMağazaYouTube

Hocam kullanmaya başladım gayet güzel bir uygulama olmuş. Fakat Windows logosunun olduğu yerler vs duvar kağıtları ile uyumlu olmuyor pek bunu uyumlu hale getirerek alt kısımda ki o beyaz rengindeki yeri duvar kağıdını temasına göre bir düzenleme getirilebilir bence yeni bir güncelleme olarak. Bu özellik varsa zaten nasıl yapıldığını bana yazarsanız sevinirim ben bulamadım da böyle birşey :D

DrDre

Bir Kömür Göründü Kaptanım!

Discord:

Taiizor

Elmaslar
71
Puanlar
13.670
Yer
Los Angeles
Minecraft
ReaLTaiizor
Facebook
iTaiizor
Twitter
iTaiizor
Hocam kullanmaya başladım gayet güzel bir uygulama olmuş. Fakat Windows logosunun olduğu yerler vs duvar kağıtları ile uyumlu olmuyor pek bunu uyumlu hale getirerek alt kısımda ki o beyaz rengindeki yeri duvar kağıdını temasına göre bir düzenleme getirilebilir bence yeni bir güncelleme olarak. Bu özellik varsa zaten nasıl yapıldığını bana yazarsanız sevinirim ben bulamadım da böyle birşey :D
Sanırım Görev Çubuğu'ndan bahsediyorsunuz. Mâlesef bununla ilgili herhangi bir özelleştirme Sucrose içinde bulunmuyor. Açıkçası bununla ilgili bir geliştirme yapacaktım fakat hâli hazırda kullanılan çok basit uygulamalar var. Aşağıda en iyiden en kötüye doğru listeledim. Kullanmak istiyorsanız bir bakın derim.

TranslucentTB
RoundedTB

Bunlara ek Windows sürümü olarak hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 10'da da aşağıdakine benzer bir ayar olması gerekmekte. İlgili kısımları tam olarak saydam yapmasa da biraz saydamlık efekti ayarlamakta. Dolayısıyla seçtiğiniz Sucrose temasına göre Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu biraz da olsa uyum sağlamakta. Bu yetmiyor diyorsanız üst tarafta listelediğim uygulamalar isteklerinizi karşılayacaktır.

1701627233990.png

Son düzenleme:

asvk

Örümcek Hoşt!

Discord:

ilovemaju

Elmaslar
237
Puanlar
1.805
Yer
Sivas
Minecraft
ILoveMaju09
Elinize Kolunuza Sağlık Böyle Şeyleri Görünce Gurur Duyuyorum Umarım Daha İyi Yerlerede Gelirsiniz Başarılar <3

DrDre

Discord:

Taiizor

Elmaslar
71
Puanlar
13.670
Yer
Los Angeles
Minecraft
ReaLTaiizor
Facebook
iTaiizor
Twitter
iTaiizor
Elinize Kolunuza Sağlık Böyle Şeyleri Görünce Gurur Duyuyorum Umarım Daha İyi Yerlerede Gelirsiniz Başarılar <3
Çok teşekkür ederim! Güzel yorumunuz için minnettarım. Sizler gibi güzel düşüncelere sahip insanların desteği, beni gerçekten motive ediyor.

Shafuq

Koydum Çalışma Masasını

Discord:

Shafuq

Elmaslar
36
Puanlar
13.355
Kaliteli duruyor, ben WE kullanıyorum hali hazırda aralarında bir fark var mı?

DrDre

Discord:

Taiizor

Elmaslar
71
Puanlar
13.670
Yer
Los Angeles
Minecraft
ReaLTaiizor
Facebook
iTaiizor
Twitter
iTaiizor

Creeperucan

Hâlâ Zümrüt Bulamadım!
Deneyimli Moderatör
Premium

Discord:

creeperucan

Elmaslar
123
Puanlar
4.855
Minecraft
Creeperucan
Arayüz'ü ve sadeliği hoş olmuş. İyi çalışmalar, kolay gelsin.

benjamin17

Exalium Project
Yıldız Destek
Deneyimli Destek
Destek Yetkilisi
Premium
Sunucu Sahibi

Discord:

benjamin17

Elmaslar
190
Puanlar
2.245
Yer
çanakkale
Discord İzni
Minecraft
benjamin1734
Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi aktaracağım.
Win 11 pro kullanıyorum ve yaşadığım sorunları sucrose olmayan başka bir pc de yaşamıyorum. Bilgisayarımın özellikleri 16gb 3200mhz ram, ryzen 5 5500 işlemci, RTX 3070. Sucrose olmayan bilgisayarın özellikleri ise intel 9. nesi i7, 16 gb ram, gtx 1650.

Uygulamada genel olarak bir sorun mevcut. Bilgisayarım da masaüstüne yeni bir dosya geldiği zaman ekrana sağ tıklayıp yenileme yapmadan masaüstüne dosya gelmiyor.

Belirli aralıklar ile dosya gezginim hata vererek beyaz ekrana düşüyor. Sucrose de bu sırada kendini kapatıyor ve ekranım geri geldiğinde buglu bir şekilde çalışıyor. Bu durum olduğunda sucrose üstünden duvar kağıdı değiştiremiyorum ve uygulamayı kapat aç yaptığımda da düzelmiyor bilgisayara reset atmam gerekiyor.

Arka planda çalışmama ayarını aktif ettiğim halde %25 ile %10 arasında bir işlemci kullanımı mevcut bu çok ciddi bir oran. Arka plandaki görevi görev yöneticisi üstünden iptal etmeme rağmen 5 sny sonra tekrardan aktifleşiyor.

Sucroseye eklenebilecek özellikler:
- İndirdiğimiz duvar kağıtlarını tekrar indirmemizi engellemek için mağaza kısmını indirdiğimiz içeriğin altına 'Bu duvar kağıdı bilgisayarınızda zaten mevcut !' gibi bir yazı.

Genel olarak sucrose güzel bir uygulama yukarıda belirttiğim sorunlar neden oluyor bilmiyorum ama 2 bilgisayarda kullandığım tek farklı program sucrose.
Puanım 7/10

DrDre

Discord:

Taiizor

Elmaslar
71
Puanlar
13.670
Yer
Los Angeles
Minecraft
ReaLTaiizor
Facebook
iTaiizor
Twitter
iTaiizor
Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi aktaracağım.
Win 11 pro kullanıyorum ve yaşadığım sorunları sucrose olmayan başka bir pc de yaşamıyorum. Bilgisayarımın özellikleri 16gb 3200mhz ram, ryzen 5 5500 işlemci, RTX 3070. Sucrose olmayan bilgisayarın özellikleri ise intel 9. nesi i7, 16 gb ram, gtx 1650.

Uygulamada genel olarak bir sorun mevcut. Bilgisayarım da masaüstüne yeni bir dosya geldiği zaman ekrana sağ tıklayıp yenileme yapmadan masaüstüne dosya gelmiyor.

Belirli aralıklar ile dosya gezginim hata vererek beyaz ekrana düşüyor. Sucrose de bu sırada kendini kapatıyor ve ekranım geri geldiğinde buglu bir şekilde çalışıyor. Bu durum olduğunda sucrose üstünden duvar kağıdı değiştiremiyorum ve uygulamayı kapat aç yaptığımda da düzelmiyor bilgisayara reset atmam gerekiyor.

Arka planda çalışmama ayarını aktif ettiğim halde %25 ile %10 arasında bir işlemci kullanımı mevcut bu çok ciddi bir oran. Arka plandaki görevi görev yöneticisi üstünden iptal etmeme rağmen 5 sny sonra tekrardan aktifleşiyor.

Sucroseye eklenebilecek özellikler:
- İndirdiğimiz duvar kağıtlarını tekrar indirmemizi engellemek için mağaza kısmını indirdiğimiz içeriğin altına 'Bu duvar kağıdı bilgisayarınızda zaten mevcut !' gibi bir yazı.

Genel olarak sucrose güzel bir uygulama yukarıda belirttiğim sorunlar neden oluyor bilmiyorum ama 2 bilgisayarda kullandığım tek farklı program sucrose.
Puanım 7/10
Öncelikle yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim. Sorunlarınıza sırasıyla aşağıda yer vereceğim.

- Mağaza'dan indirdiğiniz bir temayı yeniden indirebilmeniz aslında kütüphanenizin sadece size ait olmasından kaynaklanmaktadır. Yani aynı temayı birden fazla kez barındırıp farklı şekillerde özelleştirebilmenize olanak sağlaması için yapılmıştır. Şuanda tabiki tema özelleştirme aktif olarak tam anlamıyla kullanılmamaktadır. Tema özelleştirmeden kısaca bahsetmem gerekirse örneğin bir 3D modellenmiş otomobil var ve bu otomobilin renklerini istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Veya yine otomobilin durduğu arka plan resmini değiştirebileceksiniz. Böylelikle aynı temayı birden fazla kez özelleştirme ile kütüphanenizde barındırabileceksiniz.

- Arka planda çalışmama ayarından kastınızı tam olarak anlamadım fakat performans ayarlarıyla ilgili bir kaç bilgi vermem gerektiğini düşündüm çünkü yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım. Herhangi bir tema aktifken Performans Sayaçları (Sucrose.Backgroundog.exe) arka planda çalışır. Bu da uygulamanın Performans kısmındaki parametrelerin kontrol edilmesi içindir. Aktif olarak kullanılan herhangi bir parametre sağlandığı zaman aktif olan temayı kapatır ve parametre sağlanmayana kadar temayı kapalı tutar. Örneğin CPU kullanımı %70'in üzerine çıktığı zaman temayı kapatır ve 70'in altına düşene kadar da açmaz.

Not: Performans şartlarından herhangi birisi sağlandığı taktirde tema değiştirilemez veya kapatılamaz. Öncelikle hangi performans şartı sağlanıyor ise onun tekrar sağlanmaması gerekmekte. (Bunun için belki ilerleyen günlerde bir değişiklik yapabilirim).

Siz bu uygulamanın (Sucrose.Backgroundog.exe) çalışmamasını istiyorsanız aşağıdaki Performans Sayaçları seçeneğini kapalı tutmalısınız. Tabiki hemen aşağısında yazan uyarı da bazı Web türündeki temaların çalışmamasına sebep olur.
1706449206080.png

- Ben de işletim sistemi olarak Windows 11 kullanmaktayım ve bazı sorunlar işletim sisteminden dolayı da kaynaklanabiliyor. Bunun harici buglu bir şekilde çalışıyor kısmını örnekle (resim, video, vb.) açıklasaydınız anlamam da daha kolay olabilirdi. Aşağıya bir resim bırakıyorum kastınız bu mudur? Daha detaylı bir bilgi verirseniz ilgilenmek isterim.
1706449735416.png

- Masaüstünüze yeni bir dosya geldiğinde el ile yenilemeden görünmemesi gibi bir duruma ben ve yakın çevremde hiç rastlamadım. Hangi Sucrose sürümünüzü kullandığınızı öğrenebilir miyim acaba?

benjamin17

Exalium Project
Yıldız Destek
Deneyimli Destek
Destek Yetkilisi
Premium
Sunucu Sahibi

Discord:

benjamin17

Elmaslar
190
Puanlar
2.245
Yer
çanakkale
Discord İzni
Minecraft
benjamin1734
Öncelikle yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim. Sorunlarınıza sırasıyla aşağıda yer vereceğim.

- Mağaza'dan indirdiğiniz bir temayı yeniden indirebilmeniz aslında kütüphanenizin sadece size ait olmasından kaynaklanmaktadır. Yani aynı temayı birden fazla kez barındırıp farklı şekillerde özelleştirebilmenize olanak sağlaması için yapılmıştır. Şuanda tabiki tema özelleştirme aktif olarak tam anlamıyla kullanılmamaktadır. Tema özelleştirmeden kısaca bahsetmem gerekirse örneğin bir 3D modellenmiş otomobil var ve bu otomobilin renklerini istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Veya yine otomobilin durduğu arka plan resmini değiştirebileceksiniz. Böylelikle aynı temayı birden fazla kez özelleştirme ile kütüphanenizde barındırabileceksiniz.

- Arka planda çalışmama ayarından kastınızı tam olarak anlamadım fakat performans ayarlarıyla ilgili bir kaç bilgi vermem gerektiğini düşündüm çünkü yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım. Herhangi bir tema aktifken Performans Sayaçları (Sucrose.Backgroundog.exe) arka planda çalışır. Bu da uygulamanın Performans kısmındaki parametrelerin kontrol edilmesi içindir. Aktif olarak kullanılan herhangi bir parametre sağlandığı zaman aktif olan temayı kapatır ve parametre sağlanmayana kadar temayı kapalı tutar. Örneğin CPU kullanımı %70'in üzerine çıktığı zaman temayı kapatır ve 70'in altına düşene kadar da açmaz.

Not: Performans şartlarından herhangi birisi sağlandığı taktirde tema değiştirilemez veya kapatılamaz. Öncelikle hangi performans şartı sağlanıyor ise onun tekrar sağlanmaması gerekmekte. (Bunun için belki ilerleyen günlerde bir değişiklik yapabilirim).

Siz bu uygulamanın (Sucrose.Backgroundog.exe) çalışmamasını istiyorsanız aşağıdaki Performans Sayaçları seçeneğini kapalı tutmalısınız. Tabiki hemen aşağısında yazan uyarı da bazı Web türündeki temaların çalışmamasına sebep olur.
Eki Görüntüle 234860

- Ben de işletim sistemi olarak Windows 11 kullanmaktayım ve bazı sorunlar işletim sisteminden dolayı da kaynaklanabiliyor. Bunun harici buglu bir şekilde çalışıyor kısmını örnekle (resim, video, vb.) açıklasaydınız anlamam da daha kolay olabilirdi. Aşağıya bir resim bırakıyorum kastınız bu mudur? Daha detaylı bir bilgi verirseniz ilgilenmek isterim.
Eki Görüntüle 234862

- Masaüstünüze yeni bir dosya geldiğinde el ile yenilemeden görünmemesi gibi bir duruma ben ve yakın çevremde hiç rastlamadım. Hangi Sucrose sürümünüzü kullandığınızı öğrenebilir miyim acaba?
Son sucrose sürümünü kullanıyorum. Yukarda dediğim gibi 2 farklı PC üstünde win 11 var ve makineler gayet yeterli. Tek fark 1 inde sucrose var diğerinde yok. Sucrose olan bilgisayarda bu sorun yaşanıyor.

Sucrose üstünden başka bir işlem yaparken arka planda resmi durdurma ayarını kastettim arka planda çalışmama durumunu.

Background olayını anlattığımız için teşekkür ederim fakat işlemci kullanımım opera+Spotify+uzak masaüstü+sucrose olduğunda bile Max %55 oranında CPU kullanımı gördüm. Görev yöneticisini açtığımda %20 ila %25 arasında bir kullanımı olduğunu gördüm. Bunu görev yöneticisinden görevi sonlandır yaptıktan sonra 7 8 sny içinde tekrar background çalışmaya başladı(not sucrosoyi komple kapatıp denedim.) ve aşağıda yazdığım durumu yaşıyorum.

Buglu dediğim tam olarak açıklayayım: Herhangi bir uygulamayı f11 gibi tam ekran kullanırken, tam ekrandan çıkış yapıyorum ve masaüstünde bir dosyaya yada boş bir yere tıkladığım da beyaz bir ekrana düşüyor ve explorer.exe kendini tekrardan başlatıyor ardından sucrose çalışmayı durdurarak bir hata veriyor(missing fatal error dü galiba). Bu olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmadığım taktirde hiçbir tema değişimi vb yapamıyorum. Görev yöneticisi üstünden bütün işlemleri kapatıp sucroseyi yeniden başlatmama rağmen.

Son düzenleme:

Shivada

Birisi mi Spawnlandı?

Discord:

shivada

Elmaslar
2
Puanlar
110
Yer
Aydın
Minecraft
shivada
Hocam Güzel Bir Çalışma Olmuş Ve Solo Leveling İsimli Animeyle Alakalı Birşeyler Eklerseniz Daha Güzel Olabilir Bana Göre

DrDre

Discord:

Taiizor

Elmaslar
71
Puanlar
13.670
Yer
Los Angeles
Minecraft
ReaLTaiizor
Facebook
iTaiizor
Twitter
iTaiizor
Hocam Güzel Bir Çalışma Olmuş Ve Solo Leveling İsimli Animeyle Alakalı Birşeyler Eklerseniz Daha Güzel Olabilir Bana Göre
Beğenmenize sevindim. Mağaza'daki temalar harici siz de kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz. Buradaki animasyonlu duvar kağıdı paylaşan sitelerdeki videoları indirip Sucrose üzerinden kendi temanızı oluşturabilirsiniz.

1707916225454.png

Neden altınlarını Discord sunucumuzda kazmıyorsun? TIKLA VE KATIL!
Yukarı